Courier mi blue mu tercihiniz

Sessiz

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Marka
Ford
Merhaba
Araç alma düşüncesindeyim fakat karar veremiyorum düşündüğüm iki araç var ford torneo courier veya accent blue sizce hangisini seçmeliyim

Sessiz

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Marka
Ford
Aile içi kullanacagım her ikiside bu konuda kullabilirim kalite konfor bakımından karar veremiyorum

Basri Amca

Profesör
Panpa puanı
1,854
Marka
Ford
İkisini de uzun süre kullandım bana courier daha kaliteli hissettirmişti.
Ama ikisini de farklı farklı zamanlarda kullandım, o yüzden farklı gelmişte olabilir.
Edit : Courier'in yol tutuşu çok daha iyi gelmişti, accent şu son dönemlerde kullandım epeyce de beklediğimden fazla rahatsız etti beni.

Son düzenleme:

Akn_3462

Panpa
Panpa puanı
2,871
Marka
Ford
Biri binek, biri de hafif ticari bir araç. Geniş olsun, aile kullanımına çok daha uygun olsun derseniz courier kesinlikle tercih edilmeli. Accent blue taksicilerden gördüğüm kadarıyla baya uzun ömürlü ama arkası çok dar olduğundan oturmak rahatsız edici.

Sessiz

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Marka
Ford
Courier yuk varken yokuşlardan çıkmaktan zorlanıyormuş doğrumu acaba?

Sirius

Profesör
Panpa puanı
1,886
Courier yuk varken yokuşlardan çıkmaktan zorlanıyormuş doğrumu acaba?
1.6 dizeli için konuşuyorum hayır doğru değil.
Iki araç da aile kullanımına uygun değil. Courier'nin de arka kısmı geniş değil, diz mesafesi az ve konforlu değil kasislerde zıplatıyor. Accent Blue'da bundan farksız değildir diye düşünüyorum.

mete069

Düz Yol Gazcısı
Panpa puanı
60
Marka
BMW
Accent blue nun bagajı ve arka diz mesafesi gayet iyi fakat özellikle arka tarafın suspansiyon konforu zayıf.
Ben 1.6 crdi motor ve dct kombinasyonu için tercih etmiştim. Courier hakkında biligm yok fakat Blue hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

blogger

Asfalt Kurutucu
Panpa puanı
119
Marka
Renault
Eskiden Courier'im vardı, 1.5 yol kullandım. Trim sesleri ve zayıf performans dışında memnundum. Blue'da çalıştığım şirkette vardı kısa bir süre kullandım. Ben Courier derim, Courier'da kalite hissi çok daha yüksek ve yol tutuş çok daha iyi. Accent virajlarda berbat bence...

B.S.Asil

Profesör
Panpa puanı
1,909
Marka
Fiat
Ticari sınıf istiyorsanız Fiat Doblo 1.6 E6 motor dolu paket yada Peugeot Rifter Dolu Paket
Binek sınıfta ise Toyota corolla (paket motor bilgim yok bilgili arkadaşlar açıklar önerirler) Yeni Megane Sedan 1.6 benzinli olanlardan Opel Astra vs. vs.

TuncYcl

Profesör
Panpa puanı
811
Marka
BMW
Courier kullanmistim yol tutusu vs fiestaya cok yakindi, tipine bakma accentten daha zevk verir surerken, e ikisi de ayni isi rahatca yapiyor zaten. Ford 1 0 onde bence. :)

Sessiz

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Marka
Ford
Genel olarak courier tercihi onerisi geliyor

Sessiz

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Marka
Ford
Peki egemı yoksa courier mi tercih etmeliyim

FocusMonster

Elit Apaçi
Panpa puanı
472
Marka
Ford
1.6 dizeli için konuşuyorum hayır doğru değil.
Iki araç da aile kullanımına uygun değil. Courier'nin de arka kısmı geniş değil, diz mesafesi az ve konforlu değil kasislerde zıplatıyor. Accent Blue'da bundan farksız değildir diye düşünüyorum.
Aynen öyle dediklerinize aynen katılıyorum.

Ayrıca ben olsam iki araba arasından “otomobil” ruhsatlı Courier alırdım.

Sessiz

Senkromeççi
Panpa puanı
0
Marka
Ford
Egea ve blue arasında fark var mı hangisini tercih ederdiniz