KAPALI C’den E’ye Geçiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Merhabalar arkadaşlar,

14 aydır severek kullandığım S205 kasa C Estate aracımla bugün bir arkadaşa araç bakmaya Mercedes’e gittik. Gitmişken ben de benim arabayı versem E’ye geçsem nasıl olur diye fiyat sordum. Açıkçası çok cüzi bir farkla E’ye geçme fırsatım oldu. Fiyatlar yurt dışında yaşadığım için gözünüzde zor canlanır diye düşünüyorum, bu nedenle yüzdesel konuşayım. Yaklaşık %20 fazla vereceğim aylık taksitleri. Almayı düşündüğüm araç 2018 model E220d AMG paket 2.0L 194hp versiyonu. Araçta ekstra olarak yarı otonom sürüş olan Drive Pilot, Light Paket Plus, 360 derece kamera var. Bir yandan aracım 60bin km’de geldi. E ise 47binde. Garantisi de yeniden başlayacak ve 2 sene kafam rahat olacak. Bu şartlar bana çok uygun göründü ama bir yandan da arabam fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum. Sağolsun Mercedes beni yine masrafa sokacak gibi. Sizce bu şartlarda geçmeye değer mi? Birkaç fotoğrafını da bırakayım aracın aşağıya:

A8D9C60C-CBAD-44C2-BFEA-2E2F1D9A5196.jpeg
79B8522E-8112-402C-B3DF-45A6F127CB8F.jpeg
50F711FA-FC21-4511-AE32-8EFE9025AB55.jpeg
C541C81C-2A0E-4DF7-95F3-2EA7F6FCFFB5.jpeg
87CFC94E-E259-4413-8D61-FFAADF99F68F.jpeg

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Test etmeden almazsınız diye umuyorum, çünkü mercedes e serisinden başlayabilir ama o e serisi 213 kasalar olmadığı kesin.
Arkadaşımda e220d var, uzun süredir kullanıyor, c serisi w205, ne kadar c serisi için hayal kırıklığı ise, aynısı w213 için de geçerli.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Hemen hemen her aile babasının hayali benimde ilerde hayalim olan arabalardan alıyorsunuz. A6 Avant'tan sonra tabi. RS6 bizi aşar :D

Teşekkür ederim :) Biz henüz büyük bir aile değiliz ama uzun yol çok severim. O nedenle ben de E sınıfına ısındım. A6 Avant da cidden çok yakışıklı bir araba. Dış tasarımını daha çok beğeniyorum ama içeride iş bambaşka. BMW 5 Station bence en zevkli sürüşü, Mercedes en iyi iç mekan ve konforu, A6 Avant da en iyi dış tasarımı olan araç bu sınıfta.

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Yazan, okuyan herkese teşekkürler. Bugün itibariyle Mercedes ile anlaştım. Junge Sterne programı kapsamında 2 sene garantili olarak aracı alacağım. Fiyat teklifi beklediğimden de iyi geldi. Şu anki ödemelerimin üstüne %16 fark gelecek. Ben en az %20 diye düşünmüştüm ama kasko ve vergi de düşündüğümden az çıktı. Avusturya bu sene karbon salınımına göre vergiye geçmişti bunun etkisi olmuş. Bir de satıcı sağolsun kaskoda da indirim yaptırttı kendi yetkisini kullanarak. Bunda daha önce kendilerinden araç almış olmamın etkisi oldu. Bu durumda doğal olarak artık düşünmedim daha fazla ve aldım gitti. Önümüzdeki hafta banka, kağıt kürek işleri bitip aracı teslim alacağım. Alımda yine Junge Sterne programı gereği detaylı bir temizlik, motor temizliği, boya cilası ve bakımı yapılacak. Artık özellikleri de sanıyorum ki yazabilirim :)

E220d Estate AMG Paket
Model Yılı: 2018
2.0L (1995cm3) 4 Silindir 194PS Dizel Euro6 Ünite
9G Tronic Şanzıman
0-100km/H: 7.3sn

Donanım:
  • Concierge Servisi
  • Pre-Safe System
  • Lastik Basınç Sensörü
  • Thermatic Klima Sistemi
  • Soğuk ülkeler için ek donanım
  • Easy-Pack elektrikli bagaj kapağı
  • 66Litrelik büyük yakıt tankı
  • Artico Deri&Alcantara AMG style koltuklar
  • Selenit Grisi metalik renk
  • Premium Paket “light”
  • Geri Görüş Kameralı Park Paketi
  • Ayna Paketi (Isıtmalı, kendi kendine ışığı azaltan, elektrikli açılıp kapanan, geri vitese alınca otomatik inen aynalar)
  • Touchpad Controller
  • LED High Performance farlar
  • Sürücü ve ön yolcu koltuk ısıtmaları
  • Teknoloji Paketi
  • Geniş hayalet ekran
  • Trafik İşaret Levhaları tanıma
  • Command Online medya merkezi
  • Nappa deri AMG style sportif deri direksiyon
  • AMG style paspaslar
  • Orta konsolda analog saat
  • Trapez Kesim Alüminyum orta konsol
  • 64 renkli ambiyans ışıklandırması
  • Konfor paketi (4 eksenli bel desteği)
  • Sürüş Asistanları Paketi
  • Aktif mesafe asistanı (Distronic)
  • Aktif Direksiyon Asistanı
  • Eşya gözü paketi (Orta konsolda bardak tutacağı, bagajda ekstra örtü, bagaj kapağı altında taşıma sepeti vs.
  • Dynamic Select Sürüş Modları
  • Aktif şerit asistanı
  • Sıkışık trafikte tekrardan harekete geçme asistanı
  • 19inç AMG Jantlar
  • AMG soğutmalı fren diskleri
  • Run-Flat Lastikler (İleride ilk değişecek şeyler kendisi :))
  • Kışlık bir çift jant-lastik takımı
  • Otomatik ön yolcu Airbag kapatma
  • 23,5L (ekstra büyük) Adblue tankı
  • Yaya koruma özellikli aktif kaput kapağı
  • Smartphone Integration (Apple Car Play, Android Auto)
  • Parktronic aktif park asistanı
  • İç ve Dış otomatik kararan aynalar
  • GPS ve Telefonantenleri
  • Mercedes SOS hizmeti
  • Orta konsol gözlük kabı
  • AMG Style koyu tavan döşemesi
  • Mercedes Me hizmeti
  • Agilty Control (seçilebilir süspansiyon, sertleşip yumuşayan)
  • 360 derece kamera
  • Aktif Hız Limit Asistanı
  • Drivepilot Yarı Otonom sürüş
  • Kırmızı ışıkta otomatik açılan ön kamera
Araç geldikten sonra inceleme başlığı da haftaya gibi gelir sanıyorum ki :) tekrar teşekkürler herkese

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Test etmeden almazsınız diye umuyorum, çünkü mercedes e serisinden başlayabilir ama o e serisi 213 kasalar olmadığı kesin.
Arkadaşımda e220d var, uzun süredir kullanıyor, c serisi w205, ne kadar c serisi için hayal kırıklığı ise, aynısı w213 için de geçerli.

Hocam burada arabayı tüm haftasonu süresince dahi test sürüşünde kullanabiliyorsunuz. O yüzden birkaç test sürüşüne çıkmadan alınmıyor araçlar. Ben de öyle yaptım. W205 C ve W213 E genelde daha önceki kasalara göre daha konforsuz deniyor. W212 E ve W204 C’ye çok yakınlarımda olması sebebiyle çoğunlukla bindim. Bana kalırsa motor sesi ve lastik yalıtımı haricinde her konuda ileri gitmiş araçlar. Neden bilmiyorum W204’ü sıfır alıp hala kullanan amcam benim araca bindiğinde bu farklı bir konfor dedi. Ben de 14 aydır kullandığım W205’ten konfor olarak çok memnun kaldım. Kendi deneyimimde her türlü W204’ün üstüne koyarım. Umuyorum E de aynı şekilde memnun eder. Yabancı incelemelerde de özellikle uzun yol konforu ve iç mekan sınıfının en iyisi olarak nitelenmiş. Umuyorum haksız çıkarmaz beni :D

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
@babayimben Doğrudur hocam ben yıllar önce Almanyadayken bi abimden duyduğum lafı alıntı olarak paylaşmak istedim sadece :).

@mcb Hayırlı olsun kazasız belasız, keyifli sürüşler 👍

eyvallah hocam 👍

Bu laf her yerde karşımıza çıksa da benim için Mercedes’te 3 temel sınıf var:
  1. A, B, GLA, GLB, CLA
  2. C, E, S, GLC, GLE, GLS ve bunların coupe versiyonları
  3. En üst düzey araçlar (G, Maybach Serileri, GT, gerçek AMG motorlu versiyonlar)
C’yi ben Mercedes’in gerçek ve üst sınıfına giriş modeli olarak görüyorum. Şanzıman, motor, iç mekan ve dizayn olarak hep üst sınıfta zira. Bu nedenle bu anlamda Mercedes bence C’den başlıyor.

@simbat: teşekkürler hocam

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Hocam burada arabayı tüm haftasonu süresince dahi test sürüşünde kullanabiliyorsunuz. O yüzden birkaç test sürüşüne çıkmadan alınmıyor araçlar. Ben de öyle yaptım. W205 C ve W213 E genelde daha önceki kasalara göre daha konforsuz deniyor. W212 E ve W204 C’ye çok yakınlarımda olması sebebiyle çoğunlukla bindim. Bana kalırsa motor sesi ve lastik yalıtımı haricinde her konuda ileri gitmiş araçlar. Neden bilmiyorum W204’ü sıfır alıp hala kullanan amcam benim araca bindiğinde bu farklı bir konfor dedi. Ben de 14 aydır kullandığım W205’ten konfor olarak çok memnun kaldım. Kendi deneyimimde her türlü W204’ün üstüne koyarım. Umuyorum E de aynı şekilde memnun eder. Yabancı incelemelerde de özellikle uzun yol konforu ve iç mekan sınıfının en iyisi olarak nitelenmiş. Umuyorum haksız çıkarmaz beni :D
Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım