DSG Hakkında??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arkadaşlar Skoda Fabia almayı düşünüyorum. 1.0 TSi DSG. 15-20 bin km aralığında. Tek korkum DSG şanzıman. Acaba DSG şanzıman sorun yaşatır mı?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Biraz daha açabilir miyiz? Daha önce 10 bin km'de baskı balata bitiren DSG duymuştum. Alacağım araba 2017 Fabia 1.0. Acaba sorun olur mu?
Kimse bunun garantisini veremez malesef. Km ne kadar düşükse o kadar iyi ama aklınız sorunsuzlukta ise gidip cvt yaris falan alın.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,012
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Bunun garantisi çok zor. Sıfır alıp 13binde garantiden komple şanzıman değiştiren Audi Q2’si olan kuzenim de var, sıfır golf 7 alıp 130bine kadar sorunsuz kullanan arkadaşım da. Bu tamamen şans maalesef ancak sorun çıkartma potansiyeli yüksek bir şanzıman elbette. Fabia’nın bahsettiğiniz modelini Ekim ayında 4-5bin km kadar kullanma fırsatım oldu. Özellikle şehir içi kullanımda çok beğendim. Ancak dsg korkunuz varsa başka araçlara da bakabilirsiniz.

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
Toyota’da çalışan bir akrabam multimod şanzımanların arıza oranının yüzde 2.7 iken dsg nin 2.8 ila 2.9 arasında gezdiğini söylemişti. dsgnin çok sattığı için arıza oranı daha yüksek gözüküyor diyordu. Zaten sorunlu hiçbir ürünün bu kadar tutması mümkün değil

Alıp almamak size kalmış fakat bana göre corsa segmentinin en düz araçlarından biri. Ben olsam fabia alırım

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bunun garantisi çok zor. Sıfır alıp 13binde garantiden komple şanzıman değiştiren Audi Q2’si olan kuzenim de var, sıfır golf 7 alıp 130bine kadar sorunsuz kullanan arkadaşım da. Bu tamamen şans maalesef ancak sorun çıkartma potansiyeli yüksek bir şanzıman elbette. Fabia’nın bahsettiğiniz modelini Ekim ayında 4-5bin km kadar kullanma fırsatım oldu. Özellikle şehir içi kullanımda çok beğendim. Ancak dsg korkunuz varsa başka araçlara da bakabilirsiniz.
Fabia söylediğim gibi en beğendiğim B segmenti araba. Tek sorunu benim için DSG. DSG'de kullanırken nelere dikkat etmek gerekli?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Fabia söylediğim gibi en beğendiğim B segmenti araba. Tek sorunu benim için DSG. DSG'de kullanırken nelere dikkat etmek gerekli?
Hacı sen dikkat etmeyi falan boşver, arıza çıkarırsa karşılayabilirim maddi olarak diyorsan al, normal kullan bir şey olmazsa karına diyelim. O bütçeye birçok otomobil geliyor onu da göz önünde bulundur derim

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Hacı sen dikkat etmeyi falan boşver, arıza çıkarırsa karşılayabilirim maddi olarak diyorsan al, normal kullan bir şey olmazsa karına diyelim. O bütçeye birçok otomobil geliyor onu da göz önünde bulundur derim
Masraf olursa karşılayabilirim onda sıkıntı olmaz ama her an bozulacak korkusuyla arabayı kullanmak istemiyorum. Onun dışında i20, Corsa gibi modeller düşünüyorum hangisini önerirsiniz?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Masraf olursa karşılayabilirim onda sıkıntı olmaz ama her an bozulacak korkusuyla arabayı kullanmak istemiyorum. Onun dışında i20, Corsa gibi modeller düşünüyorum hangisini önerirsiniz?
Genel olarak i20 tutuluyor seviliyor, yukarda da dediğin gibi hepsi B sınıfı otomobiller birbirlerine yakınlardır

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Dsg den bu kadar korkuyorsanız hiç yaklaşmayın derim. Tam otomatik şanzımanlı modellere yönelin derim. 1.2 puretech 110bg lik 208 ler o bütçelere bulunabilir.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Bugun bir arkadasimla yasadigim bir konusmayi ekliyorum,

arin.PNG

İşin şakası bir yanas kimse probl;em olmayacaginin garantisini veremez ama 10bin iyi bir rakam, bu surede birileri çok çok kötü kullanmadıysa ve aldıktan sonra siz de iyi davranırsanız bence güvenle sorunsuz kullanırsınız.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,012
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Dikkat edebileceğiniz maalesef hiçbir şey yok. Garantisi varsa iyi olur. Zaten 2-3 senede belli eder kronik sorunlu mu değil mi diye. Ancak korku varsa hiç bulaşmayabilirsiniz. Corsa‘dan başka bir seçenek gelmiyor aklıma çünkü Polo gereksiz pahalı olur, 208’in eskisi o kadar güzel değil, İbiza da keza çirkin kalıyor Fabia yanında. Yine en iyisi Corsa bence.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bugun bir arkadasimla yasadigim bir konusmayi ekliyorum,

Ekli dosyayı görüntüle 23328

İşin şakası bir yanas kimse probl;em olmayacaginin garantisini veremez ama 10bin iyi bir rakam, bu surede birileri çok çok kötü kullanmadıysa ve aldıktan sonra siz de iyi davranırsanız bence güvenle sorunsuz kullanırsınız.
Anlaşıldı. DSG fikri iptal gitti güzelim Fabia. Yorum için teşekkür ederim. Corsa baktım Corsa'da arka camlar elektrikli değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım