CİF'in Arabaya Zararı Var mıdır?

erencanx

Senkromeççi
30 Mar 2019
5
0
60
Arkadaşlar arabamızdaki sürtme izleri diğer araçlardan sürtme dolayısıyla kalan boya izleri veya çizikler bunları cif ile temizlemek azaltmak mümkünmüdür arabaya zarar verir mi? Görüşleriniz nelerdir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arkadaşlar arabamızdaki sürtme izleri diğer araçlardan sürtme dolayısıyla kalan boya izleri veya çizikler bunları cif ile temizlemek azaltmak mümkünmüdür arabaya zarar verir mi? Görüşleriniz nelerdir?
Hocam her sorunuza yeni bir baslik acmanizin sebebi nedir ? Daha once actiginiz basliktan da devam edebilirsiniz . Akliniza her soru geldiginde yeni konuya gecerseniz kitle dagilir daha az cevap alirsiniz zaten.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Boya izlerini geçirmek için bir yöntem tabi ama daha güzel yöntemler var. Mesela tiner en kolay yöntem, üstübüye veya beze tineri döküp ilgili yeri siliyorsunuz, bana kalırsa en etkilisi ve en temizi. Pasta da kullanabilirsiniz

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Boya izlerini geçirmek için bir yöntem tabi ama daha güzel yöntemler var. Mesela tiner en kolay yöntem, üstübüye veya beze tineri döküp ilgili yeri siliyorsunuz, bana kalırsa en etkilisi ve en temizi. Pasta da kullanabilirsiniz
Pastadan ziyade tiner bulunamıyorsa wd40 en mantıklı çözümlerden. Her seferinde öneriyorum ama ilaç gibi her derde deva meret :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Pastadan ziyade tiner bulunamıyorsa wd40 en mantıklı çözümlerden. Her seferinde öneriyorum ama ilaç gibi her derde deva meret :D
Evet wd40 öneriliyor ama en son denediğimde başarılı olamayıp tinerle çıkarmıştık. Muhtemelen ben beceremedim, ya da biraz zorlu bir boyaydı o yüzden çıkaramadım bilemiyorum. Karşı tarafın jantına bodoslama dalmıştım çünkü yandan :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Evet wd40 öneriliyor ama en son denediğimde başarılı olamayıp tinerle çıkarmıştık. Muhtemelen ben beceremedim, ya da biraz zorlu bir boyaydı o yüzden çıkaramadım bilemiyorum. Karşı tarafın jantına bodoslama dalmıştım çünkü yandan :D
Tiner kadar kolay çıkarmıyor, biraz sabretmek gerekiyor zaten. Tiner anında söküp atıyor boyayı :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım