Bu sahne hangi Brazzers filminden?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
Yakın bir arkadaşımın Hyundai bayisi var ve dediğine göre artık sattıkları arabadan kazandıkları para değil de servisten daha çok para kazanıyorlarmış. Devlet o kadar çok vergi koyuyor ki bayiler üstüne kar koymaya çekiniyor.

Yazık cidden yazık, bu ülkenin insanları daha güzel bir yaşamı hak ediyor..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,299
45,954
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yakın bir arkadaşımın Hyundai bayisi var ve dediğine göre artık sattıkları arabadan kazandıkları para değil de servisten daha çok para kazanıyorlarmış. Devlet o kadar çok vergi koyuyor ki bayiler üstüne kar koymaya çekiniyor.

Yazık cidden yazık, bu ülkenin insanları daha güzel bir yaşamı hak ediyor..
Devlet son bir kaç aydır kasko şirketleriyle de yedek parça işine el attı. Kasko şirketlerinin kaza sonrasında gönderdiği eksperler devlet memuru olarak geçiyor. Eksper mümkün olan en kararlı şekilde aracı parça değişiminden öte tamir yoluna gönderiyor. Tamiri de kasko şirketlerinin daha ucuza anlaştığı auto king gibi firmalara yaptırıyorlar. Müşteri olarak ben yetkili servisi istiyorum, parça değişimi istiyorum deme hakkın yok. Eğer parça değişimi gerekiyorsa da devlet yine buna el attı ve eş değer parça diye bir uygulama çıkardı. Güya orjinaline çok yakın olduğu iddia edilen, devletin kontrolünde yahut yol verdiği firmalara üretilen otomobil parçaları kasko şirketleri tarafından araçlara yedek parça olarak takılıyor. Daha ucuz, maliyeti ve kalitesi daha az parçalar... Tabii kasko şirketleri, devletin bunca güzelliği sayesinde siyasi yöneticilerin oluşturduğu havuza üstlerine düşen sakal neyse atıyor. İki taraf birbirini görüyor arada vatandaş mağdur oluyor. Otomobil bayii ve şirketlerinin çoğu, kasko şirketleriyle bu mevzu yüzünden davalık.

Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Devlet son bir kaç aydır kasko şirketleriyle de yedek parça işine el attı. Kasko şirketlerinin kaza sonrasında gönderdiği eksperler devlet memuru olarak geçiyor. Eksper mümkün olan en kararlı şekilde aracı parça değişiminden öte tamir yoluna gönderiyor. Tamiri de kasko şirketlerinin daha ucuza anlaştığı auto king gibi firmalara yaptırıyorlar. Müşteri olarak ben yetkili servisi istiyorum, parça değişimi istiyorum deme hakkın yok. Eğer parça değişimi gerekiyorsa da devlet yine buna el attı ve eş değer parça diye bir uygulama çıkardı. Güya orjinaline çok yakın olduğu iddia edilen, devletin kontrolünde yahut yol verdiği firmalara üretilen otomobil parçaları kasko şirketleri tarafından araçlara yedek parça olarak takılıyor. Daha ucuz, maliyeti ve kalitesi daha az parçalar... Tabii kasko şirketleri, devletin bunca güzelliği sayesinde siyasi yöneticilerin oluşturduğu havuza üstlerine düşen sakal neyse atıyor. İki taraf birbirini görüyor arada vatandaş mağdur oluyor. Otomobil bayii ve şirketlerinin çoğu, kasko şirketleriyle bu mevzu yüzünden davalık.
aynı sağlıktaki muadil ilaç mevuzusu gibi

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
@CenkGs expertizlerin devlet memuru olduğundan şüpheliyim, zaten bir de parça değişimi de olsa fatura kesildiği an devlet yine para kazanıyor. Ayrıca premium markaların bunlara alet olacağını düşünmüyorum fakat dediklerinizde haklısınız ne olursa olsun mağdur yine vatandaş

Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
şunu anlamıyorum bu adam bunu üretiyor teknolojiyi argeyi sağlıyor yatırım yapıyor fabrika işçi vs. 51 bin tl ye satıp bu firma bundan kar ediyor devlet etliye sütlüye dokunmadan sadece ülke pazarına giriş onayı verdiği araçtan neredeyse 4 katına yakın para alıyor tek bir işlem yapmadan hepimiz enayi gibi verdiğimiz parayı haketmeyen araçlara biniyoruz hayallerimiz yine çöp oluyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,299
45,954
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs expertizlerin devlet memuru olduğundan şüpheliyim, zaten bir de parça değişimi de olsa fatura kesildiği an devlet yine para kazanıyor. Ayrıca premium markaların bunlara alet olacağını düşünmüyorum fakat dediklerinizde haklısınız ne olursa olsun mağdur yine vatandaş
Ekspere, ' sen kasko şirketinin görevli ve maaşlı elemanı değil misin ? ' diye sorduğumda ' hayır, bizler devlet memuru olarak geçiyoruz. Kasko şirketleri bizim patronumuz değil ' diyerek cevap vermişti. Premium marka veya normal marka hiç fark etmez. Senin aracına arkadan biri vurdu ve arka tampon değişmeli. Orjinal tampon 2 bin lira, eş değer parça olarak üretilen tampon 1,500 lira. Kasko şirketi diyor ki; ben 1500 lira veriyorum ve aracını tamir ettiriyorum, sen orjinal istersen 500'ü tamamla al orjinalini. Yetkili servis premium olsa da fark etmez çünkü kasko şirketi istemediği sürece orjinal yedek parçanın parasını vermiyor. Parası verilmeyen yahut arada fark kalan orjinal parçayı da hiç bir yetkili servis takmaz. Sonuçta kendi cebinden verecek değil. Anlayacağın senin yahut bayii'nin insiyatifine bırakılmıyor maalesef. O sebeple otomobil şirketleri de kasko şirketleriyle davalık. Yedek parça satışlarına sekte vuruyorlar, otomobil üreticilerinin karını düşürüyorlar.

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
Her ne kadar size katılsam da Türkiye'de hükümet değişse de bu ÖTV sisteminin değişeceğine inanmıyorum.

Ayrıca durumdan herkes şikayetçi iken, insanımız buna öyle alıştı ki 1.6 arabaya 150-200 milyar veriliyor.

Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Her ne kadar size katılsam da Türkiye'de hükümet değişse de bu ÖTV sisteminin değişeceğine inanmıyorum.

Ayrıca durumdan herkes şikayetçi iken, insanımız buna öyle alıştı ki 1.6 arabaya 150-200 milyar veriliyor.
çok haklısın bu ülkede iktidarda değişse kim gelirse gelsin daha önce getirilen hiç bir vergi kaldırılmadı veya düşürülmedi kdv yi hatırlayın özal döneminde geldi fakat hala yürürlükte

kavurma

Muhtar
4 Eki 2016
85
274
1,210
gördüğüm kadarıyla burada emir komuta zinciri çökmüş. rütbelere bakılmadan ve herhangi bir saygı sözcüğü kurulmadan rahat konuşmalar yapılıyor. bu sorunu çözeceğim.

Musalla Hıyk - Muhtar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,299
45,954
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hükümet değişir de bu sistem değişir, yahut bu hükümet değiştirir de sistem değişir onu bilemem. Ama bu sistemin değişmesi için bir yerden başlamak gerekiyor. İnsanlar dişe dokunur tepki koymuyor çünkü tepkiyi koyabilecek kudrette olan kesim yolunu bulmuş her türlü devam ediyor. Gariban tepki koyduğu zaman ya coplanıyor, ya ötekileştiriliyor, ya da zulme uğruyor. Bir ülkede bir hükümet, halkını her köşeden sıkıştırdığı zaman o halk iyice yozlaşmaya başlar. Paranın alın teriyle kazanılamayacağını öğretirsen sen halkına, vatandaşın çoğu ya vergi kaçırır, ya hırsızlık yapar, ya da devletin malı deniz yemeyen domuz prensibine bürünür. Parayı kolay ve çok kazanan kesim daha fazla kazanırken ve 150-200-250-300 bin liralık araçları daha fazla alırken, sesini duyurmaya yetecek gücü olmayan, duyursa da susturulan kesim mutlaka hep ezilen olur. Son olarak da şunu diyeyim güzel bir atasözüdür; balık mutlaka baştan kokmaya başlar.

kavurma

Muhtar
4 Eki 2016
85
274
1,210
Hükümet değişir de bu sistem değişir, yahut bu hükümet değiştirir de sistem değişir onu bilemem. Ama bu sistemin değişmesi için bir yerden başlamak gerekiyor. İnsanlar dişe dokunur tepki koymuyor çünkü tepkiyi koyabilecek kudrette olan kesim yolunu bulmuş her türlü devam ediyor. Gariban tepki koyduğu zaman ya coplanıyor, ya ötekileştiriliyor, ya da zulme uğruyor. Bir ülkede bir hükümet, halkını her köşeden sıkıştırdığı zaman o halk iyice yozlaşmaya başlar. Paranın alın teriyle kazanılamayacağını öğretirsen sen halkına, vatandaşın çoğu ya vergi kaçırır, ya hırsızlık yapar, ya da devletin malı deniz yemeyen domuz prensibine bürünür. Parayı kolay ve çok kazanan kesim daha fazla kazanırken ve 150-200-250-300 bin liralık araçları daha fazla alırken, sesini duyurmaya yetecek gücü olmayan, duyursa da susturulan kesim mutlaka hep ezilen olur. Son olarak da şunu diyeyim güzel bir atasözüdür; balık mutlaka baştan kokmaya başlar.
teşekkürler sayın profesör. lütfen astlarınızla olan samimiyeti arttırırken disiplinden ve emir komuta zincirinden taviz vermeyin.

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
gördüğüm kadarıyla burada emir komuta zinciri çökmüş. rütbelere bakılmadan ve herhangi bir saygı sözcüğü kurulmadan rahat konuşmalar yapılıyor. bu sorunu çözeceğim.

Musalla Hıyk - Muhtar

Ilk defa goruyorum seni, nereden firladigin hakkinda da inan hic fikrim yok. Ama sen o zinciri al, tarayicinin arama cubuguna farkli bir adres gir, keyfine bak.

kavurma

Muhtar
4 Eki 2016
85
274
1,210
muhtara yapmış olduğu kaba konuşmalar sebebiyle @sunake isimli şahs-ı lütuf (soy ağacına bakıldığında büyük büyük dedesinin göktürk devleti adamı bilge tonyukuk'a dayandığı düşünülmekte) bir kabak tarlasına kafası ters bir şekilde ekildi... dedesine saygı mahiyetinde ekin hiyeroglif şeklinde yazıta çizildi...

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
muhtara yapmış olduğu kaba konuşmalar sebebiyle @sunake isimli şahs-ı lütuf (soy ağacına bakıldığında büyük büyük dedesinin göktürk devleti adamı bilge tonyukuk'a dayandığı düşünülmekte) bir kabak tarlasına kafası ters bir şekilde ekildi... dedesine saygı mahiyetinde ekin hiyeroglif şeklinde yazıta çizildi...

Yav kardesim ekiyor musun napiyorsan kendi konunda yap.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım