KAPALI Chevrolet Aveo 1.2 ls Hb nasildir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba arkadaslar galerici arkadasima aveo gelmis fiyati 26bin yapti bana belki az daha pazarlik yapabilirim.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...t-aveo-1.2-ls-boyasiz-hatasiz-463379313/detay
Ilan budur arkadaslar.goruslerinizi deneyimlerinizi bildiginiz sorunlar vs yazmaniz benim icin onemli. Torklu arac surmeyi severim ancak atmosferik sanirim bu arac ancak cok sorun etmiyorum genelde okula kafeye git gel yapacagim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabayı direk Daewoo olarak düşünün. İçi hafif geniştir, motoru ekonomiktir, direksiyonu hafiftir. Başka da hiçbir iyi yanı yok. Yol tutuşu, frenleri zayıftır. Performans doğal olarak zayıftır. Sürüşü güvenli değildir, o hafif direksiyon yüksek hızda da hafiftir. Son kasa Aveo'larla uzaktan yakından alakası yoktur. Açık söyleyeyim, 10 yıl daha yaşlı bir arabayı 5bin lira daha ucuza alıp, kalan parayı da yaşından ötürü çıkarabileceği olası masraflarına harcarsanız daha memnun olursunuz. Hatta şöyle söyleyeyim, imzamdaki kendi arabamı kafa kafaya değişmem. En azından sürüşü daha güvenli.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Arabayı direk Daewoo olarak düşünün. İçi hafif geniştir, motoru ekonomiktir, direksiyonu hafiftir. Başka da hiçbir iyi yanı yok. Yol tutuşu, frenleri zayıftır. Performans doğal olarak zayıftır. Sürüşü güvenli değildir, o hafif direksiyon yüksek hızda da hafiftir. Son kasa Aveo'larla uzaktan yakından alakası yoktur. Açık söyleyeyim, 10 yıl daha yaşlı bir arabayı 5bin lira daha ucuza alıp, kalan parayı da yaşından ötürü çıkarabileceği olası masraflarına harcarsanız daha memnun olursunuz. Hatta şöyle söyleyeyim, imzamdaki kendi arabamı kafa kafaya değişmem. En azından sürüşü daha güvenli.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rsa-1.7-dti-hybrit-turbo-hard-445244631/detay
Bu model corsada var ama yani yas olayi dediginiz gibi masraflarada harcanabilir ama yinede biraz daha diri bir arac olsun istiyorum beni dun aksam aradi soyledi daha bakmadim araca surmedim yani ama bi 3 4 ay once kalos surmustum disardan ufak gozukmesine ragmen ic genisligi sasirtmisti daha dar bir arac bekliyordum ve surusundede bi problem gormemistim sehiricindeydim tabi yuksek hizlara cikmadim 120 130 falan

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rsa-1.7-dti-hybrit-turbo-hard-445244631/detay
Bu model corsada var ama yani yas olayi dediginiz gibi masraflarada harcanabilir ama yinede biraz daha diri bir arac olsun istiyorum beni dun aksam aradi soyledi daha bakmadim araca surmedim yani ama bi 3 4 ay once kalos surmustum disardan ufak gozukmesine ragmen ic genisligi sasirtmisti daha dar bir arac bekliyordum ve surusundede bi problem gormemistim sehiricindeydim tabi yuksek hizlara cikmadim 120 130 falan
Şöyle söyleyeyim, arkadaşın ailesinde vardı. Benim arabayı da kullanmış biri olarak kıyaslamasını bile yapmaz. Ben başka bir Aveo'da yolcu olarak yer almıştım. 80-90'a kadar iyi bir araba. Sonrası sıkıntı :)
İlandaki gibi Corsa 1.7'ler direk hobi aracı, proje aracıdır. Para harcamak için alınan araçlardır :) LPG takmayacaksanız temizi için müracaat: @emreozukan
Garaj başlığında arabayı tanıyabilirsiniz de https://www.otopark.com/forum/threads/opel-corsa-c-1-4.2142 Arabasına ciddi masraf yapıp açıklarını kapattı. 1.4 motoruyla Aveo'dan daha seridir, karşılığında da fazla yakar ama en azından daha güvenli binersiniz.
Satıyor olsam kendi aracımı da önerirdim ama satılık değil :)

Son düzenleme:

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Şöyle söyleyeyim, arkadaşın ailesinde vardı. Benim arabayı da kullanmış biri olarak kıyaslamasını bile yapmaz. Ben başka bir Aveo'da yolcu olarak yer almıştım. 80-90'a kadar iyi bir araba. Sonrası sıkıntı :)
İlandaki gibi Corsa 1.7'ler direk hobi aracı, proje aracıdır. Para harcamak için alınan araçlardır :) LPG takmayacaksanız temizi için müracaat: @emreozukan
Garaj başlığında arabayı tanıyabilirsiniz de https://www.otopark.com/forum/threads/opel-corsa-c-1-4.2142 Arabasına ciddi masraf yapıp açıklarını kapattı. 1.4 motoruyla Aveo'dan daha seridir, karşılığında da fazla yakar ama en azından daha güvenli binersiniz.
Satıyor olsam kendi aracımı da önerirdim ama satılık değil :)
Dedikleriniz dogru ama iste ne bileyim yas kafami kurcaliyor uni ogrencisiyim arabayida kendi maasimla odeyeceyim krediyi o yuzden eski olupta cikarma ihtimali olan arac almak istemiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dedikleriniz dogru ama iste ne bileyim yas kafami kurcaliyor uni ogrencisiyim arabayida kendi maasimla odeyeceyim krediyi o yuzden eski olupta cikarma ihtimali olan arac almak istemiyorum.
İlk araba olarak Corsa'yı herkese öneririm. Benim de ilk arabam. Hevesini alan seviye atlamak için satıyor genelde. Ben hala seviyorum. :) Baktığınız Kalos da 100bini devirmiş. O bütçelerde risksiz araç maalesef bulamazsınız.
Özelden arkadaşla iletişime geçin isterseniz. Çünkü çıkarabileceği hemen bütün masrafları çıkardı, eski parçaları hep yenilendi. Geçen klima bakımı yapmış, egr valfini filan da yenilemiş. Belki birkaç plastik aksam eksiği varsa onlar vardır. Görür denersiniz, aklınıza yatarsa tabii... Yazılı olarak ne dense boş, gidip bakın deneyin. Ben de arabayı henüz canlı gözle görmedim. :)

Ya ben niye anlatıyorum ki, sahibi anlatsın. @emreozukan neredesin abim?? :D

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
İlk araba olarak Corsa'yı herkese öneririm. Benim de ilk arabam. Hevesini alan seviye atlamak için satıyor genelde. Ben hala seviyorum. :) Baktığınız Kalos da 100bini devirmiş. O bütçelerde risksiz araç maalesef bulamazsınız.
Özelden arkadaşla iletişime geçin isterseniz. Çünkü çıkarabileceği hemen bütün masrafları çıkardı, eski parçaları hep yenilendi. Geçen klima bakımı yapmış, egr valfini filan da yenilemiş. Belki birkaç plastik aksam eksiği varsa onlar vardır. Görür denersiniz, aklınıza yatarsa tabii... Yazılı olarak ne dense boş, gidip bakın deneyin. Ben de arabayı henüz canlı gözle görmedim. :)

burdayım abim valla herşeyi sen yazdın, arabada bakım yaptırmadığım değiştirmediğim bir kendisi kaldı sırf kafam rahat etsin diye. Babam zaten yedek parçacı ondan tüm parçaları bozulmadıysa bile eskimiştir diyip yeniledim, depo kapağının bile orjinalini bulup aldım :D şu dakikadan sonra sorun çıkartacak bir parça kalmadı, alt takım komple yeni, zaten ateşleme sistemide yenilendi en son egr de daha bir günlük, içide tertemiz he bir iki parça boya var o da değişensiz macunsuz hepsi, düşünrüse konusuruz seve seve :D

Son düzenleme:

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault

Ben zaten arkadasla gorustum :D arabasi guzel bende seviyorum ama iste evlede ortak bir karara varmak gerekiyor orasi sikinti

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben zaten arkadasla gorustum :D arabasi guzel bende seviyorum ama iste evlede ortak bir karara varmak gerekiyor orasi sikinti
Corsa alır mısınız bilmem de, ilk attığınız ilandaki Aveo'nun ederi o temiz haliyle bile 13-15'i geçmez. Çünkü altyapısının ederi o kadar. Hyundai Getz kullanmadım ama o bile daha iyi bir altyapıya sahiptir muhtemelen.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Corsa alır mısınız bilmem de, ilk attığınız ilandaki Aveo'nun ederi o temiz haliyle bile 13-15'i geçmez. Çünkü altyapısının ederi o kadar. Hyundai Getz kullanmadım ama o bile daha iyi bir altyapıya sahiptir muhtemelen.
Bende bu yuzden actim konuyu hani degecek araci zaten begenmissem alirdim ama aveo cok yaygin degil nedir ne degildir eder mi etmez mi diye actim sagolun sizlerde goruslerinizi eksik etmediniz benden

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bende bu yuzden actim konuyu hani degecek araci zaten begenmissem alirdim ama aveo cok yaygin degil nedir ne degildir eder mi etmez mi diye actim sagolun sizlerde goruslerinizi eksik etmediniz benden
Estağfurullah, aklıma ilk gelen "öğrencinin ayağını yerden kessin" aracı olarak Getz geldi de onu söyledim. Daha iyi fikri olan da çıkar elbet. Ama 2010 Getz sahibi arkadaşım da Corsa'ya bindiğinda bayağı beğenmişti :) İlk araba için her zaman düşünülebilir bir model. Tek kapılı olanlar da her zaman daha ucuza gidiyor, kısıtlı bütçeniz varken aklınızda bulunsun.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Estağfurullah, aklıma ilk gelen "öğrencinin ayağını yerden kessin" aracı olarak Getz geldi de onu söyledim. Daha iyi fikri olan da çıkar elbet. Ama 2010 Getz sahibi arkadaşım da Corsa'ya bindiğinda bayağı beğenmişti :) İlk araba için her zaman düşünülebilir bir model. Tek kapılı olanlar da her zaman daha ucuza gidiyor, kısıtlı bütçeniz varken aklınızda bulunsun.
Aklima yarislerde geliyor dusuk kmli 2006 7 model falan

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Aveo ve çoğu Chevrolet Daewoo'dur. Hatta Avrupa'da aynı arabalar Daewoo olarak satılıyor. Ben olsam bildiğim araba bakarım. Eski model araçlarda risk artıyor ve alırken her ne kadar iyi durumda olsa da kötü kullanılmış bir araba ise büyük sorun çıkarma olasılığı yüksek.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Aveo ve çoğu Chevrolet Daewoo'dur. Hatta Avrupa'da aynı arabalar Daewoo olarak satılıyor. Ben olsam bildiğim araba bakarım. Eski model araçlarda risk artıyor ve alırken her ne kadar iyi durumda olsa da kötü kullanılmış bir araba ise büyük sorun çıkarma olasılığı yüksek.
Bakalim hayirlisi eger galeriye baska arac gelirse yine buraya yazarim internette yeterli arguman bulamazsam

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Alınabilir arabadır. Genel olarak Toyota=sorunsuzluk. Yaris'ler tipinden dolayı pek tutmuyor piyasada. Bence gayet mantıklı arabalardır. Ama piyasasını bilmiyorum.
Az once aveonun test surusunu yaptim torku 115 olmasina ragmen baya atik bi arac suspansiyon yumusak frenler iyi ancak motor rolantide dururken sanki gaza cok hafif dokunup cekiyormussun gibi ses yapiyor ibrede dalgalanma vs yok ancak sesi oyle geldi 1 ondan birde arabayi 3 yandan derin sekilde anahtarlamislar buna kaputta dahil rotus atilmis oralara ancak isik vurunca belli oluyor vazgwcmek zorunda kaldim

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...akasta-olur-bora-golf-bmw-307-448125736/detay
Şöyle bir tane var mesela 2004 model 127 binde. Ama 1.3 motor. Doğal olarak 1.0'ın yakıtı daha uygun. Araba hafif, 950 kg civarı. 1.0 bile rahat götürürken, 1.3 baya atiktir diye düşünüyorum.
Bencede baya atiktir yani fiyatim dalgali durumda misal temiz boyasiz hasarsiz bir 2011 fiesta falan bulsam fiyatimi 30 35lere cikaririm ancak suan icin limitimi 25 maks 29 30 civarinda tutmaya calisiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım