Bu devirde Qashqai hala mantıklı mı?

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Selamlar. Bugün Nissan Gülan bayisini yeni Juke’u incelemek amacıyla ziyaret ettim ancak en dolusunun ve bi altının Qashqai Midnight paketten daha pahalı olduğunu gördüm ve şimdi de ciddi ciddi Qashqai almayı düşünmeye başladım. Sizler ne dersiniz? 320 lira sizce günümüz koşullarında nasıldır? İyi forumlar...

Solution
Qashqai açıkçası bir zamanların yıldızı olupta artık bir köşede unutulan Yeşilcam oyuncusu gibi oldu. Özellikle bu nesli gerçekten çok güzel bir araba, ilk çıktığı 2014'te falan piyasayı domine etmişti ama artık rakipler çok güçlü ve rakipleri kendini çok geliştirdi. Açıkçası rakam olarak bilmiyorum ama bir 3008'den, Tiguan'dan vs. çok daha ucuzsa hatta dediğiniz gibi B segmentlerinden bile çok daha düşük rakamdaysa bazı beklentiler düşük tutularak tercih edilebilir. Ancak Qashqai aldıktan sonra bir gün tesadüfen orta paket bir yeni 2008'e binsen bile eminim pişman olursun hem dış tasarım hem de teknoloji olarak. :)

Bu arada ben Qashqai 1.2 Turbo kullanmıştım ortalama bir gidişi vardı ama geçen gün şu videoya denk geldim bu 1.3...

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
Bana kalırsa Qashqai tasarım olarak rakiplerinden çok daha geride kalmış bir araç.
Biraz daha açıklayıcı yazsaydınız motor seçeneği nasıl kullanacağınız vesaire daha iyi yardımcı olurduk fakat size Qashqai yerine Peugeot'un yeni modellerinden 2008 veya 3008 önerebilirim. Pek sürüş ruhu olan araçlar değiller fakat donanım, kalite ve güncellik bakımından önümüzdeki 2 sene boyunca liderliğini koruyacak gibi duruyorlar. 1.2 Puretech motor gayet güzel çekiş ve yakıt açısından bana kalırsa dizel yerine bu motor tercih edilebilir.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Kaşkay'ın mevcut jenerasyonu 2012 veya 2013'ten bu yana satılıyor. Bilgi verildiyse haberim yok ancak muhtemelen yakın zamanda yeni jenerasyona geçeceklerdir.

Captur için iyi konuşuyorlar, alternatif olarak ona da bakılabilir. Renault/Nissan aynı motor ve şanzımanları kullanıyor zaten. Ha 1.3 tce edc Kaşkay, ha Juke, ha Captur.

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
Selamlar. Bugün Nissan Gülan bayisini yeni Juke’u incelemek amacıyla ziyaret ettim ancak en dolusunun ve bi altının Qashqai Midnight paketten daha pahalı olduğunu gördüm ve şimdi de ciddi ciddi Qashqai almayı düşünmeye başladım. Sizler ne dersiniz? 320 lira sizce günümüz koşullarında nasıldır? İyi forumlar...
Yaklaşık 2.5 sene önce çok beğenerek almıştık aracımızı fakat şuan aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Araç 22k km de trim sesleri mevcut. Cvt şanzımanları kronik sorunlu denebilir nissan forumları ve şikayetvar vs de bir sürü şikayetlerini okuyabilirsiniz. Bizde şuan satışta olmayan 1.2 motoru mevcut araç baya güzel yağ yakıyo bagajda yağ kutusuyla geziyoruz üstünü tamamlamak için. 1.3 motorlarda durum nedir onun için pek bir şey söylemem doğru olmaz. Multimedya ekranı artık rakiplere bakınca eski kalıyo. Benim şahsi fikrim 1.3 motoru performansıyla elbette yüz güldürür ama 320 bin liraya daha teknolojik güncel kasa araçlara bakmak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,716
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kayınpederimde 1.6 dizel otomatik skypack var(2019 model) Açıkçası yakıt tüketimi, tork gücü ve konfor yönünden bence sonuna kadar parasının karşılığını veriyor(piyasada ki muadillerine bakılınca)

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Qashqai açıkçası bir zamanların yıldızı olupta artık bir köşede unutulan Yeşilcam oyuncusu gibi oldu. Özellikle bu nesli gerçekten çok güzel bir araba, ilk çıktığı 2014'te falan piyasayı domine etmişti ama artık rakipler çok güçlü ve rakipleri kendini çok geliştirdi. Açıkçası rakam olarak bilmiyorum ama bir 3008'den, Tiguan'dan vs. çok daha ucuzsa hatta dediğiniz gibi B segmentlerinden bile çok daha düşük rakamdaysa bazı beklentiler düşük tutularak tercih edilebilir. Ancak Qashqai aldıktan sonra bir gün tesadüfen orta paket bir yeni 2008'e binsen bile eminim pişman olursun hem dış tasarım hem de teknoloji olarak. :)

Bu arada ben Qashqai 1.2 Turbo kullanmıştım ortalama bir gidişi vardı ama geçen gün şu videoya denk geldim bu 1.3 Qashqai'ler bu kadar yürüyorsa baya iyiymiş bu arada.

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet

Bu arada ben Qashqai 1.2 Turbo kullanmıştım ortalama bir gidişi vardı ama geçen gün şu videoya denk geldim bu 1.3 Qashqai'ler bu kadar yürüyorsa baya iyiymiş bu arada.

Sanki baya yokuş aşağı gibi geldi bana. Böyle gidiyorsa iyiymiş :)

Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım