DSG Yağ Değişimi

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
DSG de 2 adet yağ var,
1. mekatronik yağ
2. şanzıman yağı
hangisini değiştirmek istiyorsunuz? kolay kolay değişen yağ değil ikisi de
burada basınç altında olan yağ mekatronik yağıdır, mekatronik arızası durumunda yeni gelen mekatronikte yağı da gelir ve şanzıman yağıda değişir, mekatronik veya şanzıman yağ olarak değişim yapmadım hiç

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
DSG de 2 adet yağ var,
1. mekatronik yağ
2. şanzıman yağı
burada basınç altında olan yağ mekatronik yağıdır, mekatronik arızası durumunda yeni gelen mekatronikte yağı da gelir ve şanzıman yağıda değişir, mekatronik veya şanzıman yağ olarak değişim yapmadım hiç
O kadar zor ki tıpkı baskı balata gibi şanzıman inince inmişken değiştirelim gibi bir durum var sanırım kanka.

emreogut

Taklacı Güvercin
17 Mar 2017
32
32
295
Marka
Opel
DSG de 2 adet yağ var,
1. mekatronik yağ
2. şanzıman yağı

Değiştirilebilen bütün yağları değiştirecem mümkünse

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Biraz araştırdığımda şanzımanın yıpranması ile yağın yıpranması birbirini tamamladığı için değişimin çok gerekli olmadığını söylüyorlar. Özellikle 100k km civarlarında yağ hiç değişmemişse yağ değiştirince şanzımanın patlama ihtimali çok yüksek oluyormuş.
Aisin 8 ileri li Xc60 şuan 37k km de uzun süre sıkışık trafikte kaldığında vites küçültmelerini hissetmeye başladım. 45k bakımında servisine soracağım bu şanzıman yağı konusunu

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
DSG de 2 adet yağ var,
1. mekatronik yağ
2. şanzıman yağı
ben 7 ileri yani kuru kavrama şanzımanda sadece mekatronik yağı olduğunu biliyordum. öyle mi_?
@motorsinann değişmek istediğimizde dsg mekatroniğini sipariş edebileceğimiz site biliyormusun?
birşey olduğu zaman sanayiye gidip onların insafına bırakmak istemiyorum. kendim almak istiyorum. genelde yanlış teşhis ve kazıklanmalar ile karşılaştığım için.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
ben 7 ileri yani kuru kavrama şanzımanda sadece mekatronik yağı olduğunu biliyordum. öyle mi_?
@motorsinann değişmek istediğimizde dsg mekatroniğini sipariş edebileceğimiz site biliyormusun?
birşey olduğu zaman sanayiye gidip onların insafına bırakmak istemiyorum. kendim almak istiyorum. genelde yanlış teşhis ve kazıklanmalar ile karşılaştığım için.
mekatronik dediğimiz parça 6-7 bin liralık ve bomba gibi her an bozulma ihtimali olan parçadır, dediğim gibi özellikle yağ değişimi yapmadım hiç, aracınızı çok seviyorsanız sanayiye gitmek istemiyorsanız servis öneririm

Cihatbayrak

Takipçi
19 Ocak 2019
1
2
20
Bende iki yıldır bu şanzıman yağı değiştirilir değiştirilmez konusunda karasız kalmıştım 2009 model Skoda oktaviya fsi aracım var 30.000 aldım şu an 173.000 de içime kurt düştü bugün yağ değişimi yaptım usta 4 litre alır dedi 5.5 litre aldı içindeki yağ siyahlaşmıştı temizlik yapıldı kırmızı renkli yağ koyuldu usta gitse geçişlerinde vuruntu olabilir dedi yağ değişimi sonrası karşılaşılan bi durummuş izleyip göreceğiz bugün bi ses duymadım 80.000 de yağı değiştiririm yoksa arızalansın tamir ve yağ değişimi yaparız diyordu ustalar şanzıman sök tak 2.500-3.000 tamir 5.000-10.000 risk almamak lazım geldiğine geçte olsa karar verdim yağı değiştirdim bekleyelim görelim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bende iki yıldır bu şanzıman yağı değiştirilir değiştirilmez konusunda karasız kalmıştım 2009 model Skoda oktaviya fsi aracım var 30.000 aldım şu an 173.000 de içime kurt düştü bugün yağ değişimi yaptım usta 4 litre alır dedi 5.5 litre aldı içindeki yağ siyahlaşmıştı temizlik yapıldı kırmızı renkli yağ koyuldu usta gitse geçişlerinde vuruntu olabilir dedi yağ değişimi sonrası karşılaşılan bi durummuş izleyip göreceğiz bugün bi ses duymadım 80.000 de yağı değiştiririm yoksa arızalansın tamir ve yağ değişimi yaparız diyordu ustalar şanzıman sök tak 2.500-3.000 tamir 5.000-10.000 risk almamak lazım geldiğine geçte olsa karar verdim yağı değiştirdim bekleyelim görelim
Değişim yaparak en doğru kararı vermişsiniz. İnşaallah sıkıntı yaşamadan daha sağlıklı şekilde kullanırsınız.

BLackRocco34

Düz Yol Gazcısı
4 Eki 2019
31
43
145
32
İSTANBUL
Marka
Volkswagen
Dsg sanziman yagi her 60.000 de bir degismeli. 7 ileri kuru kavrama dsg lerde hem sanziman hem mekatronik yagi vardir. Degisimi kolaydir. Araci lifte kaldirin ve sanzimanin altinda 2 tane tapa vardir biri sanziman yagini digeri mekatronik yagini bosaltir. 5 ay evvel 2015 model 62.000 kmdeki vw scirocco aracimin dsg sanziman yagini degistirttim cikan yaglar zift gibi ve les gibi kokuyordu. Cikan yaglari ve yeni yaglari plastik bardaga koyun yanyana getirin gorun farki. Sanziman yagi 3 lt sari renk motul multi dct , mekatronik yagi ise 1 lt motul multi hf yesil renk olacaktir. Sanziman ve mekatronik yagi bosalttiktan sonra aku ve mars motoru sokulecek (1.4 tsi motorda) ve sanzimanin ustundeki yag koyma yerlerinden yeni yaglar konacaktir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım