KAPALI Dizel 2000 devir son vitesteki hızınız?

zmurata

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
21
36
595
52
İST.
Marka
Opel
Merhaba Arkadaşlar,
Aracım Corsa e 1.3 dizel 2016 model 95 hp
Bu araçla (5vites) 2.000 devirde 96 km, 3.000 devirde ise 145 km hız yapabiliyorum. (Hız sabitleyiciden gördüğüm net rakamlar..)
Uzun yolda fabrika verisi olan 3 litreye çok yaklaşabiliyorum, yaz tatili için İstanbul'dan Marmaris'e gittiğimde 3.2 ile yolu tamamladım. Sakin kullandım ama klima hep açıktı ve 3 kişiydik. Beğenmediğim tek yanı ön kısmı yere çok yakın, dağ bayır gezerken ve de şehir içi tümseklerde dikkatli olmak gerekiyor.
Siz de kısaca bahseder misiniz, marka, model, yıl ve 2.000 devirde dizel aracınız kaç km gösteriyor?
Teşekkürler.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Multijetler fazla yakıyor o tutumlu havalar 1. nesil 1.3 multijetlerdeydi. Ancak araç yaktığı kadarda gidiyor. Bizim aracın (egea hb 1.6 dct) 20k ortalaması 45km/h ile 6.5 litre. Her ne kadar agresif kullansamda evdeki diğer kişilerle birleşince bu değer ortaya çıktı. İnsan gibi kullanılsa bu ortalama hızda 6 litreyi görür ancak yinede fazla bu kadar yüksek ortalama hızda 5lere inenler var yani ekstra 1 litre demek eşit koşullarda. Ayrıca ne kadar kasarsam kasayım 8 litreyi geçemedim araçla. Şu anki sürüş stilimle benzer hacimdeki benzinli muadilleriyle 8.5 litrenin altınada pek düşemedim.
@byilmaz ın dediğine gelirsek çok yaktığı doğru. Ancak o işte absürtlük olduğunu düşünüyorum. @Cenk abininde dediği gibi serviste şanzımanı kontrol ettirin. Test sürüşü araçlarında bile o kadar absürt değerleri görmemiştim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben 6.1 yakmistim 3 gun bindim dct ye karma kullanim da otobabda 110 sabit 3.8 yakmisti. Kullanima bagli biraz m jet esnek bi motor degil 2k-2,5 k devir bandinda(peek tork devri) tutarsan sehir ici az yakiyor ama multijet devir sevmiyor iste.

Valla ömrü hayatımda ilk defa dizel motor kullanmıyorum, ilk defa multijet de kullanmıyorum daha önce 1.3 punto kullanmıştım o böyle değildi.
Açık söyleyeyim bu motor normal değil, performans dışında hiçbir esprisi yok. DCT zaten otomobile 2000-2500 devir aralığında vites değiştirtiyor. Eski kullanmış olduğum otomobillerde abansam da yaktığı yakıt belliydi. Sonuçta bir dizel motor bu, turbo benzinli bir araç değil ki yakıt tüketimi bu kadar esnek olsun

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Valla ömrü hayatımda ilk defa dizel motor kullanmıyorum, ilk defa multijet de kullanmıyorum daha önce 1.3 punto kullanmıştım o böyle değildi.
Açık söyleyeyim bu motor normal değil, performans dışında hiçbir esprisi yok. DCT zaten otomobile 2000-2500 devir aralığında vites değiştirtiyor. Eski kullanmış olduğum otomobillerde abansam da yaktığı yakıt belliydi. Sonuçta bir dizel motor bu, turbo benzinli bir araç değil ki yakıt tüketimi bu kadar esnek olsun
Multijetin strok unun fazla olmasindan midir yoksa sikistirma oranindanmidir bilmem ama devir cevirmek icin fazla caba sarf ediyo e haliyle yakit tuketimi esneye biliyor

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
1.6 Multijet 120 HP 320 NM Bravo Sport var sanki özel olarak ayarlamışlar son vites dişlisini 6.vites 2.000 devirde tam 120 KMH, 3.000 devirde 160 KMH, 4.000 devirde 220 KMH yapıyor.
2ec2n44.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    416.3 KB · Görüntüleme: 257

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
Bravo 300 nm degilmiydi yaa

Türkiye'de S2, Avrupa'da S3 olarak geçen Bravo'nun en son makyajı versiyonunun (2012 sonu, 2013 modeller. 18 inç jantlardan ve piano black ızgaralardan tanınabilirler) 120'lik dizel modelleri 320 NM ve DPF'lidir dostum. Egea'lardaki Mjet 2 motorun 1.5 olan versiyonu :) "Sports Style" isminde geçen 2013 öncesi versiyonlarda 300 NM olması lazım. EGR çatlatan motor işte sonradan düzelttiler. :) S2, S3 modeller Sports Style değil sadece "Sport" olarak geçiyor.

Son düzenleme:

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Türkiye'de S2, Avrupa'da S3 olarak geçen Bravo'nun en son makyajı versiyonunun (2012 sonu, 2013 modeller. 18 inç jantlardan ve piano black ızgaralardan tanınabilirler) 120'lik dizel modelleri 320 NM ve DPF'lidir dostum. Egea'lardaki Mjet 2 motorun 1.5 olan versiyonu :) "Sports Style" isminde geçen 2013 öncesi versiyonlarda 300 NM olması lazım. EGR çatlatan motor işte sonradan düzelttiler. :) S2, S3 modeller Sports Style değil sadece "Sport" olarak geçiyor.
He doğru ufak capli bi restyle gecirmisti son donemde hatirladim

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Multijetler fazla yakıyor o tutumlu havalar 1. nesil 1.3 multijetlerdeydi. Ancak araç yaktığı kadarda gidiyor. Bizim aracın (egea hb 1.6 dct) 20k ortalaması 45km/h ile 6.5 litre. Her ne kadar agresif kullansamda evdeki diğer kişilerle birleşince bu değer ortaya çıktı. İnsan gibi kullanılsa bu ortalama hızda 6 litreyi görür ancak yinede fazla bu kadar yüksek ortalama hızda 5lere inenler var yani ekstra 1 litre demek eşit koşullarda. Ayrıca ne kadar kasarsam kasayım 8 litreyi geçemedim araçla. Şu anki sürüş stilimle benzer hacimdeki benzinli muadilleriyle 8.5 litrenin altınada pek düşemedim.
@byilmaz ın dediğine gelirsek çok yaktığı doğru. Ancak o işte absürtlük olduğunu düşünüyorum. @Cenk abininde dediği gibi serviste şanzımanı kontrol ettirin. Test sürüşü araçlarında bile o kadar absürt değerleri görmemiştim.

Valla sizin aracin tuketimi gayet makul
Servise hic goturmedim, acikcasi goturecek bir durum olusmadi. Sadece kiralama firmasindaki arkadaslar sordu memnun musunuz diye, ben de memnun degilim dedim. Neden diye sordu ben de cok fazla yaktigini soyledim..Hmm dediler, o kadar..
İlk bakima az kaldi gittigimde bu konuyu da soracagim..Patronun arabasindan fazla yakit tuketiyorum. Halbuki gezdigim de yok arac 500 km yol gitmiyor bir depoyla yapacak bir sey yok ki :). Bir de benim arac is geregi sirkette en fazla kullanilan arac, hal boyle olunca finans direktoru arkadas surekli yanima geliyor bu ay da yakit tuketim rekoru sende diye..Egea sayesinde her ayin elemani olduk
Tesekkurler Egea, bu gurur senin

Son düzenleme:

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Valla sizin aracin tuketimi gayet makul
Servise hic goturmedim, acikcasi goturecek bir durum olusmadi. Sadece kiralama firmasindaki arkadaslar sordu memnun musunuz diye, ben de memnun degilim dedim. Neden diye sordu ben de cok fazla yaktigini soyledim..Hmm dediler, o kadar..
İlk bakima az kaldi gittigimde bu konuyu da soracagim..Patronun arabasindan fazla yakit tuketiyorum. Halbuki gezdigim de yok arac 500 km yol gitmiyor bir depoyla yapacak bir sey yok ki :). Bir de benim arac is geregi sirkette en fazla kullanilan arac, hal boyle olunca finans direktoru arkadas surekli yanima geliyor bu ay da yakit tuketim rekoru sende diye..Egea sayesinde her ayin elemani olduk
Tesekkurler Egea, bu gurur senin
ama iyi kaçıyor :D ben 470 km yol yaptım yaptım arabayı çeyrek depoyla teslim ettim sizin makinada bi mevzular olabilir. ama dediğim gibi kullanım çok etkiliyor multijetin tüketimini

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
İskenderun'a arkadaşın düğünü için gittiğimizde havaalanından 5 ileri manuel 90'lık dizel Egea kiralamıştık. Araba yeni sayılırdı 9000km'de falandı ama bana da fazla yakıyor gelmişti. 5 ileri orandan da olabilir ama 3/4 depo için 500km yol dizel için hiç ekonomik gelmedi. Zaten bizde kötü rodaj ve şanzıman oranlarına verdik ama garip gelmişti.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Evet beyler yeni bir rekor geldi. Sizlerle paylaşmasam olmazdı, ve inanın bunlar için herhangi bir çabam yok. Verilere İstanbul Park'ta gazlayarak ulaşmıyorum, bildiğiniz İstanbul trafiği.. Genel yakıt tüketimine dikkat ederdim de acaba mazot alıp sıfırladıktan sonra 100 km'de kaç yakar ona hiç dikkat etmezdim..Buradan Fiat mühendislerine selam ve saygılarımı iletiyorum, farklı sektörlerde şanslarını denerlerse belki daha başarılı olabilirler...
Egea dizel otomatik (dct) otomobil almak isteyen varsa kapısının önüne koymasın net
Ayrıca otomobil gidiyor diyordum ya...9 litreyle ortalamayla bundan çok daha iyi gidecek sürüyle otomobil var..

Ekli dosyalar

• IMG_1487.JPG
    IMG_1487.JPG
    287.1 KB · Görüntüleme: 221
  • IMG_1488.JPG
    IMG_1488.JPG
    280.3 KB · Görüntüleme: 199
  • IMG_1489.JPG
    IMG_1489.JPG
    287.8 KB · Görüntüleme: 215
Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Evet beyler yeni bir rekor geldi. Sizlerle paylaşmasam olmazdı, ve inanın bunlar için herhangi bir çabam yok. Verilere İstanbul Park'ta gazlayarak ulaşmıyorum, bildiğiniz İstanbul trafiği.. Genel yakıt tüketimine dikkat ederdim de acaba mazot alıp sıfırladıktan sonra kaç yakar ona hiç dikkat etmezdim..Buradan Fiat mühendislerine selam ve saygılarımı iletiyorum, farklı sektörlerde şanslarını denerlerse belki daha başarılı olabilirler
Egea dizel otomatik (dct) otomobil almak isteyen varsa kapısının önüne koymasın net

Bu araba da bir sorun olmalı. 1600 kiloluk 1.6 dizel oto insignia,s60 bu kadar yakmıyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bu araba da bir sorun olmalı. 1600 kiloluk 1.6 dizel oto insignia,s60 bu kadar yakmıyor.

Insignia, S60 hadi o kadar yaksın diyelim..O otomobillere değer de B segment bir aracın bu kadar yakmasını kabullenemem
Bu otomobil şirket aracı ve sıfır geldi, çok merak ediyorum serviste ne diyecekler..Sorun yok derlerse asıl makara o zaman yaşanacak

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Insignia, S60 hadi o kadar yaksın diyelim..O otomobillere değer de B segment bir aracın bu kadar yakmasını kabullenemem
Bu otomobil şirket aracı ve sıfır geldi, çok merak ediyorum serviste ne diyecekler..Sorun yok derlerse asıl makara o zaman yaşanacak
Bizde 1800 kiloluk 2.0 dizel oto zafira var o bile 8.5 görüyor maximum. Sanki 3.0 dizel var gibi yakıyor bu :D

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
765
1,601
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Bir arkadaşımın bu sabah kocaeli ankara top speed denemeli hızlı gittigi ortalaması :D kendisi normaldede seri kullandigindan 8in altına inmez ortalaması.

Ekli dosyalar

• IMG-20180518-WA0010.jpg
    IMG-20180518-WA0010.jpg
    124.7 KB · Görüntüleme: 180
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım