KAPALI DS DS5

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Beyler ve bayanlar herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Mayıs ayında Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB ve birkaç araç arasında kaldığımız hakkında bir başlık açmıştım. Ev halkı araçlar arasından en çok Giulietta'yı beğendi ve aldık. Aradan geçen 4 5 ay içerisinde Giulietta'nın bize göre olmadığını daha doğrusu anneme göre olmadığını anladık. Malumunuz şu anda otomobil fiyatları uçmuş gitmiş vaziyette fakat hala 1 2 modelin fiyatı normal seviyelerde. Kısacası son kalan 1 2 tren var. Çok fazla bir bütçe koymadan aracımızı yenilemek, Model yükseltmek istiyoruz.

İç mekan ve tasarımda premium hissettirsin az yaksın otomatik olsun şekli olsun ve bütçeye uysun dediğimiz zaman karşımıza DS DS5 1.6 BlueHDi çıkıyor. Aracı bir hayli araştırdım (üretildiği fabrikanın kalite standardından tutun aklınıza gelebilcek çoğu şey). Fakat kullanıcı yorumlarına pek ulaşamadım.

Sizce bu araç alınır mı? Giulietta'dan sonra memnun eder mi?

2015 yılında gördüğü makyaj ile birlikte aracın süspansiyonları değişmiş ve konfor odaklı hale getirilmiş. Motorun pek hantal olduğunun farkındayım ama Giulietta'da da 3500 deviri geçmedik yani öyle performans merakımız yok zaten aile araci olarak alacağız. Yanlız okuduğum yazılara göre eskiden standart olan akustik camlar uzun bir süredir Türkiye'ye gelmiyormuş. Donanim olarak Giulietta dan sonra bizi tatmin edeceği aşikar.

Açıkçası ben şu durumda babama "sana al diyemem ama alma demekte gelmiyor içimden" diyorum arada kaldık biraz. Alırsak 2 3 yıl kullanacağız gibi duruyor kısmet olursa.

Örnek araçlar;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...hibinden-temiz-otomatik-araba-531609354/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...erden-temiz-24.000-km-de-ds-5-596941421/detay

Değişik alternatiflere ve tavsiyelere sonuna kadar açığız :).

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Alfaları çok severim ama duyduklarımıza göre genel olarak narin sorunlu araçlar. Trim sesi döşeme vs. renklerinde solma şu bu birsürü şey dolanıyo forumlarda. Sanmıyorum ki ds5 bunlardan daha çok sorun çıkarsın. Muhip beyde de bir aralar ds4 vardı söylediğine göre 70-80bin km hunharca kullanmıştı ama hiçbir şey olmamıştı arabaya. Hantallar ama motor-şanzuman olarak sağlamlar, kalan donanımların dayanıklılığını bilemiycem

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Countryman'e daha önce bakmıştım ama yakıt tüketimi fazla. Clubman mantıklı ama bütçeyi biraz aşıyor ona da biraz zorlayayım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arabalar güzel hacım ama bütçeyi aşıyor. Q30 a baya baktım da bize uygun bir araba bulamadım Passat 1.4 vardı ama o da yaklaşık 9k pahalı kalıyor bize octavia ise annem istemiyor :(.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her arabaya kulp takıyosun kardeş diyeceksiniz valla haklisiniz da ama ben değil aile her seferinde bişey buluyor :p babam DS5 den baya etkilenmiş :oops:.
Normaldir, içine otursun 2 kat daha fazla etkilenir. Citroen'lerin mevzusu o'dur. İçine otur, etrafında gez etkilenirsin. Ama sonrası pek yoktur :D

ilker27

Profesör
9 Mar 2017
118
117
1,185
Beyler ve bayanlar herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Mayıs ayında Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB ve birkaç araç arasında kaldığımız hakkında bir başlık açmıştım. Ev halkı araçlar arasından en çok Giulietta'yı beğendi ve aldık. Aradan geçen 4 5 ay içerisinde Giulietta'nın bize göre olmadığını daha doğrusu anneme göre olmadığını anladık. Malumunuz şu anda otomobil fiyatları uçmuş gitmiş vaziyette fakat hala 1 2 modelin fiyatı normal seviyelerde. Kısacası son kalan 1 2 tren var. Çok fazla bir bütçe koymadan aracımızı yenilemek, Model yükseltmek istiyoruz.

İç mekan ve tasarımda premium hissettirsin az yaksın otomatik olsun şekli olsun ve bütçeye uysun dediğimiz zaman karşımıza DS DS5 1.6 BlueHDi çıkıyor. Aracı bir hayli araştırdım (üretildiği fabrikanın kalite standardından tutun aklınıza gelebilcek çoğu şey). Fakat kullanıcı yorumlarına pek ulaşamadım.

Sizce bu araç alınır mı? Giulietta'dan sonra memnun eder mi?

2015 yılında gördüğü makyaj ile birlikte aracın süspansiyonları değişmiş ve konfor odaklı hale getirilmiş. Motorun pek hantal olduğunun farkındayım ama Giulietta'da da 3500 deviri geçmedik yani öyle performans merakımız yok zaten aile araci olarak alacağız. Yanlız okuduğum yazılara göre eskiden standart olan akustik camlar uzun bir süredir Türkiye'ye gelmiyormuş. Donanim olarak Giulietta dan sonra bizi tatmin edeceği aşikar.

Açıkçası ben şu durumda babama "sana al diyemem ama alma demekte gelmiyor içimden" diyorum arada kaldık biraz. Alırsak 2 3 yıl kullanacağız gibi duruyor kısmet olursa.

Örnek araçlar;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...hibinden-temiz-otomatik-araba-531609354/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...erden-temiz-24.000-km-de-ds-5-596941421/detay

Değişik alternatiflere ve tavsiyelere sonuna kadar açığız :).
Bence direk alınır tam bir fiyat performans arabası ds5 tasarımı bana sorarsanız çok yakışıklı bir araba ama bu tabi benim kişisel fikrim donanım olarakta zengin bir araç sizi Giuliettadan sonra üzmez hele yakıt konusunda sizin yüzünüzü çok güldürür

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Evde iki Golf olsun istemiyoruz yoksa Golf o_O.

Valla isteklerinizi karşılayacak alternatif araç listesi yapıp eleye eleye gitmek en iyisi olur;
(Ben kendi zevkime göre sıraladım)

V40
Pejo 3008
2017 model CRDİ elite plus i30 (donanım olarak tatmin eder kesinlikle)
2016 model DCİ Kadjar
Mazda 3
1.8 hybrid Auris
Grandland x
2016 model Cam tavanlı, recaro koltuklu TDI A3
2012 model A4 (muhtemelen boyuttan elenecek)

Kiminin tipinden kimini fiyatından elemek zorunda kalınca elde de çok fazla birşey kalmıyor.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Yeni Civic HB olmaz mı ?
0km alınabilir dizeli.. biraz bütçeyi zorlar gerçi ama netice de 0km .. kredi kulanılacaksa, kredi kullanım maliyeti biraz daha düşük olur ki bence şu sıra kimse kredi kullanmasın

C segmentinde değerlendirip farklı bir sebepten elemediğiniz, nispeten konforlu araç olarak aklıma I30 dan başka farklı bir seçenek olarak çok birşey gelmiyor.

Sanırım bu bütçelere 3008 bulunabilir 1.2 olanlarda yakıt olarak anormal olmaz, aslında QQ da düşünülebilir ... benzer yakıt tüketimiyle Passatta olabilir (1.4tsi) ama sanırım onu da elemiştiniz... Superb ise muhtemelen boyuttan dolayı elenir...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Valla isteklerinizi karşılayacak alternatif araç listesi yapıp eleye eleye gitmek en iyisi olur;
(Ben kendi zevkime göre sıraladım)

V40
Pejo 3008
2017 model CRDİ elite plus i30 (donanım olarak tatmin eder kesinlikle)
2016 model DCİ Kadjar
Mazda 3
1.8 hybrid Auris
Grandland x
2016 model Cam tavanlı, recaro koltuklu TDI A3
2012 model A4 (muhtemelen boyuttan elenecek)

Kiminin tipinden kimini fiyatından elemek zorunda kalınca elde de çok fazla birşey kalmıyor.
Önerilerin için teşekkür ederim abi :). V40 babam istemiyor nedenini anlayamıyorum bence son derece mantıklı Mazda annem istemiyor Kadjar'ı genel olarak beğenmiyoruz, i30 ise hiç düşünmüyorlar genel olarak Hyundai Tucson olmadıkça bakmiyorlar aslında, grandlandx o fiyatlara yok olsa düşünülebilirdi, a4 mantıklı aslında boyut problemimiz yok ama model yılı 2016 olsun istiyorlar en düşük Auris in eski kasası pek yavan olduğu için düşünmedik A3 ise makyajlı istiyorlar. V40 ve 2 Serisi mantıklı arabalar gibi duruyor bütçemizde isteklerine göre.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yeni Civic HB olmaz mı ?
0km alınabilir dizeli.. biraz bütçeyi zorlar gerçi ama netice de 0km .. kredi kulanılacaksa, kredi kullanım maliyeti biraz daha düşük olur ki bence şu sıra kimse kredi kullanmasın

C segmentinde değerlendirip farklı bir sebepten elemediğiniz, nispeten konforlu araç olarak aklıma I30 dan başka farklı bir seçenek olarak çok birşey gelmiyor.

Sanırım bu bütçelere 3008 bulunabilir 1.2 olanlarda yakıt olarak anormal olmaz, aslında QQ da düşünülebilir ... benzer yakıt tüketimiyle Passatta olabilir (1.4tsi) ama sanırım onu da elemiştiniz... Superb ise muhtemelen boyuttan dolayı elenir...
Honda daha doğrusu Subaru hariç Japon düşünmüyoruz QQ ve 3008 1.2 baktım ama onların da fiyatları uçmuş gitmiş. Boyut problemimiz hiç yok hatta superb station da baktık ama bütçeye uymuyor. 150 bin civarlarına var hep düzgün arabalar.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Önerilerin için teşekkür ederim abi :). V40 babam istemiyor nedenini anlayamıyorum bence son derece mantıklı Mazda annem istemiyor Kadjar'ı genel olarak beğenmiyoruz, i30 ise hiç düşünmüyorlar genel olarak Hyundai Tucson olmadıkça bakmiyorlar aslında, grandlandx o fiyatlara yok olsa düşünülebilirdi, a4 mantıklı aslında boyut problemimiz yok ama model yılı 2016 olsun istiyorlar en düşük Auris in eski kasası pek yavan olduğu için düşünmedik A3 ise makyajlı istiyorlar. V40 ve 2 Serisi mantıklı arabalar gibi duruyor bütçemizde isteklerine göre.

130 bin liraya temiz S60'da bulunur aslında. Yanılıyor muyum? Donanım paketi olarak başlangıç olabilir belki, onu bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım