Clio 4FL Lastik Önerisi

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
767
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Merhabalar. Aracın üzerinde şuan kış lastiği var yakın zamanda uzun yol yapılacağı için yeni lastik alınmasının daha doğru olduğunu düşündüm. Lastik tavsiyesi ve nereden alınacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
İnternetten araştırdığım kadarıyla 195/45/17 imiş arabanın orijinal lastik ebatları. Tutuş açısından 205 tabanın daha iyi olduğu söylenmiş hangisi daha mantıklı ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
B sınıfı araçta 195 taban gayet yeterli. 1200kg'ları geçmeyen arabalarda 205'e geçmeye hiç gerek yok. İki türlü de Clio'nun yol tutuşu güvensiz değil. Sonuçta pistte süre kasmayacaksınız. Boşuna yakıt tüketiminiz artmasın.
Yalnız şöyle bir şey olabilir: Lastik ebatınız modele özel ara bir ebat olabilir. Bu yüzden lastik bulmak zorlaşıyor olabilir. O zaman ebat değişikliğini düşünebilirsiniz.

Orijinal ebatta tutuşu iyi bir marka arıyorsanız Hankook'a bakabilirsiniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@bt Abi peki sence lastik nereden alınmalı ? Yoksa en yakın lastikçiye gidip taktırmalı mıyım ?
Valla bu soruya net cevabım yok. :)
Lastiğin online alışverişine henüz alışmadım ama alanlar hep memnun kalıyor. Ben hala online araştırıp bayiden bir miktar fiyat farkını göze alıp satın alıyorum. Dışarıdan aldığımı taktırıp balans ayarını yaptırsam muhtemelen toplam maliyet aşağı yukarı aynı gelir diye düşünürüm hep. Bir de lastiği elimle yoklayıp hamurunu kafamda değerlendiriyorum, şu ana kadar şaşmadı değerlendirmem :p Böyle hastalıklı ruh hali taşımayanlar online da alabilir :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Adana michelin bayiide primacy4 ve crossclimate sordum 205/55 R16 ebadında , indirimli 500 TL dediler adetine :) Online mağazalarda ise bu fiyat 370-430 tl civarlarında seyrediyor :) 400 tl baz alırsak , adette 100 tl indirmiş oluyorum buda bana 1 lastik daha alabilecek para çıkarmış oluyor :) lastik takımı balans ve ön düzen ayarınada 130-150 tl civarı bir fiyat istiyorlar bulunduğum şehirde kıyaslamak size kalıyor :)

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Ayni yil ve ebatlardaki lastige sokme takma dahil yada haric hangi bayi hangi internet sitesi en uygun fiyat veriyorsa oradan alin lastigi, aksi dusunulebilirmi :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Adana michelin bayiide primacy4 ve crossclimate sordum 205/55 R16 ebadında , indirimli 500 TL dediler adetine :) Online mağazalarda ise bu fiyat 370-430 tl civarlarında seyrediyor :) 400 tl baz alırsak , adette 100 tl indirmiş oluyorum buda bana 1 lastik daha alabilecek para çıkarmış oluyor :) lastik takımı balans ve ön düzen ayarınada 130-150 tl civarı bir fiyat istiyorlar bulunduğum şehirde kıyaslamak size kalıyor :)
O kadar fark hakikaten online alıma teşvik eder he :)
Ayni yil ve ebatlardaki lastige sokme takma dahil yada haric hangi bayi hangi internet sitesi en uygun fiyat veriyorsa oradan alin lastigi, aksi dusunulebilirmi :)
Online satış ile bayii fiyatı 20-30₺ fark eden lastikte aksi de düşünülebilir

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Lastik konusunda acemiliğime verin lütfen 😄 195/55 R 16 imiş

Problem değil ben şaşırdım sadece ebada o yüzden söylemek istedim yanlış tavsiyeler vermemek adına siz kusura bakmayın :)

Bütçenize göre iyi lastiklerin önerilerini size yazacağım siz bakın ona göre eleyin kararı tüm forum ailemizle değerlendirelim :)

Dunlop SP Sport FM800
Falken Ziex ZE310 Ecorun
GoodYear EGP
Kumho PS71
Nokian Wetproof
Hankook Kinergy Eco2
Continental EcoContact 6

Michelinden önerebileceğim lastik crossclimate olurdu fakat hali hazırda kış lastikleriniz olduğunu düşünerek eledim ben :)

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
767
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Orijinal lastik ebatlarında lastik bulmak hem zor hem de çok daha yüksek maliyetli oluyor. 195 yerine 205 taban taksak yakıt ve performans konusunda - olarak yansıyacağından bahsediliyor. Lastik başı 100-150 TL daha fazla vermektense bu daha mantıklı gibi.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Orijinal lastik ebatlarında lastik bulmak hem zor hem de çok daha yüksek maliyetli oluyor. 195 yerine 205 taban taksak yakıt ve performans konusunda - olarak yansıyacağından bahsediliyor. Lastik başı 100-150 TL daha fazla vermektense bu daha mantıklı gibi.

Yüzde 1.74 değişim oranı olur , kullananlar varsa daha iyi yorum alarak değişim yapabilirsiniz :) değişimde ise attığınız linkteki CPC6 çok iyi olur.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
O kadar fark hakikaten online alıma teşvik eder he :)

Online satış ile bayii fiyatı 20-30₺ fark eden lastikte aksi de düşünülebilir

Anlatabildigimi dusunmustum :)

Lastigi nerden alayim sorunuza, ozetle.. neresi ucuzsa ordan alin tabiki dedim aslinda.

Bu arada arkadasta clio 4 joy var 195x65 r15 ebatlari

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam başta r17 dediniz sonradan 16 dediniz. Bence üstündeki lastikten en azından kaç inç olduğuna bakın da o inçteki orijinal ebadına bakalım. Aynı araba farklı donanımda 15 16 17 inç lastikle satılmış olabilir çünkü sizin şuanki jantınız önemli

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bu konuyu bende takip edeyim clio 4 icon var bendede.2012 model 2013 ocak çıkışlı.hala fabrikasyon lastik var 63 binde. @bt sizce değiştirmek gerekirmi

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ağam dişi varsa bile senesi gitmiş , elbette değişmek lazım :D
Araba satılıcaktı ekspere girdi.lastik iyi işaretlendi.takasa verilicekti bayiye yine lastik iyi işaretlendi.dişi var.hamur kalitesi elbet bozulmuştır ama araba 2013 ten beri yaz kış kapalı garajda kaldı.yazın sadece akşamları kulanıldı.yağmurda karda buzda sokağa çıkmadı.çok ilginç ama sanırım ölümsüz bir lastiğimiz var.babam tarafından sakin 90 ile otobanda kullanıldı.izmirde yazlığa yazlıktan eve.ara sıra bursaya yılda 4-5 kez.
Ciddi yazıcak olursam.ben üzerndeki marka ne ise tam olarak onu alıcam continental eco contact çünkü sanırım bu arabanın ihtiyacı bu

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Araba satılıcaktı ekspere girdi.lastik iyi işaretlendi.takasa verilicekti bayiye yine lastik iyi işaretlendi.dişi var.hamur kalitesi elbet bozulmuştır ama araba 2013 ten beri yaz kış kapalı garajda kaldı.yazın sadece akşamları kulanıldı.yağmurda karda buzda sokağa çıkmadı.çok ilginç ama sanırım ölümsüz bir lastiğimiz var.babam tarafından sakin 90 ile otobanda kullanıldı.izmirde yazlığa yazlıktan eve.ara sıra bursaya yılda 4-5 kez.
Ciddi yazıcak olursam.ben üzerndeki marka ne ise tam olarak onu alıcam continental eco contact çünkü sanırım bu arabanın ihtiyacı bu
eco contact 3 müydü bi tanıdığın 2012 fiorinosunda takılı fabrikasyon. o da sizden bi tık daha az biniyo ama açık yerde tutuyo arabayı kar kış gördü yani. 24bindeyken dişleri yerinde lastiğin. Tutuşu falan eh ama tam dayanıklı lastik. Bizde de eco contact 6 var bakalım devam ettiriyor mu aynı dayanıklılığı çünkü abimi henüz kışlık lastiğe ikna edebilmiş değilim 3-5 sene yaz-kış görür

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım