KAPALI Çok acil 43.000 TL araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Herkese merhabalar.43.000TL ye araç almak istiyoruz.Malesef fiyatın 1 kuruş dahi üstüne çıkamayacağım.Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.Aradığım özellikler:

-Kesinlikle otomatik olmalı

-Dizel ya da benzinli fark etmez
-150.000 km yi geçmemiş olan
-Yürütmesi kolay
-Parçası kolay ve ucuz bulabileceğim
-En kötü C segmenti (Geniş B segmenti de olur)

Peugeot 308 ve Fiat Bravolar var onlar nasıldır iyi midir?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
LPG ile uyumlu değil de bu motorlar zaten lpg takılsın diye üretilmiyor. FSİ haricinde birçok VWAG ve diğer markaların LPGye uyumlu olmayan motorları var ama nedense her gelen FSİ motora sövüyor.

Hitler motorla aralarında 0-100 değerinde 2 saniye fark var. Az değil.
Hocam şaka mısın? Golf 5 için araştırdım da bu saatte üşenmeden gerçekten baktım. 1.6 fsi 12 saniye, 1.6 Hitler 11.4 saniye diyor internette

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herkese merhabalar.43.000TL ye araç almak istiyoruz.Malesef fiyatın 1 kuruş dahi üstüne çıkamayacağım.Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.Aradığım özellikler:

-Kesinlikle otomatik olmalı
-Dizel ya da benzinli fark etmez
-150.000 km yi geçmemiş olan
-Yürütmesi kolay
-Parçası kolay ve ucuz bulabileceğim
-En kötü C segmenti (Geniş B segmenti de olur)

Peugeot 308 ve Fiat Bravolar var onlar nasıldır iyi midir?
...
Ne alırsanız alın bilmeniz gerek tek şey aldığınız aracın şanzımanının bir DSG veya bir ZF kadar sağlam olmadığıdır.
....
Öncelikle 2. el alacağınız arabanın şanzımanı asla DSG kadar sağlam olmasın. :D

Makul model yıllarında araç ararsanız B sınıfına inmeniz gerekiyor. Ben şanzımanı sağlam ve parçası makul araç olarak Renault Clio III öneririm. Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...renault-clio-1.5-dci-otomatik-492005821/detay

VW Golf 2005-2008 alınır mis gibi.1.6 MPİ ve 1.6 FSİ 'lardaki otomatik şanzımanlar (Tork konvertörlü-6 ileri) problem çıkarmaz güzeldir. Motorlarda FSİ motor hakkında çok atıp tutan var. 4 yıldır kullanıyoruz hiçbir problem çıkarmadı. MPİ'dan daha az yakar daha performanslıdır.
TSİ motorlularında 7 İleri DSG mevcut. Sıkıntılı şanzıman ama garantiden değiştiyse bir problem olmaz.En ideal seçenek bu olur.Parça fiyatlarıda bir FİAT-Renault kadar ucuz olmasada pahalı değil.

-Genel olarak içi çoğu sedandan daha geniş. Ön koltuklar 1,75cm sürüş pozisyonundayken arka koltuk 1,90 baş-diz değmeden oturabiliyor.
-120 gibi rüzgar sesi almaya başlar ufak ufak, yol sesi yalıtımı ortalama.
-Yol tutuşu gayet iyidir, Direksiyonun hissi ağırlığı vs çok güzel. (mk2 leon, Megane 2, Golf 7 kıyasla)
-Süspansiyon konforu C segmenti standartlarında.
-Bagajı yeterli 350 LT. Saçma girinti çıkıntılar yok.
Kesinlikle katılıyorum. LPG takılmadıkça FSI motorlar, MPI Hitler motora göre nispeten daha ekonomik seçeneklerdir.(Tahminimce tüketimi 10lt'yi geçmez :)) Şanzımanları ise DSG değil, Tiptronic tork konvertörlü şanzımandır.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hocam şaka mısın? Golf 5 için araştırdım da bu saatte üşenmeden gerçekten baktım. 1.6 fsi 12 saniye, 1.6 Hitler 11.4 saniye diyor internette
Nerden baktınız acaba ? Kendi ölçümlerimde 2 saniye fark oluştuğu sonucuna vardım.Araçlar VW Golf 2005 FSI-Seat Leon 2010 MPİ
Çoğu sitede ise böyle teknik veriler var
1.6 FSİ 10.8 sn. Hitler 11.4sn

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Konuyu açan arkadaş ne yazdı da kızdırdı bilmiyorum ama konudaki önerilere cevap olarak yazmak istediklerim var:

1. astra cdti ve otomatik seçeneği KESİNLİKLE ALIN MA MA LI! eastronic şanzıman çöp ötesi çöptür.
2. FSI motor kesinlikle alınmamalı. Madem sorunsuz madem problemsiz ondan mı ucuza satıp herkes elinden çıkarmaya çalışıyor. fanlığı bırakın , fsı motor vw ın yüz karasıdır. lpg de uymaz.
3. Bu paralara dizel almak yerine atmosferik ve tam otomatik almak her zaman daha mantıklıdır. Km yüksek olacağı için dizelin nasıl kullanıldığı bilinmez.
4. bu bütçede sorunsuz diyebileceğimiz dizel-oto kombinasyonu yok.
5. japon sevmesem de (bu bantlarda) sorunsuzluk ve yürütme maliyeti olarak atmosferik ve tam oto japonlar en mantıklısıdır.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.
Peugeotlarda kullanılan tiptronik sistem porsche tarafından geliştirilmiş üst düzey ve kullanımı keyifli bir "yarı" otomatik şanzımandır.
Peugeot'nun tiptronic'inin Porsche tarafından üretildiğinin kaynakçasını alabilir miyiz? Evet tiptronic şanzıman Porsche tarafından çıktı, fakat PSA AL4 'ün Porsche ile ne ilgisi var anlayamadım. AL4DP0 adlı şanzıman ile problem yaşayanlar da var. 2-3 kez değişmiş araçlar da var.
Sebebi ise, nasıl otomatik vites araç kullanacağını bilmeyen otomatik vites kullanıcılarıdır.
Kullanıcıların, araba kullanırken bazı şeyleri düşünmemesi gerekiyor. Eğer ben otomatik vitesli otomobil alacaksam, ister P ye takar sonra el freni çekerim, istersem çekmem. Şanzımanların sorun çıkarmasının sebebi insanlar değildir. İnsanlar sadece bir etkendir. Uzun ömürlülük için insanlar etki edebilir, fakat o kadar.

Şimdi ben o el freni meselesini de anlayamadım. Ben manuel otomobil kullanırken de ilk başta vitese geçirip, sonra el freni çekiyorum. Bunun nesi yanlış? Otomatik viteste de ilk başta P ye alıp, sonrasında el freni çekmenin nesi yanlış?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Peugeot'nun tiptronic'inin Porsche tarafından üretildiğinin kaynakçasını alabilir miyiz? Evet tiptronic şanzıman Porsche tarafından çıktı, fakat PSA AL4 'ün Porsche ile ne ilgisi var anlayamadım. AL4DP0 adlı şanzıman ile problem yaşayanlar da var. 2-3 kez değişmiş araçlar da var.

Kullanıcıların, araba kullanırken bazı şeyleri düşünmemesi gerekiyor. Eğer ben otomatik vitesli otomobil alacaksam, ister P ye takar sonra el freni çekerim, istersem çekmem. Şanzımanların sorun çıkarmasının sebebi insanlar değildir. İnsanlar sadece bir etkendir. Uzun ömürlülük için insanlar etki edebilir, fakat o kadar.

Şimdi ben o el freni meselesini de anlayamadım. Ben manuel otomobil kullanırken de ilk başta vitese geçirip, sonra el freni çekiyorum. Bunun nesi yanlış? Otomatik viteste de ilk başta P ye alıp, sonrasında el freni çekmenin nesi yanlış?
Yük sanzimana biniyor bütün olay bu. Bende alışkanlık mesela debriyaj dan ayağımı çekmem elfrenini çekip stop edene kadar

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Yük sanzimana biniyor bütün olay bu. Bende alışkanlık mesela debriyaj dan ayağımı çekmem elfrenini çekip stop edene kadar
Evet, ben de çekmem. Fakat şanzımana yük bindirmenin ne kötülüğünü gördünüz anlayamadım? Çoğu otomobil bu şekilde kullanılıyor, viteste bırakılıyor? Kimse arabasını dik yokuşda viteste bırakmadığı( ve el freni çektiği) sürece, arabanın viteste kalmasının sorunu nedir ki?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Evet, ben de çekmem. Fakat şanzımana yük bindirmenin ne kötülüğünü gördünüz anlayamadım? Çoğu otomobil bu şekilde kullanılıyor, viteste bırakılıyor? Kimse arabasını dik yokuşda viteste bırakmadığı( ve el freni çektiği) sürece, arabanın viteste kalmasının sorunu nedir ki?
Hocam ona bakarsanız araba giderken elinizi vitese koymayın diyorlar. Sanzimana baskı yapıyormuş elimi koymam. Herkes bişey diyor. Bana mantıklı geldi neden frenler varken sanzimana yük bindireyim ki dedim ve alışkanlık oldu. Olay bu kadar basit

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Hocam ona bakarsanız araba giderken elinizi vitese koymayın diyorlar. Sanzimana baskı yapıyormuş elimi koymam. Herkes bişey diyor. Bana mantıklı geldi neden frenler varken sanzimana yük bindireyim ki dedim ve alışkanlık oldu. Olay bu kadar basit
Olayın basit olduğu aşikar. Sadece arıza çıkaran otomatik şanzımanın arıza sebebinin ''İnsanların otomatik araç kullanmayı bilmemesi'' diye yorumlamak yanlış, bunu savunuyorum.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Ne alırsanız alın bilmeniz gerek tek şey aldığınız aracın şanzımanının bir DSG veya bir ZF kadar sağlam olmadığıdır.

Birde tavsiyem eğer bir araç bulur ve bakmaya gidersen satıcıya sor adeta hiç otomatik vites araç kullanmamış birisi gibi: Abi önce el frenini mi çekiyoruz yoksa önce P ye mi alıyoruz diye eğer farketmez veya önce P ye al diyorsa satıcı o arabayı sakın alma derim yoksa başını çok ağırtır. Şimdiden hayırlı olsun.

Engin bilgileriniz için teşekkür ederim. Mesajınızı okuyunca bir anda bir aydınlanma geldi bana.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konuyu açan arkadaş ne yazdı da kızdırdı bilmiyorum ama konudaki önerilere cevap olarak yazmak istediklerim var:

1. astra cdti ve otomatik seçeneği KESİNLİKLE ALIN MA MA LI! eastronic şanzıman çöp ötesi çöptür.
2. FSI motor kesinlikle alınmamalı. Madem sorunsuz madem problemsiz ondan mı ucuza satıp herkes elinden çıkarmaya çalışıyor. fanlığı bırakın , fsı motor vw ın yüz karasıdır. lpg de uymaz.
3. Bu paralara dizel almak yerine atmosferik ve tam otomatik almak her zaman daha mantıklıdır. Km yüksek olacağı için dizelin nasıl kullanıldığı bilinmez.
4. bu bütçede sorunsuz diyebileceğimiz dizel-oto kombinasyonu yok.
5. japon sevmesem de (bu bantlarda) sorunsuzluk ve yürütme maliyeti olarak atmosferik ve tam oto japonlar en mantıklısıdır.

FSI VW'nin yüz karası mı ?
giphy.gif

Bu motorun tutulmama nedeni lpg uyumsuzluğu.İlk çıkan BAG kodlulardaki Nox sensörü vb. problemleri.Ülkenin yeni teknoloji'ye karşı duruşunuda göz önüne alırsak gayet normal. İyi bakılan bir 1.6 FSI hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Piyasası 5k civarı daha ucuzdur hitler motora göre. Kimse de elinden çıkarmaya çalışmıyor.Kullanmadan bu kadar net bir şekilde kötülemeyin lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım