KAPALI Dsg sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dr.ilker

Düz Yol Gazcısı
21 May 2018
11
22
145
Merhaba arkadaslar ikinci bir araba bakarken bugun vw servisine gittim sigorta kasko ve yıllık bakımı için gun almaya.daha once yaklasık 1-1.5 yıl once yol bilgisayarında seyır haldeyken hata aracı p konumuna alıp terk edin diye uyarı aldım gecen seneki bakımda boyle bir hata verdiğini soylediğimde test sürüşüne cıktık gecişlerde herhangi bir sorun olmadıgını bilgisayara baglanınca hatayı gördüklerini soylediler ve bununla ilgili guncelleme bekliyoruz kaydınızı olusturduk biz size donus yaparız denildi ve 1 sene gecti aradan tabi garantisi de bitti .bugun servisde boyle boyle bir hata yasamıstım onunla ilgili kaydımın acıldıgı ve hatanın sebebini buldunuz mu diye sordugumda vites mekanızması değişmesi gerektiği soylediler ve her nedense kaydımın olusturulmadıgını sıstemde göremediklerini soylediler .sonuc olarak bu arıza actıgında aracım garanti kapsamındaydı ve şuan sadece iyi niyet garantisine giriyor.diyecegim şu ki birdaha dsg sanzıman alırmıyım almam önerir miyim önermem. Vw alırmıyım töbe . Aracım 2015 golf tdı dsg. Dsg den ne zaman sorun acacak diye beklerken bu bana süpriz oldu daha aracım 30 bın de .

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beni arabayı alırken garanti uzatmaya ekstra para verdirten, yetkili servise bağımlı hale getiren bir markanın şanzımanı bence iyi değildir. Ablamın ibizasını 4. yılında hala yetkiliye götürmek zorunda kalıyoruz, son bakımına iyi niyete girsin diye 2000₺ para verdik, ben bu işlemi dışarda 1000₺ verip yaptırabilirdim. Yetkili servisler ayrıca bakımları hiç dikkatli yapmıyor zaten, kullandıkları yağlarda genel olarak kötü zaten. Ekstra verdiğin paranın hiç bir artısı yok. Sanayideki usta ne yapıyorsa o da onu yapıyor, müşterinin isteklerini yap gönder. Ne bir fren hidroliği değişimi ne de motor soğutma suyu değişimi. VW 3. yılda fren hidroliği değişimi, 5 yılda bir motor soğutma suyu değişimi öneriyor ama yetkili servislerin hiç biri bunu yapmıyor ya da arabanın bir parçası bozulmuş/eskimiş oluyor, hiç fark etmeden tamir etmeden rutin bakımını yapıp yolluyorlar. Bu kadar dikkatsizliği zaten dışardaki özel servislerde yapıyor. Yetkili servisin tek artısı yaptığı işin arkasında durmak zorunda kalıyor. Başka hiç bir artısı yok, arabaya falan iyi baktıkları yok.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Beni arabayı alırken garanti uzatmaya ekstra para verdirten, yetkili servise bağımlı hale getiren bir markanın şanzımanı bence iyi değildir. Ablamın ibizasını 4. yılında hala yetkiliye götürmek zorunda kalıyoruz, son bakımına iyi niyete girsin diye 2000₺ para verdik, ben bu işlemi dışarda 1000₺ verip yaptırabilirdim. Yetkili servisler ayrıca bakımları hiç dikkatli yapmıyor zaten, kullandıkları yağlarda genel olarak kötü zaten. Ekstra verdiğin paranın hiç bir artısı yok. Sanayideki usta ne yapıyorsa o da onu yapıyor, müşterinin isteklerini yap gönder. Ne bir fren hidroliği değişimi ne de motor soğutma suyu değişimi. VW 3. yılda fren hidroliği değişimi, 5 yılda bir motor soğutma suyu değişimi öneriyor ama yetkili servislerin hiç biri bunu yapmıyor ya da arabanın bir parçası bozulmuş/eskimiş oluyor, hiç fark etmeden tamir etmeden rutin bakımını yapıp yolluyorlar. Bu kadar dikkatsizliği zaten dışardaki özel servislerde yapıyor. Yetkili servisin tek artısı yaptığı işin arkasında durmak zorunda kalıyor. Başka hiç bir artısı yok, arabaya falan iyi baktıkları yok.
aslında yetkili servisi bu kadar da gömmemek lazım, ben tamponu bir kaç kez sürttüğümde çatlak olduğunda autoking, ve birkaç boyacıda yaptırdım en son da kaza sonrası borusanda yapıldı diğerlerinde hep göze çarpan bi hata çatlakta zamanla iz vs oldu ama borsunaın yaptığı orijinal tampondan farkını en azında ben anlayamıyorum. diğer konuda söylediklerinde haklısın sürekli bozulacak diye düşünülen bir arabaya şahsen sahip olmak istemem

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
2015 passat 99.xxx kmde ilk çalıştırmada az birşey silkeleme yapıyo p'den d veya r'ye takarken.
2012 leon 117.xxx de ilk defa kavraması değişti. şuan 132.xxx km'de yine az birşey silkeleme yapıyo p'den d veya r'ye takarken. birde soğukken vitesi geç atıyor.
sorunlarımız bu, yolda kalma gibi bir durum olmadı çok şükür.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
3 sayfa yazılmış, belki söylenmiştir, birebir durumu yaşamış tanımadığım ama karşılaştığım bir adam, servis şikayeti sallamayıp garanti bitince masraf çıkarmış. Direk Almanyaya yazmış şikayetini, durumu anlatıp sizin sözde yetkiliniz marka adınızı hiç ediyor bak diye. Servise verilirken söylediğinizi kanıtlayamazsınız sanmıyorum ama yapıcı bir yol olabilir en azından.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım