Deri boyama / Bakım

futureclassic

Huseyin
Düz Yol Gazcısı
24 Haz 2020
28
107
160
İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar,

Bmw E38 konusunda kısaca bahsettim buraya da yazayım. Aracınız için kendiniz boya tabancası veya sünger yardımıyla boyama & bakım işlemi yapabilirsiniz. İşlemler temizlik, bazı noktalara zımpara, deri esnetme, boyama, bakım sütü, kurulama. Oldukça basit en azından derinin yağlı kirli tabakası kalkıp lifleri beslenmiş matlaşmış daha güzel görünen deriniz oluyor.

Tüm boyanacak deri yüzeyleri hasfif bastırarak silinir, sonrasında matlaşma oluyor. Deri yüzeyi iyice kuruduktan sonra koltukların üzerine oturarak veya elle bastırarak deri yüzeyini esnetilir.

Temizlik sıvısı ile silip kuruttuğum derileri boyama kısmına geçiliyor. Bazı noktalarda zımpara ile öncen geçmek gerekebiliyor ama iyice temizlik sıvısıyle kabasını alıyorsanız çok sorun yok. Uygulama için sünger ve boya tabancası kullanılabilir ben koltuk başlığında test ettim ikisini de sünger de işlevini iyi görüyor renk farklılıkları oluşmaması için dikkat etmek gerekiyor boya katlarını geçerken.

Boya sonrası su bazlı deri yüzey cilasını sürdüm, deriye ekstra matlık ve yumuşaklık katıyor.

Öncesi sol bölüm test

deri bakımsız1.jpg

sonrası

deri bakımsız test1.jpg

sol kapı öncesi

sol kapı öncesi.jpg

sol kapı sonrası

sol kapı sonrası.jpg

arka koltuklar öncesi

öncesi11.jpg

arka koltuk tamamı öncesi.jpg

tüm işlemlerin sonunda

arka koltuk tamamı sonrası.jpg

arka koltuk tamamı sonrası2.jpg

sonrası11.jpg

kapı içleri öncesi sonrası

öncesi22.jpg

sonrası22.jpg

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
İşlem sonucu gerçekten çok başarı, bu konuda sizi tebrik ederim. Ancak yapılması sırasındaki detaylardan dolayı endişelerim var. Bazı soruları mı cevaplayabilir misiniz ? İlk temizlik için hangi ürünü kullanmalıyız.(Sıvı, sünger veya fırça tipi vs.) Zımparalanacak ve hatta macunlanacak yerler var ise hangi zımpara ve macunu kullanmalıyız. Boya işlemini ne ile ve hangi sıklıkla atmalıyız. Boyayı hangi marka almalıyız ve renk uyumunu nasıl sağlayabiliriz. Bir de tabi ki ön, arka koltuklar ve kapı döşemeleri için ne kadar bir boş zamana ihtiyacımız olacak.

futureclassic

Huseyin
Düz Yol Gazcısı
24 Haz 2020
28
107
160
İstanbul
Marka
BMW
İşlem sonucu gerçekten çok başarı, bu konuda sizi tebrik ederim. Ancak yapılması sırasındaki detaylardan dolayı endişelerim var. Bazı soruları mı cevaplayabilir misiniz ? İlk temizlik için hangi ürünü kullanmalıyız.(Sıvı, sünger veya fırça tipi vs.) Zımparalanacak ve hatta macunlanacak yerler var ise hangi zımpara ve macunu kullanmalıyız. Boya işlemini ne ile ve hangi sıklıkla atmalıyız. Boyayı hangi marka almalıyız ve renk uyumunu nasıl sağlayabiliriz. Bir de tabi ki ön, arka koltuklar ve kapı döşemeleri için ne kadar bir boş zamana ihtiyacımız olacak.
Teşekkürler. Temizlik aşaması için basit bir bez bile yeterli oluyor deriler için fırça olursa daha iyi olur.

Zımpara için de 1000lik kullandım ama ne kadar bastıracağınıza veya ne oranda kullanacağınıza göre de değişir bu durum. Çok önemli değil yüzeyi eşitlemek kabasını almak amaçlı bir tane kullansanız olur.

Deri macunu tamiri kısmı zor alt tabakaya deri yerleştirip tekrar üstüne deri macunu yapılmalı, renk uyumu için en güzeli koltuk başlığınızı gönderin ona göre renk üretimi yapılsın veya şasi numarasından renk kodunuzu bulursanız o da olur. Boya işlemini belirttiğim gibi sünger veya boya tabancası ile yapabilirsiniz bence sünger kolay oluyor fakat dikkat etmek gerek boya katları arası renk tonu çok fark etmemeli.

6 7 saat harcadım ben el becerisi ve hıza göre farklılık gösterebilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım