Dünyanın en yakışıklı arabası alfa romeo 147

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Biz trigeri kayışını değiştirip vermiştik sonra alan arkadaşımda 3 ay sonra triger kayışı patladı 19 bine benden almıştı 7 bin tl motora harcadı sonra değişen v kayışı patladı o benim açımdan çok utanç verici oldu çünkü arkadaşımla adanada buluştuğumuzda koptu ve adanads kayışını bulamadık(nerdeyse 3milyonluk şehir).sonra elektirik aksamını 3500 liraya komple yeniledi.ama dün konuştum abi değer ya diyor hala 250 bin km oldu ben hayatta satmam diyor.radyatöre giden boru patlamıştı bende ben 650 verip yaptırmıştım o bi daha patladı sonra onda antalya burdur yokuşunda.birde dönüş çapı çok yüksekti arabanın kamyon dönen yerden dönemezsiniz abartısız fenadır o sırada kaldırıma çıkıyım derken süspansiyon dirseği mi ne onu kırmıştı :). İşin ilginç yanı o hayatta satmam diyor ben o kadar şey yaşadım bi daha mı alsam diyorum
Dönüş çapı en çok Linea kadar yüksektir. Ben Corsa'ya yerli direksiyon kutusu taktığımda 10 metre'den az olan dönüş çapı tahmini 13-14 metre filan oldu. Ama karşılığında sürüşü Corsa değil Fiesta oldu :D. Focus'tan sonra, hatta Ssangyong pickup'tan sonra bile kötü geliyor dönüş çapı. İnsan ona zamanla alışabiliyor, karşılığında iyi sürüş vaadediyorsa kabul edilebiliyor. :)

Bu kadar arızaya rağmen insanın satası gelmiyorsa o araba hakikaten keyif arabasıdır. :)

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Arabada yaşadığım en büyük problemi yazmadım ,belki çoğunuz buna inanmıcak bile ama bu arabalar ruhsatta fiat alfa romeo diye geçiyordu. ruhsata fiat albea yazmışlar muhtemelen memur hızlı seçerken yanlış seçti hiç başına gelmiyen vardır aranızda ama benim bir arabamda daha olmuştu fiestada motor kodu yanlış girilmişti neyse plaka 35 olduğu için izmir trafiğe gitmeniz lazım dediler satarkende albea olarak satmıştım :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arabada yaşadığım en büyük problemi yazmadım ,belki çoğunuz buna inanmıcak bile ama bu arabalar ruhsatta fiat alfa romeo diye geçiyordu. ruhsata fiat albea yazmışlar muhtemelen memur hızlı seçerken yanlış seçti hiç başına gelmiyen vardır aranızda ama benim bir arabamda daha olmuştu fiestada motor kodu yanlış girilmişti neyse plaka 35 olduğu için izmir trafiğe gitmeniz lazım dediler satarkende albea olarak satmıştım :D

Hocam sen ne yiyon ne içiyon nasıl bir şans var sende :D

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hocam sen ne yiyon ne içiyon nasıl bir şans var sende :D
1.5 fiestayada 1.4 işlemişlerdi satarken alan adam almam dedi koştur koştur dilekçe verdik trafiğe düzelttiler.bi günüm ölmüştü ya noterde çıkıyor mesela olmaz dememek lazım her an başa gelebilir.
Alfayı satarken noter gözardı etmişti ama bir alıcıda o yüzden vazgeçmişti.
Başıma gelen en büyük hata chevrolet aveoyu muayeneye soktuğumuzda 3200 km iken(garajda unutulmuş bir araba olarak almıştım) ordaki Memur 32 bin yazmıştı sonra bize bir evrak verdi düzeltilemiyormuş ama bu evrağı kaybetmeyin dedi ama ben kaybettim :) alıcıyı bilgilendirdik ama işte denk geldimi geliyor en iyisi bi tuğlaya oturup tuğla eriyene kadar yıkanmak.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
1.5 fiestayada 1.4 işlemişlerdi satarken alan adam almam dedi koştur koştur dilekçe verdik trafiğe düzelttiler.bi günüm ölmüştü ya noterde çıkıyor mesela olmaz dememek lazım her an başa gelebilir.
Alfayı satarken noter gözardı etmişti ama bir alıcıda o yüzden vazgeçmişti.
Başıma gelen en büyük hata chevrolet aveoyu muayeneye soktuğumuzda 3200 km iken(garajda unutulmuş bir araba olarak almıştım) ordaki Memur 32 bin yazmıştı sonra bize bir evrak verdi düzeltilemiyormuş ama bu evrağı kaybetmeyin dedi ama ben kaybettim :) alıcıyı bilgilendirdik ama işte denk geldimi geliyor en iyisi bi tuğlaya oturup tuğla eriyene kadar yıkanmak.

hangi şehirdesin hocam bi hamam kaplıca falan bulalım biz sana en iyisi :p

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
E64E23C2-9BEF-49EF-8BCA-3324456C4041.png
Tam olarak alfa romeo satıcısı bu.tuşların hepsi arızalı ön takımda değişicek yerler var yağ kaçakları var

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
147lerin kronik arızası cam düğmeleri... ve Dünya para

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Biz trigeri kayışını değiştirip vermiştik sonra alan arkadaşımda 3 ay sonra triger kayışı patladı 19 bine benden almıştı 7 bin tl motora harcadı sonra değişen v kayışı patladı o benim açımdan çok utanç verici oldu çünkü arkadaşımla adanada buluştuğumuzda koptu ve adanads kayışını bulamadık(nerdeyse 3milyonluk şehir).sonra elektirik aksamını 3500 liraya komple yeniledi.ama dün konuştum abi değer ya diyor hala 250 bin km oldu ben hayatta satmam diyor.radyatöre giden boru patlamıştı bende ben 650 verip yaptırmıştım o bi daha patladı sonra onda antalya burdur yokuşunda.birde dönüş çapı çok yüksekti arabanın kamyon dönen yerden dönemezsiniz abartısız fenadır o sırada kaldırıma çıkıyım derken süspansiyon dirseği mi ne onu kırmıştı :). İşin ilginç yanı o hayatta satmam diyor ben o kadar şey yaşadım bi daha mı alsam diyorum
Ben 15450 ye alıp 19 a satmıştım şimdilerde hemen hemen denkleri 30 bin lira.ya mesela şöför güneşliği düşüyordu sürekli yan aynaların elektirik kablosu bozuluyordu .hava yağmurluysa süspansiyondan baya ses geliyordu (bundan alfa forumlarında herkes şikayetçi).ama yinede arabayı görmeden uyumuyordum seviyordum sizinki üst model ama ben yinede alıcak olsam direk bunu alırım hatta sattığım sahibine mesaj attım şimdi.
Haa bide benzin deposu çatlamıştı

Daha ne olacak ki DSG patlasın daha iyi anasını satayım ausdhauhfusdhgsd
Aras Dinçer buraları okursa muhtemelen kalbinin iki damarı tıkanır uahgufdghudhgd

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Daha ne olacak ki DSG patlasın daha iyi anasını satayım ausdhauhfusdhgsd
Aras Dinçer buraları okursa muhtemelen kalbinin iki damarı tıkanır uahgufdghudhgd

bunlar bir alfa romeo 147de olanlar yalnız. bir ikincisinin olacağını da zannetmiyorum

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
147 yi kullanan bilinçli olmalı ne yazıkki kronik sorunu fazla bir araba diğer alfaları bilmiyorum ama kullanıcısı burda var en başta bu forumun başındaki adamda ve herkes memnun.yolda kalmalarla ilgili usta hatası yada bakım hatası diyebiliriz çünkü zaten ben aldığımda 160 bindeydi araba bir kaç binde kayışın kopması yine usta hatasıdır.ve yine cam açma kapama düğmesini ben kullansam yıllarca sorun çıkarmaz ama birisi tutup eliyle sertçe çekerse elde kalır.dsg de iyi kullanıpta sorun yaşıyanlar var.daha dün dü sanırım ekşide başlık vardı yine araba vitesi p ye alın kenara çekin uyarısı veriyor diye.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
147 yi kullanan bilinçli olmalı ne yazıkki kronik sorunu fazla bir araba diğer alfaları bilmiyorum ama kullanıcısı burda var en başta bu forumun başındaki adamda ve herkes memnun.yolda kalmalarla ilgili usta hatası yada bakım hatası diyebiliriz çünkü zaten ben aldığımda 160 bindeydi araba bir kaç binde kayışın kopması yine usta hatasıdır.ve yine cam açma kapama düğmesini ben kullansam yıllarca sorun çıkarmaz ama birisi tutup eliyle sertçe çekerse elde kalır.dsg de iyi kullanıpta sorun yaşıyanlar var.daha dün dü sanırım ekşide başlık vardı yine araba vitesi p ye alın kenara çekin uyarısı veriyor diye.

Sadece 147 için geçerli değil bu işte, bütün otomobiller için geçerli. 147lerin ve hatta 1.6 ts motorlu 156ların kronik sorunu denilen varyatörün dahi çözümü var. 147lerin kronik arızası denilen cam açma düğmelerindeki sorun da kronik denmez, parça pahalı sadece yoksa uygun fiyatlı olması halinde yine kronik denmez. kaldı ki cam açma düğmelerini değiştirdim 3 ay sonra yine aynısı oldu auuu diyen yok ama arabayı yeni aldım şoför kapısı cam açma düğmesi bozuldu çok pahalı çıkma var mı diyen daha çok :p :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Bu Alfalarda selespeed denen naneden dert cekenler ne dusunuyor acaba ? O kadar kompleks bir sanziman olmamasina ragmen neredeyse dsg kadar sikayet var hakkinda..Ki Alfa’nin satis rakami Vag ile kiyaslaninca devede kulak bile degil :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu Alfalarda selespeed denen naneden dert cekenler ne dusunuyor acaba ? O kadar kompleks bir sanziman olmamasina ragmen neredeyse dsg kadar sikayet var hakkinda..Ki Alfa’nin satis rakami Vag ile kiyaslaninca devede kulak bile degil :)

mevcut selespeed araçların en yenisi 2007 model yanlış hatırlamıyorsam. haliyle 10-11 yaşında. Evet çok fazla şikayet var çünkü selespeed robotundan anlayan usta bulmak zor. Sıradan bir otomatik vites ustası veya sıradan bir otomobil tamircisi alfanın dilini çözemiyor. Çünkü alfaların 1.6 varyatörlü twinspark motorları da selespeed şanzımanları da farklı. Bizim otomobil sahiplerinde de kim daha iyi işçilik sergiler değil kim daha ucuza yapar mantığı olduğu için otomobillerin laçkası çıkıyor. Doğru ustayı bulmak önemli. Geçtiğimiz günlerde sinan abi 156 gta testi çekti, araç selespeed şanzımanlı. Muhtemelen o da değinecektir mevzuya

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım