Büyük Bir Derdim Var !

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Merhabalar Efenim, Yine ben..
Screenshot_20181226-012742.jpg
Screenshot_20181226-012842.jpg
Screenshot_20181226-013014.jpg

Yukarı da görmüş olduğunuz gibi yine bir ceza ile haşır neşir durumdayım..
Bu ceza eve 14.12 2018 tarihin de gelmiş ve kardeşim de doğal olarak imza atmış ve almış.(Ceza eski arabaya gelmiş, bu cezaların bir kısmı da biz sattıktan sonraki cezalar..) Boyle bir ceza gelme ihtimali çok saçma çünkü araçda sürekli hgs yüklemesi yapmaktayım yani boş asla bırakmıyorum ve sürekli kullandığım güzergah genelde havaalanı yolu..
Vesselam itiraz edecektim bir baktım tarihler bambaşka geçen ay gelmiş gibi duruyor..
Ama daha geçen 1.5 hafta önce geldi bu ceza bana..
Normalde gidip itiraz edecektim veya duruma gore yüzde 25 indirimli olarak ödeyip geçecektim ama ben simdi hem yüzde 25 indirimli odeyemiyorum, hemde itiraz edemiyorum aksine üstüne faiz veriyorum. Yarin ilk is gidip postaneye çatacağım muhtemelen bakalım gerisi doğaçlama gelişecek..
Tavsiyelerinizi bekliyorum, bu durumda ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
cezaların tarihi değil, sana tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 günlük süre başlar, 14'ünde gelmişse eğer pazartesiye kadar indirimli ödeme hakkın mevcut
12.11.2018 diye okudum ben tebliğ tarihini ama? Eğer öyleyse yapılacak bir şey yok maalesef. İnşAllah sizin dediğiniz gibidir :(

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
cezaların tarihi değil, sana tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 günlük süre başlar, 14'ünde gelmişse eğer pazartesiye kadar indirimli ödeme hakkın mevcut
Normalde bu cezaların üstünde yazmiyor mu su tarihte teslim edildi diye, burda da benim anladığım 12.11.2018 teslim edildi yazıyor. İlk fotoğrafta ama bilemedim..
12.11.2018 diye okudum ben tebliğ tarihini ama? Eğer öyleyse yapılacak bir şey yok maalesef. İnşAllah sizin dediğiniz gibidir :(
İnşallah, bakalım az sonra gideceğim postaneye..
Satarken HGS yi iptal etmediniz mı?
İlk basta iptal ettirmedik, unutmuşuz o çok da önemli değil 1 tane fazla 10 lira vereyim. İndirimli ödesem hic umrumda bile olmaz ama simdi itiraz da edemiyorum..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Derdim çözüldü :)
Ptt'ye gittim bizi ilgilendirmez dedi dağıtım merkezine yönlendirdi doğal olarak. Posta dağıtım merkezide biz bakmıyoruz dedi, biraz ses yükseltip atar gider yapınca iş çözüldü. Aldı kağıdı üstünü çizdi doğru tarihi yazdı verdi. Yapma ya dedim ben bunu yapamiyorum zaten, kaseletip yanina da bir de tarihli kaşe bastırdım öyle aldım. Yarin son gün, normalde 13 idi ben yine de 12 ye razi oldum resmen..
Allah ellerine düşürmesin ne diyeyim.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Ptt'ye gittim bizi ilgilendirmez dedi dağıtım merkezine yönlendirdi doğal olarak. Posta dağıtım merkezide biz bakmıyoruz dedi, biraz ses yükseltip atar gider yapınca iş çözüldü. Aldı kağıdı üstünü çizdi doğru tarihi yazdı verdi. Yapma ya dedim ben bunu yapamiyorum zaten, kaseletip yanina da bir de tarihli kaşe bastırdım öyle aldım. Yarin son gün, normalde 13 idi ben yine de 12 ye razi oldum resmen..
Buna da şükür.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Tamamdır okey işareti attım çıkmamış :D
Şimdi cezayı ödemicenmi yoksa indirimlimi olucak
Klavyeden yapınca desteklemiyor muhtemelen direk eski msn usulü yapmak gerekiyor :D
Paşa pasa ödedim. Bir de Trafik cezaları %25 indirimliymis hgs vs %15.
Ödedim dilekçeyide hazırlayıp kartala götürdüm. Bakalım ne çıkacak en az 10 liram iade olacakta gerisini bilmiyorum..
Yıllar sonra 287 liram iade olursa sevinirim belki. Daha önce de osmancıkta yedik onu da arabayı satarken mecbur ödemiştik. İtiraz ettik hala ses yok.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Klavyeden yapınca desteklemiyor muhtemelen direk eski msn usulü yapmak gerekiyor :D
Paşa pasa ödedim. Bir de Trafik cezaları %25 indirimliymis hgs vs %15.
Ödedim dilekçeyide hazırlayıp kartala götürdüm. Bakalım ne çıkacak en az 10 liram iade olacakta gerisini bilmiyorum..
Yıllar sonra 287 liram iade olursa sevinirim belki. Daha önce de osmancıkta yedik onu da arabayı satarken mecbur ödemiştik. İtiraz ettik hala ses yok.
:D aynen.
Geçmiş olsun ozaman,inşallah geri alırsın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım