KAPALI Corolla 1.33 ya da Egea

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Arkadaşlar merhaba,

peder bey ile ortak bir araba alacağız. Bir şekilde bu arabanın aile arabası olması gerekiyor. Elimizdeki para ile(ortalama 55-58 bin arası) ya corolla 1.33 benzinli ya da egea multijet 1.3 motorlu dizel(düşük km 2.el) alalım diyoruz. Ancak kafamı kurcalayan bazı hususları siz forum kullanıcılarına danışmak istiyorum.

Corolla 1.3 benzinlisi ekonomik gözüküyor sadece firmanın verileri değil kullananlarda da genellik ortalama 7.2 7.5 bazen daha da aşağısında ortalama tüketimler görüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz; bu değerler daha yukarı tırmanıp üzer mi? Yoksa ekstradan 10 bin tl kadar bir para verip dizel almak gerekir mi?(sürekli uzun yol yapılmayacak, çoğunlukla şehir içinde kullanılacak araba)

Diğer bir husus egea güvenlik testlerinden sonra biraz kafamı kurcalamaya başladı. Bir de 2elde fiyatları sanki corollaya göre daha hızlı düşüyormuş gibi geldi bana. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Son olarakta sizce aralıkta ya ocakta 2016 arabaların bayi fiyatlarında indirim ya da daha uygun 0 faiz kampanyaları olur mu yoksa yükselir mi? Biraz beklemeli miyiz yoksa erken mi davranmak avantaj olur.

Yarimgazdebriyaj

Profesör
8 Eyl 2016
176
75
1,035
İc hacim olarak corolla zaten sinif liderleriyle oynuyor guvenlik konusuna gelirsek bu hayat tehlikeye atmaya degmez icinde caniniz sevdiklerinizle yolculuk ediceksiniz onlara birsey olsa sizin caniniz ne kadar yanar bunu gozden gecirin tabi dizel-benzinli farki var ama yol tutus + performans + 2.el olarak size kesinlikle pozitif yonuyle donucektir bence yazmaniza bile gerek yoktu corolla tercih edilir

Yarimgazdebriyaj

Profesör
8 Eyl 2016
176
75
1,035
Yeni dizel otomatik kullanan bikac kisi biliyorum hiç memnun değiller yokuşta geri kayma yavaş vites geçişi vs.ayrıca uzun sure trafiğe dayanamıyor o şanzıman bizzat yolda kalmışlığım var
Aracta yokus kalkis asistani standart yokusta kayma gibi bir durum soz konusu degil sahsen 1.4 dizel otomatik corolla kullaniyoruz ve istanbulun en islek yerlerinde oturuyoruz 2 senedir 45.000 km yol yaptik ve hic bir zaman bizi yolda birakmadi sanziman bilmeden kulaktan dolma laflar ile buradakileri yaniltmaniz cok yanlis birsey ve eski robotize sanzimanlar degil bunlar yeni nesil robotize sanzimanlar cift kavrama ve tork konvertorlu sanzimanlara gore daha uzun omurlu ve sorunsuzdur trafikte kalma gibi birsey soz konusu degil !

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Aracta yokus kalkis asistani standart yokusta kayma gibi bir durum soz konusu degil sahsen 1.4 dizel otomatik corolla kullaniyoruz ve istanbulun en islek yerlerinde oturuyoruz 2 senedir 45.000 km yol yaptik ve hic bir zaman bizi yolda birakmadi sanziman bilmeden kulaktan dolma laflar ile buradakileri yaniltmaniz cok yanlis birsey ve eski robotize sanzimanlar degil bunlar yeni nesil robotize sanzimanlar cift kavrama ve tork konvertorlu sanzimanlara gore daha uzun omurlu ve sorunsuzdur trafikte kalma gibi birsey soz konusu degil !
Eski arabam auristi 20k kmde 2kez yolda kaldım 2.el almıştım eski sahibi kotu kullanmış olabilir ve sana hiçbirsey inandırmak zorunda değilim

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Arkadaşlar 8 hava yastığı da, NCAP'ın yıldızları da sizi makul hızlarda olan kazalarda koruyor.

Örneğin NCAP kafa kafaya çarpışma testleri toplam 60km hızla yapılıyor. Yani iki araba da 30km hızla giderken çarpışıyorlar.

Saatte 100km hızla karşıdan gelen araca kafadan girerseniz hiçbir üretici yaşayacağınızın garantisini vermiyor.

Yarimgazdebriyaj

Profesör
8 Eyl 2016
176
75
1,035
Arkadaşlar 8 hava yastığı da, NCAP'ın yıldızları da sizi makul hızlarda olan kazalarda koruyor.

Örneğin NCAP kafa kafaya çarpışma testleri toplam 60km hızla yapılıyor. Yani iki araba da 30km hızla giderken çarpışıyorlar.

Saatte 100km hızla karşıdan gelen araca kafadan girerseniz hiçbir üretici yaşayacağınızın garantisini vermiyor.

Sehir ici hiz siniri 80 dir siz kazayi 3 saniye once fark edip frene bastiginizda 60 a dusecegi on gorulup bariyere carpma testi 60 km/h hizla yapiliyor sehir disi 120 le giderken maksimum sinir budur durdur yere karsiniza bi duvar cikmaz ona gore kazayi tespit edip 80 km/h hiza dusucektir ona gore kaza testleri yapiliyor eger 200 le giderken 150 ye dusup kaza yaparsa bunu goze almistir zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım