Can Sıkıntısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben şuna inanıyorum, sahibindene tek seferde ilan koyup arabayı satmak mantıksız, niye derseniz, piyasaya bakıyosum, bi fiyat koyup yazıyosun, ya acayip ilgi görüyor ya da hiç ilgi görmüyor. Sebebi ya çok ucuz fiyat koymak ya da yüksek fiyat koymak, piyasa normlarına göre tabi. Bir sefer ilan verip piyasayı yokladıktan sonra 2. ilan verişinizde içinizde kalmayacak bir fiyata arabayı satabiliyorsunuz. 75 bine kapora elbette yalan değildir(galerici değilse), şu anki piyasa öyleymiş demek ki diyebiliriz. Ayrıca benden öneri, hep aynı şehirdeki insana satmaya çalışın, hem sizin hem de onun açısından kolaylık olması için.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
75 biraz fazla bir rakam ama birkaç aya doların yükselişiyle arabanın değeri o rakama gelecek . Amacım asla kar etmek değil 15 bin kredi faizi var bir nebze onu karşılamak. Küçük bir şehirdeyim şu an bu yüzden soran olmadı belki de. Memlekete dönünce adresi güncelleyecem.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Konu açıp kirlilik yaratmak istemiyorum. Arkadaşlar bir şekilde benim Sportage'i satacağım. Yerine Focus 1.5 tdci powershift bakıyorum. Bu araba hakkında bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi ? https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ogretmenden-2015-focus-573684484/detay/ Bu ilandaki arabayı düşünüyorum.

Güzel araba, çak geç, biraz bagajı ve arkası dar, powershift bazen sorunlu olabiliyor, onun dışında her konu da 4 4 lük, trend yerine style paket bulabilirseniz uygun fiyata daha iyi olabilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konu açıp kirlilik yaratmak istemiyorum. Arkadaşlar bir şekilde benim Sportage'i satacağım. Yerine Focus 1.5 tdci powershift bakıyorum. Bu araba hakkında bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi ? https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ogretmenden-2015-focus-573684484/detay/ Bu ilandaki arabayı düşünüyorum.
Beklentine bağlı hocam. Ben sürüş keyfi aramayanların, viraj yapmayı sevmeyenlerin yahut bunlarla pek işi olmayanların focus alması taraftarı değilim. Çünkü kokpit dahil içi sürücüyü saran cinsten ve biraz dar. Bu benim hoşuma gidiyor ama bazılarına klostrofobik gelebiliyor. Arkada diz mesafesi maksimum 1.78-80'lik bir kişinin rahat edebileceği kadar. Çok derin çukurlara girmezsen yahut keskin yol birleşimlerinden hızlı geçmezsen konforu da üzmez ama sınıfının en konforlusu falan da diyemem. Ps şanzıman bu kasada iyidir, ıslak kavramadır, 2.vites yarı kavrama yapmaya çalışmaz, kararsızlık yapmaz, ilk gaz tepkisi oldukça keskindir, motorla uyumu güzeldir. Açıkçası Ford'un bu zamana kadar yapabildiği en iyi motor - şanzıman uyumuna sahip araçlardan biri diyebilirim. Ama neticede çift kavrama işte sağı solu belli olmaz. Bildiğim kadarıyla suv bir araçtan focus'a geçiş yapacaksınız. Yani nasıl bir deneyim olur, nasıl gelir bilemiyorum. Yüksek, ferah bir araçtan dar ve koltuğuna gömüldüğünüz bir otomobile geçeceksiniz. Taban tabana zıt karakterler yani.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Aradığım kriterler şöyle aslında :
Gaza bastığımda tüketim 10 litrenin üstüne çıkar mı kaygısı yaşamamak
Otomatik olsun da ne olursa olsun
Yokuş çıkarken beni üzmesin canavar gibi çıksın sollama bile yapabileyim istiyorum (Sportage boğuluyor yürümüyor)
Darlık , ferahlık önemli değil . İlandaki araba hakkında ne düşünüyorsunuz peki?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aradığım kriterler şöyle aslında :
Gaza bastığımda tüketim 10 litrenin üstüne çıkar mı kaygısı yaşamamak
Otomatik olsun da ne olursa olsun
Yokuş çıkarken beni üzmesin canavar gibi çıksın sollama bile yapabileyim istiyorum (Sportage boğuluyor yürümüyor)
Darlık , ferahlık önemli değil . İlandaki araba hakkında ne düşünüyorsunuz peki?
Bu araba öyle 10 litre falan yakmaz, zor yani. 10 litreyi görebilmek için aracın canına okuyacak kadar sıkıştırmak lazım. Bu aracın insancıl gazlamalarla bile göreceği maksimium 8,5 litredir. Onun harici normal, trafikli v.s kullanımda da görebileceği maksimum 6,5 litredir. Sakin ve kurallara uyarak giderseniz de 5,5 - 6 arası falan yakar şehir içinde. Ön park sensörü, multimedya gibi şeyleri sonradan taktırabiliyorsunuz size çok boş gelirse. Onun haricinde gaz tepkisi falan oldukça keskindir yani aracı kullanmaya başladıktan sonra sportage'ı düşündüğünüzde ' iyi kaçıyor yahu ' diyebileceğinizi tahmin ediyorum. Size öncelikli tavsiyem karar vermeden önce bir Ford bayine gidip dizel otomatik testi yapmanız. Emin olun fikir sahibi olmanız açısından çok işe yarayacaktır. İlanda ki araçla ilgili de maalesef direkt bir şey diyemiyorum çünkü ilandan araç yorumlayabilecek kadar deneyimli değilim. Onun için @bt yardımcı olabilir. Etiketleme sistemi çalışmıyor sanırım, başlığı görürse cevap yazacaktır. Olmadı özel mesaj atabilirsiniz.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Güzel araba, çak geç, biraz bagajı ve arkası dar, powershift bazen sorunlu olabiliyor, onun dışında her konu da 4 4 lük, trend yerine style paket bulabilirseniz uygun fiyata daha iyi olabilir.
Style donanıma baktım da fiyat beni aşıyor maksimum bütçem 80 bin tl

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Aracınız 1.6 ise (sportage) emin olun bu fiyata alabileceğiniz herhangi bir araba sportagedan çok daha iyi yürür. Onun dışında trend x paket değil de style kovalamanızı öneririm sportagedan sonra çok donanımsız gelebilir.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Style donanım Focuslara yoğunlaştım :)

Ya bütçe yoksa trend al, yapacak bir şey yok, ben de zamanında focus almaya çok niyetlendim, trend x lerin çoğu şirketten çıkma, style kullanıcıdan hep ama bulunmuyor, titanium pahalı zaten. Gücün yetmiyosa trend x bak. Ben bu forumda şey kültürünü anlamıyorum, adam sallıyorum 50 bütçelik araba bakıyor, 60 liralık araba atılıyor, yani abicim 50 demişiz işte, 10 kağıt fazlasını niye atıyosun, hiç mi araba almadın, herkes imkanlarını zorlayarak bakıyor araba işte.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Bütçeyi 80 bin liraya getirmek için babamdan para istiyorum :) İki yıldır çalışıyorum hala babamdan para istiyorum. Sportage'in değeri 70 desek 82 bin liraya düzgün görünen bir tane var. Bütçeyi zorlayamıyoruz da üst sınıra zaten ulaştım .

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ya bütçe yoksa trend al, yapacak bir şey yok, ben de zamanında focus almaya çok niyetlendim, trend x lerin çoğu şirketten çıkma, style kullanıcıdan hep ama bulunmuyor, titanium pahalı zaten. Gücün yetmiyosa trend x bak. Ben bu forumda şey kültürünü anlamıyorum, adam sallıyorum 50 bütçelik araba bakıyor, 60 liralık araba atılıyor, yani abicim 50 demişiz işte, 10 kağıt fazlasını niye atıyosun, hiç mi araba almadın, herkes imkanlarını zorlayarak bakıyor araba işte.
Bu hep oluyor 35 k ile başladım ben bu ara araştırmaya en son eklediğim favori ilan fiyatı 49k :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-renault-latitude-1.5-dci-edc-539830581/detay
latitude 1.5
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...inamik-plus-e-tiket-06-ede-78-554376272/detay
i30 1.6
valla böyle seçenekler var,ikisi de iyi araç (özellikle i30 dizeli iyidir)
ama bana soracak olursan kazara,yaş genç para da varsa daha şportif araçlara bakarım.Bunlar çok sıkıcı
İ30 tavsiye etmiyorum. Hor hullaninca çok rahat 10 litreyi geçiyor. Psikolojik olarak dumura uğrama riskiniz var :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım