D segmenti mi C premium mu?

D segmenti mi C premium mu?

• Kullanılan toplam oy
    56
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Soru basit: Aynı bütçeyle D segmentinden mi bir otomobil tercih edersiniz yoksa C segmentinin premium markalarından mı? Neden?
Örneğin Superb-Passat-Mondeo vs A3 Sedan-CLA.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,137
7
51,576
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yoğun trafikli İstanbul-Ankara-İzmir üçlüsünden birinde yaşıyorsam C+, trafik olarak nispeten rahat bir şehirde yaşıyorsam D segmenti. Seçimimi direk olarak bu belirler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,067
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yasam kosullari, begeni ve sartlar bunu belirler. Fakat her kosulda tercihim d segment olacaktir. Hacim + konfor + yalitim beklentisi icinde biri olarak bunlar daha cezbedici. Bugun c segment otomobiller oyle standart atlamaya basladi ki malzeme kalitesi ve iscilik haricinde c+ modellerden ufak nüanslar disinda farki kalmamaya basladi. O yuzden d segment secerim her turlu.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
A3 sedan ve CLA alacağıma Superb,Passat,Mondeo,Insignia alırım.
Zaten premium diyince üç büyükler geliyor akla: A3 Sedan,CLA, 2 serisi
CLA ve 2 serisi diyince arka koltuk diye bir şey kalmıyor.

Passat'ı ele alalım. A3 sedandan daha sessiz, daha ekonomik. Ekranlar vs konusunda aşağı kalır yanı yok. Opsiyonlar daha geniş, servisi daha ucuz. Geniş, bagajı büyük.

Fiyat/performans açısından her şekilde D segmenti daha başarılı. Ki bu benim için önemli bir şey. Zaten otomobillerin şu an hiç biri fiyatını haketmiyorken, C+ gibi saçma sapan fiyatlara satılan bir segmenti beslemek istemem. D segmenti alırım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,137
7
51,576
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kolay park vs. açısından mı?
Tabii ki. Normalde en iyi sürücü bile "hallederim ya 3 günde alışırım" demesine rağmen fizik kurallarının önüne geçemiyor ve boyutlar alanların sınırlarını zorladığında kullanım kolaylığı çok fark ediyor. Ben zaten C+ araçları sedan olarak hiç düşünmedim, CLA, A3sedan, 2serisi filan işim olmayacak araçlardır. Ben direk HB karoserleri ile değerlendirmeye aldım konuyu :) D sınıfında da alsam SW tercih ederim.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Tabii ki. Normalde en iyi sürücü bile "hallederim ya 3 günde alışırım" demesine rağmen fizik kurallarının önüne geçemiyor ve boyutlar alanların sınırlarını zorladığında kullanım kolaylığı çok fark ediyor. Ben zaten C+ araçları sedan olarak hiç düşünmedim, CLA, A3sedan, 2serisi filan işim olmayacak araçlardır. Ben direk HB karoserleri ile değerlendirmeye aldım konuyu :) D sınıfında da alsam SW tercih ederim.
SW şart. Hem de bayiiden falan indirim alınır satılmıyor diye :D:D

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Yav mondeonun sw si bence çirkin ama kalan çoğu d nin sw si yakışıklı

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW

Ekli dosyalar

• FORD-Mondeo-SW-2-0-TDCi-180-ST-Line-4x4-3022400-8-1.jpg
    FORD-Mondeo-SW-2-0-TDCi-180-ST-Line-4x4-3022400-8-1.jpg
    44.8 KB · Görüntüleme: 451

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
İhtiyaçlara ve fonksiyonaliteye göre değişir durum.

Senede 2-3 defa uzun yol yapıyorsanız, park sorununuz yoksa, konfor ve yalıtım istiyorsanız kesinlikle D segmenti. Tabi 3-4 kişilik bir aile varsa yine D segmenti öneririm. Burada bir parantez aşarak, D yerine C-SUV'lara da yönelebilirsiniz.

Ancak araç genellikle şehir içinde kullanılıyorsa, şehir merkezine arabayla gidiliyorsa, bulunduğunuz muhitte park problemi varsa ve arabayı kendiniz için alıyorsanız C+ daha iyidir. Ancak CLA kesinlikle değil. Mercedes gerçekten E serisinden başlıyor. Bir nebze C serisi

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
C+ çünkü sadece C segment bile benim işimi görür iken C+ beni epey mutlu eder. Aynı soru C mi B+ mı olsaydı cevabım C olurdu.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Şuanki kullanımım devam edecekse C+.
D sınıfı arabalar İstanbul gibi yerlerde sabit park yerin yoksa sorun oluyor (C sedanlarla bile B'ye bulduğun kadar rahat yer bulamıyorsun). @berkertekin 'in dediklerine aynen katılıyorum. C+'nında hb'ini tercih ederim. CLA, A3 sedandansa Infiniti Q30, Lexus CT vb.
Tabii bu duygusal bakış açım, mantıksal bakarsam "tatava yapma passat al geç, satmak istediğinde bir kaç güne satarsın" düşüncesi öne çıkar. Infiniti, Lexus falan bizim milletin anlamayacağı arabalar. Anlayacak adamın çıkıp gelip alması lazım, uğraştırır.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Bagaj vs. Sorun olmayacaksa c+ alırım. şahsi fikrim evet d daha iyi yalıtımlı daha konforlu olabilir ama skoda vw ford premium marka hissini vermez. şöyle açıklayayım akrabamızda 2003 a4 vardı. Şimdide sportage var 2012. ama 2003 olmasına rağmen oyuncağı olmamasına rağmen 9 yıl önceki teknoloji aracın yolda süzülmesi yok yeni arabada. veya bende 1 var. tamam tahta gibi içi dar kabul ama o direksiyon ağırlığı premium olmayan markada yok. d segmenti bi araç c+ dan daha mantıklı kabul ama c+ bi arabada bazı durumlarda kulağınıza ben mersoyum ben audiyim lexusum bmw yim.... vs diye muhakkak fısıldayacaktır.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
A3 sedanı bilemem ama cla kullandım d sınıfında da superb,insignia,mondeo kullandım. Cla her konuda bu 3 arabanın yanına yaklaşamaz.
a3 sedan biraz daha aile işlerine yatkın ve oturaklı duruyor ama cla şahsen mercedes için facia. sedan desen değil coupe desen değil ilginç bir kombinasyon. a serisinin makyajlısı fena değil. makyajsız olan aşırı kalastı ama makyajlı daha iyi. c+ da hb iyidir ama sedan hem içten çalıyor hemde hb in en azından tavana kadar olan yükleme sınırını öldürüyor. c+ hb i sonuna kadar desteklerim :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
a3 sedan biraz daha aile işlerine yatkın ve oturaklı duruyor ama cla şahsen mercedes için facia. sedan desen değil coupe desen değil ilginç bir kombinasyon. a serisinin makyajlısı fena değil. makyajsız olan aşırı kalastı ama makyajlı daha iyi. c+ da hb iyidir ama sedan hem içten çalıyor hemde hb in en azından tavana kadar olan yükleme sınırını öldürüyor. c+ hb i sonuna kadar desteklerim :D
Kullanmadığım için yorum yapamam ama ben de her türlü d sınıfcıyım :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
A3 sedan ve CLA pastadan pay kapma amacıyla üretilmiş karaktersiz araçlardır benim için. Birinde HB doğmuş aracı uzatıp sedan yaptılar diğeri de arkasında her ne kadar CLA yazsa da A serisinin sedanı esasen. Asla D segment bir otomobilin yerini tutamazlar

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım