KAPALI Discovery mi Velar mı ? 900 Bin TL'ye Araç Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce, XC90'imiz 100bin km olduğu için sattık. Ancak alacak aracımızı bir türlü bulamadık. Bütçemiz 900 bin TL. Discovery ve Velar arasında kalmıştık.
Siz olsaniz hangini neden tercih ederdiniz?Gerçi Sinan abi bir yol gösterdi sizin de fikrinizi almak istiyorum teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Velar Discovery'den net daha yakışıklı. Mümkünse beyaz almayın, her yerde var.

Şu kombinasyon akıl alır:
0x0-range-rover-velar-turkiyede-iste-fiyati-1501666896076.jpg

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce, XC90'imiz 100bin km olduğu için sattık. Ancak alacak aracımızı bir türlü bulamadık. Bütçemiz 900 bin TL. Discovery ve Velar arasında kalmıştık.
Siz olsaniz hangini neden tercih ederdiniz?Gerçi Sinan abi bir yol gösterdi sizin de fikrinizi almak istiyorum teşekkür ederim.
Discovery yi de çok beğensem bile ben velar tercih ederdim,iç hacim ve bagaj olarak discovery bi tık daha geniş olsa bile velar o farkı yakışıklılığı ile kapatıyor bence,siyah almanızı tavsiye etmem,hele ki jantlar da piano black olursa aracın hatları kayboluyor.kum grisi veya mat gri tavsiye ederim(üretimde mat yok fakat kaplama ile yapılabilir) rs6 grisi bu araca yakışacaktır diye düşünüyorum.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu bütçelerde Maserati Levante'ye de göz atmanızı öneririm. Bu iki araç arasında da bir seçim yapılacaksa, seçimim tamamen görsel nedenlerden Velar olurdu. Onun dışında bu seviyede araçları deneyimleme şansım olmadı.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Birinin Land Rover diğerinin Range Rover olmasını göz önüne alarak önceki aracınızın da bir Range jipi olduğunu düşündüğüm zaman Velar öneririm. Farklı varyasyonları denemeniz adına da motoru iyi araştırın. Bir tanıdığımızın 2016 160 bindeki Range Rover'ı motor indirdi ve araç yetkili servis bakımlıydı. Tek yaptığı kusur kaliteli mazot almamak, ancak bu ülkede taksiciler vs. kaç tanesi tek pompadan kaliteli yakıt alıyor ki? Demek istediğim şu, bu kullanımla milyonları göremez belki ama sadece bu hatayla 160 bin gibi çok düşük bi kilometrede motor indiren uzun yol aracıyla ilgili şüphelerim olur.
Maliyetlerse şu şekilde;
Yetkili Servis- 210k TL sonrasında 160k TL'ye indiler
Özel Servis- 140k TL

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Birinin Land Rover diğerinin Range Rover olmasını göz önüne alarak önceki aracınızın da bir Range jipi olduğunu düşündüğüm zaman Velar öneririm. Farklı varyasyonları denemeniz adına da motoru iyi araştırın. Bir tanıdığımızın 2016 160 bindeki Range Rover'ı motor indirdi ve araç yetkili servis bakımlıydı. Tek yaptığı kusur kaliteli mazot almamak, ancak bu ülkede taksiciler vs. kaç tanesi tek pompadan kaliteli yakıt alıyor ki? Demek istediğim şu, bu kullanımla milyonları göremez belki ama sadece bu hatayla 160 bin gibi çok düşük bi kilometrede motor indiren uzun yol aracıyla ilgili şüphelerim olur.
Maliyetlerse şu şekilde;
Özel Servis- 140k TL

3.0 dizel motorlarda olması lazım bu problem. Bir çok arabada çıktı hatta, ama yeni nesillerde yok. BORUsan da garanti bittikten sonra geçmiş olsun.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford

eğer benim 900.000 tl gibi param olsa velar gibi küçük arabaya para vermem 2017 range rover sport 2.0 sd4 bakardım ama yinede ikisi arasında bir tercih yapılacaksa tipini sevmesemde discovery olur

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Aynı motor seçenekleri karşılaştırırsak Velar daha fazla performans sunuyor. Keza görünüş itibariyle de daha sportif. Discovery ise daha büyük boyutlara sahip doğal olarak fazla hacim sunuyor. Buradaki çoğu yorumun aksine benim bu ikiliden tercih edeceğim Disco olurdu. Çünkü paşa gönlüm öyle istiyor, başka bir nedeni yok. :)

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145

Merhaba, XC90'ı yeniden almamanızın sebepleri aracın sahip olduğu eksikler mi ? Eksiklerini, sorunlarını ve rakip araçlarda görüp XC90'da göremediklerinizi yazarsanız çok güzel olur :)

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Başka Range'lerde de bu şikayeti duymuştum ama o nasıl bir kazıktır öyle. Komple motoru çöpe atıp sandık motor getirtse işçilik dahil o kadar tutmaz, tutmamalı yani.
Sandık motor fiyatı bu şekilde
3.0 dizel motorlarda olması lazım bu problem. Bir çok arabada çıktı hatta, ama yeni nesillerde yok. BORUsan da garanti bittikten sonra geçmiş olsun.
Aslında motorun ayrıca 5 sene garantisi varmış ancak 100 k km dolduğundan solayı böyle faturalandırılmış. Bu arada evet 3.0 dizel araç

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Maliyetlerse şu şekilde;
Özel Servis- 140k TL
Benim akrabanınki 50.000 km motor değiştirdi. Garantiden olduğu için ek bir para ödemedi. Yeniden Range alır mısın dediğimde de başka araba almam diyor :D

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Benim akrabanınki 50.000 km motor değiştirdi. Garantiden olduğu için ek bir para ödemedi. Yeniden Range alır mısın dediğimde de başka araba almam diyor :D
İlk çıktığı sene autocar rolls royce, ferrari gibi segmentinin en iyileriyle yarıştırmıştı ve Dünya'nın en iyi arabası seçmişti. Sonuçlarda şöyleydi, (mantıksal olarak söylüyorum tam hatırlamıyorum) konforda rolls 1. Ferrari sonuncu; pistte tam tersi. Hiç birinde range sonuncu değildi ve bagaj+arazi kabiliyeti ile beraber 1. Seçilmişti. Çok iyi araç lakin işletmesi maliyetli :D Tanıdığımın Range Rover almasındaki tek sebep kasanın 10 yıl boyunca güncel kalması, o yüzden almıştı, şimdi değer kaybı felan derken değiştirmem diyor ancak bundan sonrası için Mercedes veya Porsche'nin jiplerini alırım diyor :D Oğlunun Cayenne'i 350 bin km de ve şaşırdığım bir şekilde taş gibi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım