KAPALI Dizel Otomatik Astra vs Golf ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
Arkadaşlar sıfır kilometre dizel otomatik araba almayı düşünüyorum ve herkesin yaşadığı ikilemi ben de yaşadım. Golf mü yoksa Astra mı ? Arabayı 5 yıl kadar kullanıp satmayı düşünüyorum, o yüzden benim için 5 yıl sonra çok fazla değer kaybetmemesi çok önemli. Bugün dolu sayılabilecek donanımdaki Astra'ya(Dynamic) yaklaşık 100 bin vermek gerekiyor. Bunun karşısında Comfortline donanımlı Golf'ün fiyatı 103 bin ve Golf'ün Astra'ya göre eksiklikleri de var bu donanım karşılaştırmasında.Aslında Golf'ün Highline donanımıyla Astra'nın Dynamic donanımını karşılaştırmak daha mantıklı o zaman da aralarındaki fiyat farkı 10 bin civarı oluyor. İkisi de az yakan araçlar bu konuda bir çekincemiz yok ancak Golf 7'nin gücel kasası gözümde çok eskidi ve o kadar da çekici gelmiyor, Astra ise daha sportif ve motoru da daha güçlü. Sonuç olarak araç sahiplerinden bana yardım etmelerini istiyorum. Bu arada 30 yaşındayım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ekran konusuna ben de cevap verebilirim. Dokunmatiği kapasitif değil rezistif (telefon ekranları gibi değil, Otopark.com testlerinde basmatik dedikleri cinsten) ama kesinlikle ekranı dövmeye gerek yok. Orada sıradan bir klima kumanda butonu varmış gibi hafif ve bence ideal bir güçle çalışıyor. İlk çıktığı zaman devrim niteliğindeydi, zamanla boyut nedeniyle geride kaldı denebilir ama bence kullanışlılık açısından gayet başarılı. Daha büyük ekran lükstür, bu ise lüks olmadan ihtiyaçları karşılıyor. Arayüz tasarımı da çok iyi, parmağın sığmayacağı kadar küçük bir buton yapmamışlar. Kullanımda kesinlikle sıkıntı çıkarmaz.

Kararınız şimdiden hayırlı olsun da, Golf'ü almanız konusunda bendeki tek soru işaretini tekrar belirteyim. 5 yıllık DSG kullanıcılarına danışın derim. :)
7 yıl olacak:confused:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
1VplBb.jpg

Bu tüketim ekranı 3 tane bölüm var başlangıçtan itibaren uzun süreli ve yakıt alındıktan sonra diye.Bu bölüm gayet kullanışlı.
LZvWNz.jpg

Burası Sd kart,Usb filan buranın kullanımı da gayet içgüdüsel ve kolay.
r60opz.jpg

Burası klima ekranı genelde bakmıyorsunuz zaten de kurcuklarken karşınıza çıkıyor grafikler fena değil zaten 5 inç =)
g2PJpQ.jpg

Araç durumu bölümü güzel.Benzin azken filan hemen her şey orada yazıyor.
9gYPAO.jpg

Ekran kapalıyken saat çıkıyor istersen kapatabilirsin ama saat çıkması hoş.
qjAZpV.jpg

Bu ekranda da gaza basma şiddetini görebilirsin.Puan filan veriyor kullanımınla ilgili bi nevi oyun gibi oluyor =)
Daha bi sürü gıldır gıcığı var konfor tüketicileri ekranı var yakıtı grafik olarak görebiliyorsun vs.Boyutu yeterli diyorsan kesinlikle kullanışlı bi ekran.Butonlar büyük yanlış yere dokunmuyorsun.Kullanımı rahat.
(Boyutlar için kusura bakmayın)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Arıza çıkardı mı?
Berker Abi 85 bin km Golf 6 kullandık 57 binde dsg nin kavraması değişti o kadar.Garanti yoktu bütün bakımları serviste yapıldığı için iyi niyet garantisine girdi.Parça+işçilik 400 tl tuttu.Manueldeki baskı balata gibi düşünebilirsin ama erken bitiyor ömrü.Serviste yapıldıysa iyi niyet garantisine giriyor.
Golf 7 24 binde sıkıntısız biniyoruz şu an.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Berker Abi 85 bin km Golf 6 kullandık 57 binde dsg nin kavraması değişti o kadar.Garanti yoktu bütün bakımları serviste yapıldığı için iyi niyet garantisine girdi.Parça+işçilik 400 tl tuttu.Manueldeki baskı balata gibi düşünebilirsin ama erken bitiyor ömrü.Serviste yapıldıysa iyi niyet garantisine giriyor.

Bizim picassonun kavrama hala değişmedi 78k da hafta sonuda yazılım atacağız bakalım ne olacak :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güzel, @OguzT alabilirsniz sanırım. Zira İzmir'de de Kocaeli'de de 10 yıl barajını devirdim. Trafikte aracın zorlanma durumu muhtemelen Kocaeli'de biraz daha fazladır.

Şimdi, Golf dizel sahiplerinin aydınlatmasını istediğim çok çok enteresan ve bir o kadar da önemli bir sorum daha var. @OguzT için önemli olduğunu düşünüyorum:
Golf TDI ile derin su birikintisine hiç girdiniz mi? Böyle egzoz hizasını geçen, camdan kolunuzu sarkıtsanız değebileceğiniz kadar yükselmiş suyu kast ediyorum. Aracın elektronik sistemleri ve hava filtresi nasıl konumlandırılmış? Buna dayanımı nasıldır? Bunlar akla gelmeyen önemli bilgiler.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Güzel, @OguzT alabilirsniz sanırım. Zira İzmir'de de Kocaeli'de de 10 yıl barajını devirdim. Trafikte aracın zorlanma durumu muhtemelen Kocaeli'de biraz daha fazladır.

Şimdi, Golf dizel sahiplerinin aydınlatmasını istediğim çok çok enteresan ve bir o kadar da önemli bir sorum daha var. @OguzT için önemli olduğunu düşünüyorum:
Golf TDI ile derin su birikintisine hiç girdiniz mi? Böyle egzoz hizasını geçen, camdan kolunuzu sarkıtsanız değebileceğiniz kadar yükselmiş suyu kast ediyorum. Aracın elektronik sistemleri ve hava filtresi nasıl konumlandırılmış? Buna dayanımı nasıldır? Bunlar akla gelmeyen önemli bilgiler.
Burda hiç öyle yağmur yağmadı:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Burda hiç öyle yağmur yağmadı:)
İzmir'de Meriva cdti'ı öyle test etmek zorunda kaldığımız oldu. Çoğu testten kalan araba, o konuda gayet başarılıydı =) . İzmir'de arada ana arterlerde bile böyle sürprizler oluyor. O yüzden İzmir'de yaşıyor olsam kesinlikle inceleyeceğim bir konu olurdu.

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
Aslında benim aklımdaki renk Kurşuni Gri diye geçen Tungsten Gri nin bir ton koyu olanıydı ama o araç için fazladan 1 hafta daha beklemem gerekiyormuş ben de beklemeyi göze alamadım. Siz de tavsiye ettiğinize göre sıkıntı kalmamıştır.:)

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
Herkese iyi akşamlar. Arabanın siparişini bugün verdim ancak hayati değişiklikler oldu :) Öncelikle dizelden vazgeçtim çünkü arabayı ciddi anlamda az kullanıyor olacağım ve trafikle de çok işim olmayacak. Bu yüzden 1.4 tsi 125 hp dsg motor şanzıman kombinasyonunu tercih ettim. 150 hp olan gereksiz güçlü geldi ve ACT'nin de yakıt tüketimine çok da katkısı olmadığını Otopark testlerinde gördük. Ayrıca Comforline donanımı yerine Allstar donanımına karar verdim ve Higline ile arasındaki küçük farklılıkları da Işık Görüş Paketi sayesinde kapatmış oldum, daha dolu bir araca sahip olabilmek adına. Gelecek Allstar araçta Highline'dan tek fark olarak katlanır aynalar ve içerideki ambiyans aydınlatması olmayacak. Renk olarak da gümrükte gri tonları yer almadığı için mecbur Opak Beyaz'a döndüm ama 17'lik Madrid jantlar beyazla da güzel geldi gözüme. Bir haftadır Golf 7'nin içini dışını sabah akşam araştırdığım için birçok bilgiye vakıfım ancak en çok merak ettiğim konu ben bu araçla telefonu kulağıma götürmeden Bluetooth aracılığıyla telefon görüşmesi yapabilecek miyim ? Ayrıca arabalarıyla ilgili bilgilerini esirgemeyen herkese de teşekkür ederim. :rolleyes:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Herkese iyi akşamlar. Arabanın siparişini bugün verdim ancak hayati değişiklikler oldu :) Öncelikle dizelden vazgeçtim çünkü arabayı ciddi anlamda az kullanıyor olacağım ve trafikle de çok işim olmayacak. Bu yüzden 1.4 tsi 125 hp dsg motor şanzıman kombinasyonunu tercih ettim. 150 hp olan gereksiz güçlü geldi ve ACT'nin de yakıt tüketimine çok da katkısı olmadığını Otopark testlerinde gördük. Ayrıca Comforline donanımı yerine Allstar donanımına karar verdim ve Higline ile arasındaki küçük farklılıkları da Işık Görüş Paketi sayesinde kapatmış oldum, daha dolu bir araca sahip olabilmek adına. Gelecek Allstar araçta Highline'dan tek fark olarak katlanır aynalar ve içerideki ambiyans aydınlatması olmayacak. Renk olarak da gümrükte gri tonları yer almadığı için mecbur Opak Beyaz'a döndüm ama 17'lik Madrid jantlar beyazla da güzel geldi gözüme. Bir haftadır Golf 7'nin içini dışını sabah akşam araştırdığım için birçok bilgiye vakıfım ancak en çok merak ettiğim konu ben bu araçla telefonu kulağıma götürmeden Bluetooth aracılığıyla telefon görüşmesi yapabilecek miyim ? Ayrıca arabalarıyla ilgili bilgilerini esirgemeyen herkese de teşekkür ederim. :rolleyes:

Hayırlı olsun öncelikle bildiğim kadarıyla allstar da büyük ekran var ve o ekranda carplay veya android auto varsa dediğiniz özellik fazlasıyla var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım