KAPALI Çok acil 43.000 TL araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Herkese merhabalar.43.000TL ye araç almak istiyoruz.Malesef fiyatın 1 kuruş dahi üstüne çıkamayacağım.Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.Aradığım özellikler:

-Kesinlikle otomatik olmalı

-Dizel ya da benzinli fark etmez
-150.000 km yi geçmemiş olan
-Yürütmesi kolay
-Parçası kolay ve ucuz bulabileceğim
-En kötü C segmenti (Geniş B segmenti de olur)

Peugeot 308 ve Fiat Bravolar var onlar nasıldır iyi midir?

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Bravo da , 308 de , Astra da güzel araçlar .

Ama bravo ve 308'inde şanzimanlarini biraz arastirin .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Zaten o fiyatlara C sınıfı pek araç kalmadı. İki araç da hoşunuza gidiyorsa hangisinin temizi denk gelirse onu alın

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Bravolar fiyatına göre biraz daha dolu arabalardır. Astra h bulaşmayın derim otomatik şanzumanı kötü hemde parçası ucuz demişsiniz opelin hiçte ucuz değil bir ayna 1000 tl çekiyorlar arkadaşımdan biliyorum :D Getz falanda bakılabilir aslında.. Otomatik olma şartı olmasa polo falanda olabilirdi.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
308 benzinli otomatik diyorsanız klasik 4 ileri tork konvertörlü şanzıman var. Bundan önceki aracımdı, biliyorum az çok ve severim. İkinci el almıştım ben, en ufak bir deforme yoktu içeride 2009 modeldi araç. Bir arkadaşımda dizeli vardı o da otomatikti, o da memnundu (gereksiz bilgi, ikimizinki de fümeydi, en çok yakışan renk bence o :D). Performansı törpüleyen tarzda otomatikleri var ama onun dışında masraf vs. üzmez diye düşünüyorum. Benzinli otomatik alacaksanız kullanıma ve kullanıldığı yere göre şehir içinde 10-10,5 ltlere hazırlıklı olun. Yan aynaları araca göre biraz küçük bence. Bir de benimkine özgü müydü bilmiyorum ama depodan yakıt çalkalanma sesi geliyordu (arkadaşın dizelde yoktu).

aydin351634

Senkromeççi
21 Ocak 2018
3
1
95
Bu fiyatlara alınacak otomatik vites araçta en fazla masraf açabilecek parçası şanzımanıdır. Açması da kilometresinden dolayı muhtemeldir. .Peugeotlarda kullanılan tiptronik sistem porsche tarafından geliştirilmiş üst düzey ve kullanımı keyifli bir "yarı" otomatik şanzımandır. Ancak o şanzıman bile 130.000 km civarında arıza vermeye başlıyor. Sebebi ise, nasıl otomatik vites araç kullanacağını bilmeyen otomatik vites kullanıcılarıdır. Ne alırsanız alın bilmeniz gerek tek şey aldığınız aracın şanzımanının bir DSG veya bir ZF kadar sağlam olmadığıdır. O fiyatlara alacağınız otomatik bir aracın size ileriki kilometrelerde şanzıman sorunu çıkaracağı muhtemeldir. Kuzenimde 308 vardı 140.000km de şanzıman arızası veri ve 12 bin tl lik masraf çıkarttı. Yaptırmadan da bir ustaya hasarın fiyatını düşerek sattılar. Sana ilk tercihim manuel alman ama kesinlikle otomatik dediğin için bunu göz ardı ediyorum. Kilometresi ne kadar düşükse o kadar avantajlı olacaktır senin için. Birde tavsiyem eğer bir araç bulur ve bakmaya gidersen satıcıya sor adeta hiç otomatik vites araç kullanmamış birisi gibi: Abi önce el frenini mi çekiyoruz yoksa önce P ye mi alıyoruz diye eğer farketmez veya önce P ye al diyorsa satıcı o arabayı sakın alma derim yoksa başını çok ağırtır. Şimdiden hayırlı olsun.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
VW Golf 2005-2008 alınır mis gibi.1.6 MPİ ve 1.6 FSİ 'lardaki otomatik şanzımanlar (Tork konvertörlü-6 ileri) problem çıkarmaz güzeldir. Motorlarda FSİ motor hakkında çok atıp tutan var. 4 yıldır kullanıyoruz hiçbir problem çıkarmadı. MPİ'dan daha az yakar daha performanslıdır.
TSİ motorlularında 7 İleri DSG mevcut. Sıkıntılı şanzıman ama garantiden değiştiyse bir problem olmaz.En ideal seçenek bu olur.Parça fiyatlarıda bir FİAT-Renault kadar ucuz olmasada pahalı değil.

-Genel olarak içi çoğu sedandan daha geniş. Ön koltuklar 1,75cm sürüş pozisyonundayken arka koltuk 1,90 baş-diz değmeden oturabiliyor.
-120 gibi rüzgar sesi almaya başlar ufak ufak, yol sesi yalıtımı ortalama.
-Yol tutuşu gayet iyidir, Direksiyonun hissi ağırlığı vs çok güzel. (mk2 leon, Megane 2, Golf 7 kıyasla)
-Süspansiyon konforu C segmenti standartlarında.
-Bagajı yeterli 350 LT. Saçma girinti çıkıntılar yok.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
VW Golf 2005-2008 alınır mis gibi.1.6 MPİ ve 1.6 FSİ 'lardaki otomatik şanzımanlar (Tork konvertörlü-6 ileri) problem çıkarmaz güzeldir. Motorlarda FSİ motor hakkında çok atıp tutan var. 4 yıldır kullanıyoruz hiçbir problem çıkarmadı. MPİ'dan daha az yakar daha performanslıdır.
TSİ motorlularında 7 İleri DSG mevcut. Sıkıntılı şanzıman ama garantiden değiştiyse bir problem olmaz.En ideal seçenek bu olur.Parça fiyatlarıda bir FİAT-Renault kadar ucuz olmasada pahalı değil.

-Genel olarak içi çoğu sedandan daha geniş. Ön koltuklar 1,75cm sürüş pozisyonundayken arka koltuk 1,90 baş-diz değmeden oturabiliyor.
-120 gibi rüzgar sesi almaya başlar ufak ufak, yol sesi yalıtımı ortalama.
-Yol tutuşu gayet iyidir, Direksiyonun hissi ağırlığı vs çok güzel. (mk2 leon, Megane 2, Golf 7 kıyasla)
-Süspansiyon konforu C segmenti standartlarında.
-Bagajı yeterli 350 LT. Saçma girinti çıkıntılar yok.
İlk defa fsi motor ve küfürün bir arada olmadığı bi yazi gördüm şaşkınım

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İlk defa fsi motor ve küfürün bir arada olmadığı bi yazi gördüm şaşkınım
FSİ'larda eşşek niyetine binilmediği sürece bi sıkıntı çıkmaz.Ağzı olan bu motora sallıyor. Sadece İlk çıkan versiyonlar (BAG Kodlu) biraz daha problem çıkarmaya yatkın. Facebook gruplarında kullanıcılarından dinleyin. Hitler motor hem daha hantal hem daha çok yakıyor, 2.eli en az 4-5bin daha yüksek. Bence değmez.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
FSİ'larda eşşek niyetine binilmediği sürece bi sıkıntı çıkmaz.Ağzı olan bu motora sallıyor. Sadece İlk çıkan versiyonlar (BAG Kodlu) biraz daha problem çıkarmaya yatkın. Facebook gruplarında kullanıcılarından dinleyin. Hitler motor hem daha hantal hem daha çok yakıyor, 2.eli en az 4-5bin daha yüksek. Bence değmez.
LPG ile tam uyumlu ama böyle bir ayrıntı var

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Makyajsız kasa 2006-2009 dream veya premium paket otomatik fd6 civic bulunabilir hem şanzımanı çok sorun çıkarmaya yatkın da değil hem araç lpg ile uyumlu hemde kasası yakışıklı bir araç o fiyata belki dediğim gibi elegance paket olmasa da diğer paketler bulunabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım