Duster - Geldi Yayla Zamanlarımız :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ben niye daha evvel almamışım ki? Konfor yol tutuş donanım güvenlik her anlamda kangoonun içinden geçer. Çok uzun uzun anlatılacak bişeyi yok. İlk SUV deneyimim. Benim arabam buymuş. Kozmetik olarak çok temiz sayılmaz. Kaputu macun dolu 😂
2013 model
1.5 dci 110bg 6 ileri
Ambiance paket
294.000 de
1 sol ön çamurluk değişen
Tavan hariç boya
Motor mekanik 4x4 sorunsuz
355.000-TL ye ailemize hayırlı olsun.

Aldığım arkadaşın çektiği birkaç kareyi ekleyeyim. İlk iş olarak Kayışlar ve tüm sıvılar değişti. Devirdaim vs hepsi yeni. Cumartesi günü de frenlerine bakacağız. Motor kulakları akslar ön takım değişmesi gerekenler değişecek. Bakalım ne masraf olur. En azından değer harcayacağım para. Araba çok eğlenceli arkadaşlar :)
İlk denemeyi köydeki evimizin atık su bağlantısı için b.k borusu taşıyarak yaptım 😂 Taşımaya gözleri kesmemiş ben olaya dahil oldum. Bu günde öğlen arasında bir miktar çamura bulandım. Bazı arabalar temizken bazıları ise kirliyken göze daha hoş geliyor :D

image0.jpeg image1.jpeg image2.jpeg
image3.jpeg image4.jpegimage0 (1).jpeg
image1 (1).jpeg image18.jpegimage19.jpeg image16.jpeg

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
hayırlı olsun gökhan abi, arabayı 10 numara kondisyona getireceğinden şüphemiz yok :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Çok sağolun dostlar. Maddi anlamda hayatımın en dar zamanlarına girdim ama bir şekilde üstesinden gelmeye çalışacağız artık :)

UCY

Profesör
29 Kas 2019
268
869
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler inşallah.

Kısa bir süre 4x4 duster kullandım, bu aracın lastiğinin yere temas edip kalkıp yürüyemeyeceği bir yer olduğunu düşünmüyorum :)
Malum hem yerden yüksek hemde birinci vitesi oldukça kısa.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Uzun uzun yazmayayım bu arabanın konusu kısa özet olsun.
Silecek süpürgeleri ve fıskiyeleri değişti
Radyo kumanda kolu değişti
Direksiyon kutusu sıfır orjinal aldım değişecek
Fren hidroliği değişti
Triger seti değişti
V kayışı değişti
Gergi bilyası değişti
Arka fren merkezleri ve sol arka fren rekoru değişti
Devirdaim değişti
Antifiriz değişti
Motor yağı yağ filtresi hava filtresi polen filtresi değişti
Sağ ön salıncak değişti
Sağ aks orta bilyası değişti
Far ayarı yapıldı
Sağ ayna alındı değişecek
Ön davlumbazlar alındı değişecek

Sıradaki işlemler direksiyon kutusunun montajı ve direksiyon hidroliği değişimi, ardından rot ayarı. Şaft mafsalında boşluk var o değişecek. Enjektörler yeniden programlanacak. Külbütör contası değişecek. Başkada mekanik bir eksik yok. Arabayla alakalı olumsuz sayabileceğim şey bagaj sanırım. Bagajı gerçekten küçük özellikle kangoodan sonra o biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Tavanına portbagaj koyarsam uzun yolda ses ve yol tutuş kötüleşecek. Ne yapayım bilmiyorum. Eşimde sürememekten şikayetçi. Çok hevesle aldım lakin birlikteliğimiz kısa sürecek gibi. Rotayı yeniden Grand scenic e çevireceğiz sanırım.

image0 (1).jpegimage2.jpegimage4.jpegimage7.jpegimage8.jpegimage9.jpegimage11.jpegimage12.jpegimage13.jpegimage14.jpegimage0.jpegimage3.jpegimage5.jpegimage10.jpegimage1.jpeg

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arkadaşlar fotoğraf çekemedim lakin bugünde önemli eksikler giderildi. Direksiyon kutumuz takılıp rot ayarı yapıldı. Bunun yanında şaft mafsalında boşluklar sebebiyle 4500tl olan tamirat yerine 6000tl ye sıfır orjinal komple şaft taktırdım. Ustam kendi aracı gibi ilgileniyor seviliyoruzda elbette, herhangi bir işçilik ücreti ödemedim. Yarında motor üst kapağını takıp elektrikçiye gideceğiz. Hayırlısıyla motor içindeki sigorta kutusu sökülüp oksitler ve kısa devreler düzeltilecek. Arabanın ilanınıda kaldırdım. Kıyamadım satmaya gerçekten çok sevdim ve keyif alarak kullanıyorum. Bugün yapılan işlemlerden sonra bambaşka bir araba sürüyormuşum gibi hissettim bununda payı satmaktan vazgeçmemde önemli bir etken. Eşimde satmama karşı olduğunu ilk defa bu tarz bir araç aldığımızı söyleyip konutu kapattı. Son sözü yine ben söyledim: Tamam karıcığım 😂 (itaat et rahat et)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arabada ilaç niyetine 1 tane tweeter yok. Hiç yok yani ses kötüydü (benzetme yapmıyorum rtük e takılmayalım)
Meşhur Pioneer TSS20 leri bugün taktırdım. Dün çöken koltuk süngerleri elden geçti. Uzun uzun işlemleri anlatmayacağım. Ama bu kadar kötü ve pis bir koltuk döşemesi daha bu güne dek görmedim. Arabaya neden kılıf taktıklarını anladım. Döşemeler yenilenecek durursa şayet.
Birde 4x4 dusterın olmazsa olmazı offroad temalı stickerlar ve boyanması sebebiyle yerinde olmayan 4wd etiketini alıp yapıştırdım.
Sigorta kutusundaki bir sıkıntı sebebiyle aracın uch beyni saçmalıyordu. Yanık 2 tane büyük sigorta değiştirildi. 2 gündür bir problem yok o işide çözdük gibi.
Egzoz sisteminde partikül filtresinin hemen orda bir takoz vardı. Onuda değiştirip orjinal kafalığını taktık. Sırada acil olarak arkaya panzot yapacağım kendi el emeğimle. 1tk pioneer 6985 takmak istiyorum. Ön kaput kaporta boya olacak. Sağ ön far değişecek. Görüntü farkı olmaması için aynı durumda çıkma far bakıyorum. Birde mazot pompasının enjektör yazılımı güncellenecek. Şayet sorun çözülmezse pompa ve enjektöre bir bakım yapılacak.

image0.jpeg image1.jpeg image2.jpeg

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Geldi para harcama zamanı yaz sen ona gökanır yeni bir serüven izliyoruz :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
50000tl para yeme limiti var geçmediği sürece sıkıntı yok şu an o limite daha çok var.

• Haha
Tepkiler: 6MSahin1

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Napolyon gelse "Para Para Para" yerine "Gökhan Gökhan Gökhan" derdi herhalde :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kısa özet geçeyim yine :)
Sis farlarını aldım sıfır orjinal 1100tl
Sıfır takım lastik alacaktım arkalar gayet iyiydi önler aşınmıştı. Lastikçiye girdiğimde elinde 2022 tarihli sıfır gibi 2 adet aynı lastikten olduğunu görüp onları aldım. Yaklaşık 1700tl cebimde kaldı. 1 çift lastik 2500tl ve 7 taksit. Lassa Competus AT2 serisi.
Arkada pandizot yoktu internetten aldım ama hiç memnun kalmadım. Bulursam orjinalini alacağım. Mevcut malzeme fiyatı 730tl
image1.jpeg image0.jpeg image2.jpeg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım