Çevre yolu mu? (13KM) Şehir içi mi?(11KM) Yakıt Ekonomisi

Hangisinde daha az yakar?

• Kullanılan toplam oy
    52
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
40 kişi çevreyolu demişiz. Ben oyumu değiştiriyorum, öbür yol çok yalnız kalmış.
bu çok iyiydi yalnız :D yola acıyıp oy değiştirmek :D
aracı kullanan şoföre göre değişkenlik gösterir ama uzun yolda daha az yakar. hatta buna bir örnek de vermek isterim:

bundan iki yıl önce 2006 model megane2 arabam vardı. aracın en güzel ve belki de tek özelliği az yakmasıydı. istanbul'dan 225 liralık mazot alıp izmir'e gittim. izmir'de çiğli ile konak, alsancak arasında iki gün dolaşıp daha sonra üçüncü gün seferihisar, urla, çeşme gezdik ve en son istanbul'a dönüşte de "dur lan, çanakkale üzeri gidelim, edirne'de ciğer yeriz" dedik ve uzunköprü'ye varmadan ışık yandı. kesinlikle abartmıyorum ve çok şaşırmıştık. fazla basmayınca 110 - 120 km hızla devirli kullanımda bu sonucu aldık. yani 1120 - 1130 km arası yol yaptım 225 tl mazotla o zaman.
aynen öyle çünkü araba yağ gibi kayıp gidiyor duraklama en aza iniyor diğer türlü durup kalkarken zorlanıyor araba ister istemez

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
O zaman beyler şeytani soruyu salıyorum. Günde 80 km otoban mı yoksa günde 50 km şehir içi mi?

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Otoban 25 dakika civarı- şehir içi 35 dakika civarı sürüyor.İşte sıkıntı burda başlıyor aslında ort yakıtta otoban 5 civarı ş.içi 7,5.çıkamadım işin içinden:(
3 günde yaklaşık 2.5L fark eder. Bu 12.8 tl eder. Günde takriben 4 tl falan yapar. 10 dakikan 4 tl'den daha değerliyse çevre yolu yoksa şehir içi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım