g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Tabiki emresildir atmış mesaj ilk 5 kişiye göndericem çarşanba gönderirim adresleride yazın :).kalan kontenjanımız 4 kişi ama bu arada kapıdaki çiziklerede bir çözüm bulsak sert plastk çiziğine ne yapılır

Fön makinası ile çizik üzerini ısıtarak çiziği yayıyorlar, sonrasında partlatıcı cila vb. ürün sürerek göze daha az batan hale getiriyorlar.
Ben hiç denemedim ancak denebilir.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ekli dosyayı görüntüle 14474 Ekli dosyayı görüntüle 14472 Ekli dosyayı görüntüle 14473 Ekli dosyayı görüntüle 14471 Tekrardan merhabalar öncelikle araba al sat işinde değilim ama yakın zamanda geçen hafta cuma yeni bir araba aldım.Dünyanın bana göre en yakışıklı arabası olan faceliftli(makyajlı) bmw e90 ı satıp şu an seri üretimde olan Allah affetsin en çirkin arabası olan 301 i aldım.İnsan arabasını kötüler mi yahu derseniz sadece burda kötülüyorum dışarda süper araba.
Bazı arkadaşların bildiği gibi hatasız boyasız sunroof hariç full paket(klişeee) bmwmin artık bana masraf çıkarmaya başlıyacağı kokular aldığımız için ve eşime arabanın daha çok lazım olucağına karar verdiğimizden buzdolabı renkli bir 2018 polo almıştık.Ama hanımın bu arabayı sattırtmam demesi 7 ayda bir araba satan bünyemi bozdu.
Şaka bir yana bmw e90 ın artık motorunun titremeye başlaması motor kulakçıklarının değişmesi gerekmesi triger zincirinden hafif ses gelmesi ağır bakımlarının yaklaştığı dedikoduları aracı satmaya itti beni.(konuşur gibi yazdığımdan,düşük cümleler olabilir affola).
Bmwyi satışa çıkardığım ay arabanın ön kaputu çekiçlediler çalıştığım hastanenin yan sokağında ,muayenehanemin önünde bir berlingo sağ iki kapısına çarptı, ambulans sol çamurluğa sürttü ve marmara forumda ön tampona bir sürücü boydan boya sürtmesi ile(evet hepsi 21 günde ve farklı yerlerde oldu) artık kapının önünde duran birisi çizsede çok umrumda olmıcak bir araba almaya karar verdim.1 ağustos itibari ile artık malatyaya taşınıcak olmamdan ötürü ise belki ekonomik kriz olur satarım(ki kriz oldu oluyor dolar an itibari ile 5.09) sedan araba arayışına girdim.symbol linea celyse egea ve 301 arasında favorim celyse olarak araba arayışına girdim.2013 124 bin km de boyasız(gerçekten tebrik ediyorum bu kadar istanbulda boyasız inanılır gibi değil) bir aracı arkadaşımın arkadaşının galeriye 37 ye vericeğini duyduğumda ok yaydan çıkmıştı benim için ama ben isteyince vermedi tabi.daha sonra ise güven oto galeriden bir 2016 sağ arka kapı boyalı c elyse ile anlaştığımda parayı hazırladığım gün hocam biz aracı başkasına sattık cümlesini duydum( gel vazgeç hasancım bu işten).neyse daha sonra kendi mahallemde köpekdişi grisi renkli sadece ön sağ çamurluğı değişmiş 62 bin kmde tramersiz lastikleri ve bakımı yeni yapılmış bir 301 ile anlaştım.ekspertiz yaptırıp ustaya gösterdikten sonra aracı aldım yalnız arac muhtemelen arkadan darbeli ve bu ekspertizde çıkmadı ama bagaj taban sacında düzeltmeler var acele işte kazıklandık sanırım.neyse yine çenem düştü aracı anlatayım.
Öncelikle araçta tam olarak 200 şey eksik tanesinden 10 dolar kar etmiş olsalar 2000 dolar indirim yapmış olucaklarki bu efsane bir olay.Otopark kanalında videosu çekildi değinildimi hatırlamıyorum ama bir kaçınıda ben söylemek istiyorum.
Mesela normal bir arabada arkada oturan kişiler camlarla oynamasın diye camları kitleyen tuşa bastığınızda önden o camları kontrol edebiliriz ama arkadakiler kumanda edemez ya.hah burda o tuşa basınca arkadaki değil öndeki cam açma kapatma tuşlarıda iptal oluyor(öndeki arka camları açma kapatma tuşları)
2. Olay depo kapağını açınca yeri görebiliyorsunuz evet orda bir plastik parçadanda kaçmışlar elin fransızları
3. Olay ise kesin yaşanmıştır cinsinden bir durum.aracı benzinliğe yaklaştırıp doldur pompacı dediğimde pompacı iki gencin fısır fısır konuştukları ilgimi çekti.napıyorsunuz diye sorduğumda abi bu araçlarda depoya dolan benzinin sesi şelale gibi gelir bizde ne zaman bir 301 yaklaşsa arkadaşla iddiaya gireriz ne zaman dolucak diye dolmadan bilen diğerine çay getirir dedi(bilene diğeri getirir).merak edip bende dinledim sanki musluktan 5 lt lik şişeye su dolduruyoruz böyle bir ses yok.

Bu arada aracı almadan önce ekşi sözlük okumak gibi bir hata ettim ve aracı passatla kıyaslayıp bunu yapan mühendise küfreden tiplerle karşılaştım.evet içine çok ses alıyor kronik olarak sorunları var yedek anahtarda merkezi kilit ve uzaktan kumanda yok(bu bazı arabalarda varmış ya) ama araba neyse o.orjinal debriyaj baskı balatası 365 tl olan bir arabadan bahsediyoruz.şehir içi 4.7 istanbul malatya arası araç full doluyken (ön koltukta iki büyük valiz vardı ne kadar dolu olduğunu denesem anlatamam) 3.6 yakan bir canavardan bahsediyoruz.neyse bugün foto yükliyemiyorum ama araçta özellikle bir kaç büyük problemim de var ve bunları malatyada olduğum için ben çözmeliyim ,sıkılmayıp buraya kadar okuyan olursa öncelikle özelden adres versin kayısı yollıcam ve yardım istiyorum.aracın koltuklarında çok fazla sigara yanığı var koltuk kılıfı almaktan başka bir çözümü olmalı.arabanın sert plastiğinde ise çok fazla çizik var özellikle kapı içlerinde.ve direksiyon çok yıpranmış.buralara neler yapabilirim.aracın resimlerini de paylaşıyorum kusurları ise muhtemelen pazartesi do it yourselfte paylaşırım teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

A noktasından B noktasına götürecek, içinde fazla özellik barındırmayan, parçası uygun, tamamen ihtiyaca yönelik bir otomobil almışsınız. Fiyatına gelince malum döviz kurundan ötürü en basit arabanın fiyatı bile çok pahalı, yapacak bir şey yok maalesef. @MAYFA AYUU nun söylediği gibi sizin sahip olduğunuz belki başka birinin hayalidir, bir de bu açıdan bakın
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,291
1
9,443
4,970
kocaeli
Hocam bütün sırrı bozdun ama ya :( :(

[emoji23]
Fön makinası ile çizik üzerini ısıtarak çiziği yayıyorlar, sonrasında partlatıcı cila vb. ürün sürerek göze daha az batan hale getiriyorlar.
Ben hiç denemedim ancak denebilir.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
A noktasından B noktasına götürecek, içinde fazla özellik barındırmayan, parçası uygun, tamamen ihtiyaca yönelik bir otomobil almışsınız. Fiyatına gelince malum döviz kurundan ötürü en basit arabanın fiyatı bile çok pahalı, yapacak bir şey yok maalesef. @MAYFA AYUU nun söylediği gibi sizin sahip olduğunuz belki başka birinin hayalidir, bir de bu açıdan bakın
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
Yok valla küçümsemek için demiyorum şu anda evin çirkin kuğu yavrsuu resmen poloyu satarız bunu satmayız gibi bir durum var 50 liralık bi mazot attım ne zaman biticrk merak ediyorum 200 km oldu şehir içinde.ben sadece tasarım olarak ilk başta çok uğraşılmamış ondan diyorum fk performansında belkide ülkemizde satılan en güzel arabadır

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
KAYISI :Dddddd
Yazı efsane olmuş,bizde az yaksın diye symbol aldık 2017 40binde benzer düşünceye sahibiz ama ben aracı seviyorum ya.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Madem konu açıldı ben de bu araç ile ilgili anımı anlatayım. Birgün eve usta arkadaşım geldi malum İstanbul park yeri sorunu var öylesine çektiği arabayı balkondan baktım ve yer açılmış diyerek anahtarını alarak park etmek için indim ve araca bindim. Aracı geri geri gelip sağda ki kaldırıma yaklaştırarak park etmek amacıyla aracı çalıştırdım ve önce araç sıcak olduğu için camları açıp bir nefes almak istedim.
anaaa cam açma düğmeleri yok. tüm kapıyı taradım gözden geçirdim yok. neyse dedim gerek yok nefes almaya çek çık yukarı dedim ve geri geri gelirken ne kadar yaklaştığımı görmek için sağ aynayı aşağı indirmek istedim.
anaaaa ayna ayarları yok, ara tara yok zaten araba sıcak ayna ayarı yok. bakıyorum manuel de değil ama yok ara tara buldum direksiyonun alt kısmına doğru bir yere koymuşlar.
bu sevinç ile vitetesi geri almak için davrandığımda bir şok. O ARADIĞIM CAM AÇMA KAPAMA ANAHTARLARI vitesin dört yanına dağıtılmış. BÜYÜK BİR SEVİNÇ PATLAMASI daha oldu Neyse lafı uzatmayayım arabayı park ettim ve eve çıktım.
Arkadaşıma ya nasıl iştir şu ayna kontrol düğmesini niye oraya koymuşlar bulana kadar canım çıktı dedim.
ARKADAŞIN GÖZLERİ BÜYÜDÜ: ayna ayar düğmesi mi var mış dedi bende bulamadığım için elimle ayarlıyordum demesin mi?
güldük müldük o gün öyle geçti. sonra bir arkadaş daha aynı arabadan aldı ben de espri olsun diye anlattım. O arkadaş da durakladı ve bana aaaa var mı bu arabada ayna ayar yeri demesin mi? :)))))

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
benim hayatımda gördüğüm en çirkin otomobil Fiat multipla'dır:D:D:D
maxresdefault.jpg

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Gerçekten açtığım başlık için pişmanım araba full dolu 220 km si şehir içinde 294 liraya 1242 km gitti.ve gün geçtikçe gözüme güzel gelmeye başladı.
abi sırf az yakıyor diye,bir araba beğenilmez bence,bizim symbol'ün haftaiçi işe vurmaktan başka hiçbir halta yaradığı yok,direksiyonu şehiriçine çok ağır birkere ya.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
abi sırf az yakıyor diye,bir araba beğenilmez bence,bizim symbol'ün haftaiçi işe vurmaktan başka hiçbir halta yaradığı yok,direksiyonu şehiriçine çok ağır birkere ya.
Dur dur büyüyü bozma benzinli 3.16 i bmwden geldim ben buralara :d
Bu başlığı gördükten sonra 301 ve C-Elysée ilanlarına baktım alasım geldi :rolleyes:
c elyse daha güzel özellikle makyajlısı bence çok başarılı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım