HABER Chevrolet Cruze 1.6 Sport Plus | Alınır mı? | Mervan'ın arabasını TEST ettik

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Sıfır otomobil fiyatlarının iyiden iyiye artması ile birlikte ikinci el test isteklerinize kulak veriyoruz. Bugün Mervan ile 2013 model Chevrolet Cruze 1.6 Sport Plus test ediyoruz. Merak edilen tüm detaylar videomuzda. İyi seyirler!
Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!​

Diğer Testlerimiz için BURAYA tıklayabilirsiniz.​

TEKNİK ÖZELLİKLER
sdfsdf.png

Read the whole post here.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dik bayırlardaki kalkışlarda yolda bir şekilde kalıp kalkamadığını duymuştum lpg'li Cruze'ların. Benim arkadaşımda vardı, o da yaşadığını söylemişti. Hatta bu olayın üstüne sattı arabasını. Ben çekiş kontrol sisteminin devreye girmesine veriyorum bu durumu, başka mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum. Araba kalkışta gerçekten patinaja meyilli mi?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Neşeli bir test olmuş , ellerinize sağlık :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
124 beygir bir araca göre ve 1300 kiloya göre çok hantal bir araç kağıt üzerinde,motor verimsiz sanırım.Testi gece izleyeceğim,eminim ki yine çok iyi bir video olmuştur yine :)

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Galerici bir tanıdığımız vardı bir cruze ev aldırır iki cruze aile geçindirir derdi.ilk başta anlamadım sonra anlattı.abicim özellik gırtlak yağlar ballar satarız adam 500 km biner 2 depo harcar koşa koşa geri getirir 5 bin düşüğe alır aldığımız gün başkasına satarız demişti.
Eski bir yeni kasa aveo benzinli kullanıcısı olarak uzun yolda 120 sabit hızla boş araba ile 7.4 90 km sabit hızla 5.2 yakıyordu.istanbul içi boş yolda 8 trafikli yolda 11 yakardı.bu arabaların motorunda kocaman lpg taktırmayın yazar hatta araç lpgye uygun değildir takılması sakıncalı olabilir yazardı subap erimesi oluyormuş.ama mükemmel bir test olmuş şu ekonomide yinede çok daha fazla eleştirilmesi gereken bir modeldi bu modeli sinana bir hafta verseydi sahibi işte o zaman asıl test olurdu.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hocam daha çıktığı zamanlarda bile çevremde alıp yakıtından dolayı satan olmuştu. Bugünkü yakıt fiyatlarıyla alınmaz. LPG ile de Opel/Chevrolet tercih etmezdim.

Eniştem 6 sene-100000 km boyunca benzinli şekilde bindi hala da binmeye devam ediyor. Ortalaması 10 litre.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Benzer özelliklerde FD6 kasa civic ile karşılaştırsak nasıl olur mesela? civic bundan bi 100 kilo kadar daha hafiftir diye tahmin ediyorum, bakmadım. 125 ps güç üretiyor, 5 ileri tam otomatik şanzımanı var. şehir içi yakıtı da bundan az değildir. evet biraz sürüşü ve performansı daha tatmin edicidir. Ama performans ve sürüş talebi olmayan Mervan gibi biri için; donanım, yalıtım ve güvenlik açısından Honda'ya göre tercih edilebilir bir model bence. Kaldı ki bundan 2 yıl daha yaşlı bir Civic'e 10bin TL daha fazla istiyorlar... Cruze yakıyor da Civic kokluyor mu?

Yakıt konusu gündeme geldiği için bu şekilde değerlendirdim, Cruze'un çıkarabileceği potansiyel sorunlar muamma tabi Civic'in yanında.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
açıkcası cruze eskiden beridir tipi hoşuma giden ama lpg uyumu vs şüpheye düşüren bi araç oldu benim için. Komşunun oğlunda var o memnun ama sakin sakin müziğini açıp yavaş gezen bir çocuk.

Bu arabada düşüneceğim 2 şeyden biri lpg uyumu öteki de 2nci el durumu olur.
Yakmasına benim alfa da yakıyor o_O

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
açıkcası cruze eskiden beridir tipi hoşuma giden ama lpg uyumu vs şüpheye düşüren bi araç oldu benim için. Komşunun oğlunda var o memnun ama sakin sakin müziğini açıp yavaş gezen bir çocuk.

Bu arabada düşüneceğim 2 şeyden biri lpg uyumu öteki de 2nci el durumu olur.
Yakmasına benim alfa da yakıyor o_O

Şimdi bir ALFA ROMEO yakması var bide cruze hocam lütfen :D

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Lpg ile bu araçlar baya sıkıntılı. Opelden biliyorum sanırsam lpgden dolayı subaplar mı eriyordu öyle bir şeydi. Çelik subap takılıyor lpg takılırken diye biliyorum .Verimsiz bir motor bana göre. Rampalarda üzüyoruz bunları 1.3 cdti ile yaşasın tork çılgınlığı :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam daha çıktığı zamanlarda bile çevremde alıp yakıtından dolayı satan olmuştu. Bugünkü yakıt fiyatlarıyla alınmaz. LPG ile de Opel/Chevrolet tercih etmezdim.
Katılıyorum hocam bende bu aracı tercih etmezdim cidden vurun yani :D
Ben zaten lpg takmazdım da, bu modeli iç mekanı ve tüketimi nedeniyle tercih etmezdim. Yalnız saygı duyduğum bir tarafı var: Zamanında EuroNCAP'te Volvo'lardan filan daha yüksek bir not almıştı, hatta o dönem için rekor puan almış olabilir. Zamanının belki en sağlam arabasıydı.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Görsel olarak laf yok tabii. Şuan bile -arkası dışında, arkadan duruşu ilk çıktığında da özgün gelmemişti bana- eski durmuyor bence.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Araç yorumunun dışında Sinan Koç a teşekkür ederim kendi adıma. Talebe hemen cevap veren başka mecra var mıdır bilmiyorum. Çok güzel de bir test olmuş. Zaten Sinan bey den el arabası testi olsa izlenir. Araç sahibi de kamera karşısında donuk kalmayınca seyir zevki de artmış.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım