Değişik Bir Lastik Problemi

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yakından görmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil, fotoğraf ve ölçüler neticesinde, tahminim ve tecrübem sürmeyeceği yönünde, arkadaşlarında dediği gibi 1-1,5 cm lik bir yükselme olacaktır.

Ölçüm ve fotoğraf çeksem biraz daha net cevaplar mümkün olur mu ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kasap işi yapmışlar yayları , biliyorum güvenli değil fakat problemim şu an lastikler uyar mı uymaz mı :)
Görselden ne kadar sağlıklı bir değerlendirme olur bilemiyorum ama hala boşluk var gibi duruyor. O yüzden sürtmeme ihtimali yüksek. Madem öyle lastikleri takıp kasislerde ve aracın arkasında yolcu varken bir deneme yapmak gerekiyor. Görselden bakınca sürtmez gibi duruyor.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Görselden ne kadar sağlıklı bir değerlendirme olur bilemiyorum ama hala boşluk var gibi duruyor. O yüzden sürtmeme ihtimali yüksek. Madem öyle lastikleri takıp kasislerde ve aracın arkasında yolcu varken bir deneme yapmak gerekiyor. Görselden bakınca sürtmez gibi duruyor.

Ölçüm ve fotoğraf çekimine ineceğim şimdi umarım daha stabil yorumlarını alırım @Cenk

Retrocarsturkey

Arda G.
Taklacı Güvercin
16 Eyl 2019
27
14
295
İstanbul
Marka
Dacia
Davlumbaz iç genişliği de önemli görmek lazım :) Sanırım n11 yada Hepsiburada.com dan aldın takmadan bir lastikçiye git baktır, baktın olmadı iade edersin yanlış ölçü sipariş verdim diye :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Davlumbaz iç genişliği de önemli görmek lazım :) Sanırım n11 yada Hepsiburada.com dan aldın takmadan bir lastikçiye git baktır, baktın olmadı iade edersin yanlış ölçü sipariş verdim diye :)

Aynen online olarak aldım , stepneyle test mi yapsam diye düşünüyorum :D ama biraz gidip fotoğraf ve ölçü atayım sizlere yorumlarınızı değerlendireyim , daha stepnenin havasını kontrol etme fırsatım olmadı çünkü takarım yere yapışır falan sıkıntı zaten fabrikasyon stepne :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ölçüm ve fotoğraf çekimine ineceğim şimdi umarım daha stabil yorumlarını alırım @Cenk
Benim bir arkadaş da aynı durumu yaşamıştı. Araç düz zeminde boşken sürtmez gibi duruyordu ama kasislerden geçerken veya arkada birileri varken cayır cuyur sürtüyordu. Yinede ölçümü yapıp göz hizanla da bir değerlendirirsin. Ona rağmen içine sinmezse dediğim gibi bir lastikçide o ebadı taktırıp canlı şekilde görmek lazım. Çünkü lastikleri alıp kullandıktan sonra denersen iade şansın olmayabilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Söylendiği gibi durduğu yerde 5cm boşluğu bile olsa sürtebilir. Misal benim Favoritin şuan çamurluk lastik arası 10cm den bile fazla belki. 15 janta geçsem yine 3-4cm boşluk kalır ama sürtmemesinin imkanı yok. Süspansiyonun çalışma aralığı mühim. Çok geniş aralıkta çalışmıyosa daha büyüğü bile sürtmez belki

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Söylendiği gibi durduğu yerde 5cm boşluğu bile olsa sürtebilir. Misal benim Favoritin şuan çamurluk lastik arası 10cm den bile fazla belki. 15 janta geçsem yine 3-4cm boşluk kalır ama sürtmemesinin imkanı yok. Süspansiyonun çalışma aralığı mühim. Çok geniş aralıkta çalışmıyosa daha büyüğü bile sürtmez belki

Süspansiyon mu dedin :D o bizde yok sanırım ya :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
AB569514-F3BC-4130-B932-767EC52E25F7.jpegBEFE48B9-78C5-440A-BED2-98A8A19D055B.jpegF163EFB0-0F59-4D53-9B65-539A94294CD4.jpeg5DC12D76-CDE8-4909-B977-033732839ADF.jpeg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Böyleyken sorun olmaz gibi duruyor. Ama aracı yüklediğinde araç ne kadar çöküyor, sürüş sırasında aracın yaylanma limiti ne kadar ona da bakmak gerek. Açıkçası araç dolu olduğunda sürtme ihtimali olabilir gibi gözüküyor.

Hmm öyleyse lastikler gelmeye dursun ben düşüneyim biraz olmazsa iadesini veririm 🤷🏻‍♂️

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
@Cenk peki bu iki ebatında yanak yüksekliğini nasıl anlarız ona göre baksam töleransına ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hmm öyleyse lastikler gelmeye dursun ben düşüneyim biraz olmazsa iadesini veririm 🤷🏻‍♂️
Yeni lastikleri takınca tam limitte kalacak gibi duruyor. Şuan 3-4 cm davlumbaz dış kısmıyla lastik arasında boşluk var. Yeni lastiklerle 1 ile 2 cm arası bir yükselme olsa araç boşken ucu ucuna girecek gibi görünüyor. Ama bu aracı yüklediğin zaman ister istemez çökecek. Onu düşünmek gerekiyor.

Bak sen lastiklerin siparişini iptal et. Eve gelirse de kargoyla geri gönder iade al. Sonra git bir lastikçiye bu ebadı taktır. Orada zaten her şey belli olur.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yeni lastikleri takınca tam limitte kalacak gibi duruyor. Şuan 3-4 cm davlumbaz dış kısmıyla lastik arasında boşluk var. Yeni lastiklerle 1 ile 2 cm arası bir yükselme olsa araç boşken ucu ucuna girecek gibi görünüyor. Ama bu aracı yüklediğin zaman ister istemez çökecek. Onu düşünmek gerekiyor.

Bak sen lastiklerin siparişini iptal et. Eve gelirse de kargoyla geri gönder iade al. Sonra git bir lastikçiye bu ebadı taktır. Orada zaten her şey belli olur.

Bakayım kargoya vermedilerse iptal işlemi başlatayım

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
@Cenk maalesef kargonun gelmesini beklemem gerekecek , iade işlemi başlatılamıyor kargolanmış ürün , peki stepne ile deneme yapsam sağlıklı sonuç alır mıyım ? çünkü buradaki lastikçiler adamın bir yerinden kan alırlar :D ön düzen ayarını geçen sordum 150 tl olmuş siz hesaplayın :D buna balans falan ekleyin 200 tl ile çıkarsınız :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk maalesef kargonun gelmesini beklemem gerekecek , iade işlemi başlatılamıyor kargolanmış ürün , peki stepne ile deneme yapsam sağlıklı sonuç alır mıyım ? çünkü buradaki lastikçiler adamın bir yerinden kan alırlar :D ön düzen ayarını geçen sordum 150 tl olmuş siz hesaplayın :D buna balans falan ekleyin 200 tl ile çıkarsınız :D
Stepnenin ölçüleri ne ki ? Almayı düşündüğün lastikle ölçüleri benzer mi ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım