KAPALI D sınıfı araç tavsiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk077

Asfalt Kurutucu
2 Ara 2016
7
7
595
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.İki araç arasında kaldım görüşlerinizi merak ediyorum.Öncelikle 25 yaşındayım hem aile için uygun konforlu olucak hemde spor genç işi görünmesini istiyorum.Hafif bi modifiye yaparız.Dizel şart vites düz olabilir.Superb ile mondeo arasında kaldım ikisinden biri kesin.Superb sunroof ta trim sesi yapıyormuş serviste kronik demişler.Çok sattı birde.Daha önce Ford almadık ama mondeoya daha yakınım görünüşü dikkat çekici modifiye daha iyi olur gibi :) Sizce hangisini seçmeliyim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,236
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkür ederim hocam.Araç 118 e geldi.
Çok iyi rakam hocam. Kampanyalı fiyatı ( ötv'den etkilenmemiş haliyle) 119 bin lira olarak yazıyor. Renk + led farı eklersek 8-9 bin lira daha eklememiz gerek ama siz 118'e almışsınız. Çok uygun gerçekten. Tekrar hayırlı uğurlu olsun inşaallah.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Çok iyi rakam hocam. Kampanyalı fiyatı ( ötv'den etkilenmemiş haliyle) 119 bin lira olarak yazıyor. Renk + led farı eklersek 8-9 bin lira daha eklememiz gerek ama siz 118'e almışsınız. Çok uygun gerçekten. Tekrar hayırlı uğurlu olsun inşaallah.
benımde aklımı celıyorsunuz hocam ayıptır ama :D bu fıyata mazda 3 ten daha ıyı bır alternatıf gelıyor donanım olarak mazda daha dolu olsada modeo nun konforu daha buyuk ve genıs olması ust segment bıde hanı bu fıyata dolu mazda 3 yerıne bır manyaklık yapılabılırmı dıye su an cıddı cıddı arastırıyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,236
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
benımde aklımı celıyorsunuz hocam ayıptır ama :D bu fıyata mazda 3 ten daha ıyı bır alternatıf gelıyor donanım olarak mazda daha dolu olsada modeo nun konforu daha buyuk ve genıs olması ust segment bıde hanı bu fıyata dolu mazda 3 yerıne bır manyaklık yapılabılırmı dıye su an cıddı cıddı arastırıyorum
Vallahi hocam mazda 3 çok şekil ve güzel araç, alır mıyım kesinlikle. Ama segment farkı olduğu gibi tarz farkı da var bu araçlar arasında. Ben artık yaş ilerledikçe sessiz, sakin, konforlu sürüşler peşinde olmaya başladığımı hissediyorum. O sebeple mondeo'ya doğru kayıyorum :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,236
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk077 Hocam unutmadan size ufak bir tavsiye vereyim, en azından aklınızda bulunsun bilin istedim. Aracı teslim almadan evvel sorun bakalım michelin primacy 3 lastikleriyle mi geliyor diye. Bu lastiklerden başka bir tercih yapabiliyor musunuz onu da sorun. Eğer yapamıyorsanız da lastikleri aracı galeriden çıkardığınız gibi continental ya da goodyear gibi iyi lastiklerle değişmenizi tavsiye ederim. Daha henüz ilk bakım zamanınız gelmeden primacy 3'ler bozulacaktır. Hamurları çok dayanıksız ve hemen bozuluyor. Konforsuz, yol tutmayan ve gürültü yapan bir hal alacaktır ( aracın yalıtımı ve konforu iyi belki hissetmezsiniz). Yol tutuş olarak da kendini salacaktır. Otopark'ın mondeo testini izlerseniz anlarsınız, aynı şekilde bu lastiği hem focus'da hem eski aracım c4'de fabrika çıkışlı olarak kullandım, değiştirme zamanınız gelene kadar illallah etme olasılığınız yüksek.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Vallahi hocam mazda 3 çok şekil ve güzel araç, alır mıyım kesinlikle. Ama segment farkı olduğu gibi tarz farkı da var bu araçlar arasında. Ben artık yaş ilerledikçe sessiz, sakin, konforlu sürüşler peşinde olmaya başladığımı hissediyorum. O sebeple mondeo'ya doğru kayıyorum :)
hocam ısın acıkcası benı fıyatına gore verdıgı konfor gorunusu genıslıgı dusundurdu acıkcası ben mondeo ları daha pahalı sanıyordum ama bu fıyata acıkcası mazda 3 yerıne tercıh edılır dıye dusunuyorum . an ıtıbarıyle cıddı cıddı arastırmayada basladım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,236
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam ısın acıkcası benı fıyatına gore verdıgı konfor gorunusu genıslıgı dusundurdu acıkcası ben mondeo ları daha pahalı sanıyordum ama bu fıyata acıkcası mazda 3 yerıne tercıh edılır dıye dusunuyorum . an ıtıbarıyle cıddı cıddı arastırmayada basladım
4 gün önce mi ne baktım 130 yazıyordu resmi sayfada ama şuan 119 bin lira yazıyor titanium için. Buna 8-9 bin liralık ekstra eklemişler ama aracı 118'den vermişler gerçekten çok iyi. Mazda'nın tabii otomatik olma avantajı var, malum dizel otomatik denildiğinde bizim ülkede fiyat direkt yukarılara fırlıyor ama tabii aynı fiyata üst segment araba alma imkanım varsa hem de dolu haliyle kesinlikle ben de tercih ederdim, tabii hiç aracım olmasa. Eğer aracım varsa, biraz daha düşünür araştırırdım.

Cenk077

Asfalt Kurutucu
2 Ara 2016
7
7
595
Teşekkür ederim.Aracı Yen'i ÖTV'siz fiyata aldık ondan böyle.Suan alsak alamayız bu fiyata.Birde fazla kalmadı mondeo zaten.Fordun türkiye temsilcisiyle konuştum.Neden dizel otomatik getirmiyorsunuz çok satar dedim.Mondeonun Türkiye'de satmaya ihtiyacı yok dedi.Sattığı yeter zaten dedi.Bide onun için şanzımanlı üretecek dedi zaten yurt dışında 1.6 yok sayılır.Genelde 2.0 aşşa yok.Fotodaki vignale değil Hatcback bi mondeo. CenkGs aynen lastikleri sorucam bi.Kışılık almak gerekicek zaten napıcaz bilmiyorum.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,236
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkür ederim.Aracı Yen'i ÖTV'siz fiyata aldık ondan böyle.Suan alsak alamayız bu fiyata.Birde fazla kalmadı mondeo zaten.Fordun türkiye temsilcisiyle konuştum.Neden dizel otomatik getirmiyorsunuz çok satar dedim.Mondeonun Türkiye'de satmaya ihtiyacı yok dedi.Sattığı yeter zaten dedi.Bide onun için şanzımanlı üretecek dedi zaten yurt dışında 1.6 yok sayılır.Genelde 2.0 aşşa yok.Fotodaki vignale Hatcback olarak yazıyor
Bizim de yıllardır şikayetçi olduğumuz mevzu bu zaten, Ford Türkiye pazarını pek umursamıyor. Biz mondeo'ya neden 1.5 tdci 120 hp'lik motoru koymuyorsunuz diye soruyoruz, adamlar 1.6 tdci motoru bile koymak istemiyor aslında. Lastik konusunda söylediklerim de işinize yarayacaktır hocam. Tekrar hayırlı olsun inşaallah.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Bizim ford plazasında baktığımız aracın üstünde conti spor contact5 vardı. VW ide gezerken adama sordum bunlara neye göre lastik koyuyarlar bi ölçütü varmı diye o an ne varsa onu koyuyorlar dedi ama bence öyle değil incelediğim araçlarda donanıma göre(aynı donanım seviyesindekilerde aynı lastik vardı) hatta benzinli dizel farkına göre bile üstündeki lastik değişiyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım