Bu güne kadar kullandığınız en kötü otomobil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Dacia Sandero stepway 2011 model 1.6 benzinli,lpgli
motoru 55 bin küsürlerde olmasına ragmen çok hor kullanılmış gaza basınca gitmeyen ve ilk kalkışlarda lpg den dolayı ara sıra stop eden frene basınca zar zor duran ,direksiyonu his nedir bilmeyen kısacası sagından solundan trim sesi eksik olmayan kaportası ve motoru yıpranmış haşat bir arabaydı:mad::mad::(:(:eek::eek:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ama öyle, genelde insanlar kullanmadan etmeden kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıyor. Her markada olduğu gibi sorunlu araçlar var ama sanayiden çıkartmayan yolda bırakan bir araç değil.
Valla anneannemlerde Astra G vardı. Her dakika neredeyse sorun çıkarıyordu en son büyükbabam arabayı pert etti ve B6 Passat aldılar.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Fiat Albea. Modelini bilmiyorum, kilometresini bilmiyorum. Hayatımda yaşadığım en kötü yarım saatti. Allah'ım sen koru. Arkadaşlar Symbol'ün bile bir ruhu vardır, "fıtı fıtı" gidersiniz ancak bu albea eşittir odun. Yapanlar sadece 4 teker direksiyon vites yapalım, sanayide ustalar arabanın içine konsol dışına kaporta yaparlar deseydiler daha güzel olurdu. Nasıl bir şey aradılar da buna ulaştılar gerçekten merak ediyorum. İtalya'nın yüz karaları.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Fiat Albea. Modelini bilmiyorum, kilometresini bilmiyorum. Hayatımda yaşadığım en kötü yarım saatti. Allah'ım sen koru. Arkadaşlar Symbol'ün bile bir ruhu vardır, "fıtı fıtı" gidersiniz ancak bu albea eşittir odun. Yapanlar sadece 4 teker direksiyon vites yapalım, sanayide ustalar arabanın içine konsol dışına kaporta yaparlar deseydiler daha güzel olurdu. Nasıl bir şey aradılar da buna ulaştılar gerçekten merak ediyorum. İtalya'nın yüz karaları.
Yazarken aklıma tekrar tekrar geldi sinirlendim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ama öyle, genelde insanlar kullanmadan etmeden kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıyor. Her markada olduğu gibi sorunlu araçlar var ama sanayiden çıkartmayan yolda bırakan bir araç değil.

Valla son modelleri için Tuv raporlarını çıkarıp kimin ne oranda sorunlu olduğunu gösteririm :D o sorunlu olanlar kullanıcı hatası :p

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Kaskodan ikame araç olarak verilmişti eski symbol 1.4 atmosferikti herhalde. El freni falan tutmuyordu arabayı park ederken düzlük aradık 1 hafta boyunca. Bir de 70-80 den sonra sallanmaya başlıyordu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
97 mondeo nasıl abicim :D
Benim mondeom cok bakimliydi yani iyi bakmistim ben ona aldiktan sonra. Suan ki araclarla surusunu, virajlarini falan bir tutmam. Trafikte ciddiye almayip uzulen cok sofor tanidim ozellikle virajin icinde selektor yaparken. Zaten mk3 kasanin alfa 159 ile birlikte en iyi yol tutan araclardan oldugunu gosteren videolar vardi ki mk2, mk3den daha iyi yol tutar

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Benim mondeom cok bakimliydi yani iyi bakmistim ben ona aldiktan sonra. Suan ki araclarla surusunu, virajlarini falan bir tutmam. Trafikte ciddiye almayip uzulen cok sofor tanidim ozellikle virajin icinde selektor yaparken.
valla senin mondeo anılarını ben biliyorum şahane araçtır keza içi de öyle karakter akıyor araçtan

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
kullanmadım ama çok çok bindim eski ve yeni j9 21+1 hem o sesi içeri alması uzun vites kolu yaklaşık 1 metre,kapıları eskisinde dışarıda olması vs tabi dönme özürlü olmasını unutmayalım,aynı zamanda yeni j9 da düşük hızlarda ibre arabanın titremesinden sabit kalmıyor ve hızı ibreden anlamıyorsun

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bence bu biraz beklenti meselesi. Şimdi genel duyduklarıma göre yorum yapıyorum.Kimi D sınıf araca sahip, Peugeot 301'i kullanıyor ve çok kötü diyor. Şimdi bu araç çok mu kötü? Bence değil. Eski bir araç kullanan biri kullandığında da bu araç çok güzel diyecek.Yani demek istediğim 'kötü araç' tabiri bence çok öznel.Konunun sohbet tadında olduğunun farkındayım ama böyle saçma tartışmalara, zıt düşüncelere yer açıyor.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Üni.de ev sahibemin Lada Vega'sı benim için zirvededir. 1yıl yatan arabayı adam etmek için çok uğraştım. Olmamakta direndi. El freni tutmazdı. Ayak freni de park halinde arabayı çalıştırırken patladı. Sanayiye kadar inişli çıkışlı yollardan, ana yolu da geçerek frensiz gitmiştim. Bütün vega'larda ortak skandaldır: direksiyon yükseklik ayarı vardı ama iyi sıkıştıramazdı, hidrolik olmayan direksiyonu çevirirken yükseklik ayarı bozulurdu. Elektrikli cam motorları evlere şenlikti. Bagaj kilidi kumandası genelde bozuktu.
Hayatımda kullandığım en kötü 2. araç Mitsubishi Panelvan minibüstü. Hidrolik direksiyonu iptaldi, sisteminde kaçak varmış hidrolik yoktu. Sürekli v kayışı ciyak ciyak kucağımızda ötüyordu ve tekerlekleri kabaktı. Yüksüz çok hafif yokuşta bile 4.viteste hala patinaj çekiyordu. Islak zeminde kaldıramıyorduk makinayı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Genel olarak forumdaki arkadaşları sürüş tecrübeleri açısından çok şanslı buldum. :) Alt eşikleri çok yüksekteymiş. Sollamaya iyi çıkamayan, alt devirleri cansız, güvensiz hissettiren arabaların en kötü olması büyük şans bence. :) ben en kötü araç listeme sahibinin bile düz kontakla çalıştırdığı, seyir halinde kapılarının kendiliğinden açıldığı Renault12'yi katmadım. Ona gelene kadar başka araçlar vardı. O kadar çok sürünmüşüm ki... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım