KAPALI Corolla 1.6 life mı Elantra Style 1.6 Dcvvt mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,831
2,105
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşlar selamlar.Bu iki modeli karşılaştırma konusunda yardımınızı rica ediyorum.İkisi de en boş paket ve 1.6 benzinli motora sahip.Genişlik,yakıt tüketimi ve yakışıklılık olarak ikisi de beni cezbeden modeller.Sizce hangisi neden alınmalı veya alınmamalı? Teşekkürler.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,290
16,205
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Arada 5 binden fazla varsa ucuz olanı.5 binden az varsa corollayı tercih ederim.tamamen aynı iki araç gibi geliyor.corollada bağımsız süspansiyon var artı 1 diz kapağı hava yastığı var onun dışında iki modelin birbirine göre çok artı eksisi yok

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Arada 5 binden fazla varsa ucuz olanı.5 binden az varsa corollayı tercih ederim.tamamen aynı iki araç gibi geliyor.corollada bağımsız süspansiyon var artı 1 diz kapağı hava yastığı var onun dışında iki modelin birbirine göre çok artı eksisi yok
Yok abi bağımsız elantrada var o kasa corolla torsiyonla geliyor. Motor ve yakıt anlamında toyota daha iyi olabilir. Zor tercih elantra tasarımı bana çok hoş geliyor

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,831
2,105
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Yok abi bağımsız elantrada var o kasa corolla torsiyonla geliyor. Motor ve yakıt anlamında toyota daha iyi olabilir. Zor tercih elantra tasarımı bana çok hoş geliyor
Corolla 1.6 kullandım.Bağımsız süspansiyon yok diye biliyorum.Hatalıysam düzeltin lütfen.Corolla dah önce kullandığım bir araç.(2017 life)Corolla ile ilgili tek sıkıntım trim sesleri.Onun haricinde genel anlamda memnundum.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,290
16,205
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Corolla 1.6 kullandım.Bağımsız süspansiyon yok diye biliyorum.Hatalıysam düzeltin lütfen.Corolla dah önce kullandığım bir araç.(2017 life)Corolla ile ilgili tek sıkıntım trim sesleri.Onun haricinde genel anlamda memnundum.
Kusura bakmayın ben vision gibi düşünmüşüm.o zaman elentrayı seçerdim

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,657
2,921
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
ikisininde birbirinden çok ekstrası yok corollanın motoru daha dayanıklı olur ikisede lpg uyumlu motorlar elentranın tasarımı daha hoş geliyor bana özellikle corollanın içi çok kötü dümdüz duvar gibi ek olarak corollanın piyasası daha iyidir

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
Ben ne kadar uzun süre binecekte olsam sıfır bir araba alıyorsam ikinci elde değer kaybına mutlaka bakarım . Corolla bu açıdan önde duruyor .

Tasarım açısından da Elantra önde ama ben yinede corollayi tercih ederdim sanırım .

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,831
2,105
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,831
2,105
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Başka bişey önerip ayıp edicem ama megane sedan öneririm.
Hocam Megane iki sefer inceleme şansım oldu.Yani eski modelleri ile alakası yok.Malzeme kalitesi daha iyi, araç zaten çok heybetli ve C şekilli farlar süper görünüyor.Sorun 2018 2019 model bir araca 5 vites koymaları.İnternette de bu şikayeti okudum.120 km saat hızı geçince motor çok yüksek sesle çalışıyor devir yükseldiği için.Bir de lpg takmadan kullanmak imkansız.Şehiriçi 9 lt ile geziliyor diye biliyorum.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Hangisi daha ucuzsa onu alırım.İkisi de çok beğendiğim arabalar tek karşılaştırılacak kriteri gözümde fiyatıdır o yüzden
2.elde ikisi de çok avantajlı

Son düzenleme:

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,369
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Focus'a Lpg takacaksanız Corolla ve Elantra kadar uyumlu olmaz. Corolla ile Elantra arasında bir tercih yapacak olsam ben Elantra alırdım. Corolla'nın dış ve iç tasarımı Elantra'nın yanında çok düz kalıyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Corolla'nın motoru daha güçlü ve daha düşük tüketim sunabilecek kabiliyette. Corolla'daki motor Euro 6 normlarını karşılarken, Elantra'nın motoru Euro 5 normlarını karşılıyor. İkisinde de 6 ileri manuel vites bulunuyor. Verilere bakılırsa Elantra aleyhine yarım ile bir litre arası bir tüketim farkı olur gibi duruyor.
Corolla'nın life donanımı oldukça boş. Donanım olarak Elantra daha memnun eder.
Bir süredir fiyatlarına bakmadım, son durumu bilmiyorum. Ancak geçmişte Elantra daha uygun fiyata bulunuyordu, muhtemelen şimdi de öyledir. En son baktığımda 0 km yeni kasa 1.6 Elantra 100 bine satılırken Corolla'nın vision manueli 0 km olarak 105-110 aralığındaydı.
Servis, yedek parça, piyasa gibi konularda Corolla'da hiç bir sorun yaşanmayacağı ortada. Elantra'nın piyasası ve gerekli durumlarda yedek parça tedarik süreci vb. konularda hiç bir bilgim ve fikrim yok. Ama Hyundai marka bir aracın servis konusunda sorun yaşayacağını pek düşünmüyorum.
Zevkler göreceli. İki aracı da beğeniyorum. İkisini de tercih edebilirdim, direkt bunu alırdım diyemem ancak Elantra yarım adım önde gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım