Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden olan Fiat Chrysler ile PSA gündeme bomba gibi düşen bir birleşme üzerine çalışıyor.
Otomobil üreticilerinin gerek maliyetleri kısmak gerek ise tüketici guruplarına daha kolay ulaşmak için birliktelikler yaptığını daha önce de görmüştük. Markalar kimi zaman sadece belirli modeller üzerine birlikte çalışırken, kimi zaman ise şirketlerin tamamını kapsayan beraberliklere gidiyorlar. Şu günlerde bu duruma örnek verilebilecek büyük bir birleşme gündemde. Fiat Chrysler ile Peugeot markasının sahibi PSA, 50 milyar dolar büyüklüğünde bir otomotiv devi ortaya çıkarmak içim masaya oturmaya hazırlanıyor. Görüşmelerin detaylarının önümüzdeki hafta açıklanması beklense de yüzde 50/50 lik bir hisse takasıyla dünyanın en büyük dördüncü otomobil markası oluşturulmaya hazırlanıyor.
Fiat Chrysler, daha önce de Renault ile birleşme...

Okumaya devam et...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Günümüzdeki otomobil firmalarının aciziyeti...

Yakında temelli tek bir markadan, tek bir şase ve ortak parçalarla ekran değiştirip tüketiciye bu sportif bu ekonomik bu da jipimiz diye pazarlarlar artık.

69548989_105032757427245_8339364229497778271_n.jpg

Recepp

Asfalt Kurutucu
30 Eki 2019
22
40
595
33
Bursa
Marka
Renault
2010 yılında Tofaş'ta staj yaparken içeride Fiorino'nun farklı markalar içinde çıktığını görmüştüm. Peugeout Bipper ve Citroen Nemo olarak. Daha sonra Doblo'da Opem Combo ve Vauxhall olarak üretim yapıldı. Fiat ve PSA grubunun ilk yakınlaşması değil. Seri üretim öncesindeki ürünün tüm sürecindeki maliyetleri paylaşmak çok mantıklı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
2010 yılında Tofaş'ta staj yaparken içeride Fiorino'nun farklı markalar içinde çıktığını görmüştüm. Peugeout Bipper ve Citroen Nemo olarak. Daha sonra Doblo'da Opem Combo ve Vauxhall olarak üretim yapıldı. Fiat ve PSA grubunun ilk yakınlaşması değil. Seri üretim öncesindeki ürünün tüm sürecindeki maliyetleri paylaşmak çok mantıklı.
ducato günümüzde de devam ediyor aynı şekilde

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Markalar tuketici odakli degil, maliyet odakli is birligi yapmaya devam ettigi surece ' arabaci ' kesim olarak otomobil surmekten aldigimiz zevke yonelik degil, ihtiyaclarimizi asgari duzeyde karsilayacak otomobil uretimi anlayisini daha cok goruruz.

abdllhsntrk0109

Takipçi
25 Tem 2019
1
0
10
41
Marka
Tesla
ortaya çok güzel işler çıkacağından eminim bu yüzden Peugeot ve FIAT'a başarılar demek düşer bize ama ikili güzel işlere imza atacak onu yakında öğreneceğiz

thanmet

Asfalt Kurutucu
Beta Programı
8 Ara 2018
52
6
520
Çorum
Marka
Skoda
Hayırlısı olsun güzel işlere imza atacaklarına inanıyorum.

H

halit

Ziyaretçi
Peugeot ile birleşmek çok mantıklı harika işler çıkacağına eminim

A

Arslan Sağ

Ziyaretçi
güzel bir ortaklık olacağını düşünüyorum

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Umarım jeep grandcherokee nin iç dizaynı ds7 crossback,508,5008 e benzer, motor konusunda da dizel 3.0 V6 ya devam edilmeli fakat artık 300+hp leri görmek lazım,rakibi xc90 ın 400+hp lik versiyonları var,

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım