e180 chip+lpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Yaptırın yaptırın, LPG ile minimum yakıt, chip ile roket olsun araba.

Üreticiler gerizekalı zaten düşünemiyorlar böyle üretmeyi.

Chip, yazılım vs yaptırıp yüklene yüklene kullandıktan sonra yok motorda şöyle sorun var, yok blok çatladı, yok piston kırdı, yok oradan kaçak var, turbo bitti vs diye ağlayanlar yetmedi zaten sizde yaptırın.

Ben anlamıyorum bu mantığı. sinan'ın dediği gibi, adam optimum özelliklerde her türlü koşula dayansın diye yapmış motoru, sen ekstra olarak yükleyince çıkacak sorunlarda ya ağlamayacaksın ya da performans istiyorsan basacaksın parayı gideceksin 535i ya da E350 alacaksın.

Ha yok çok pahalı, vergisi, şusu busu diyorsan da efendi efendi kullanacaksın, performansı da yettiği ölçüde artık seni tatmin eder ya da etmez orası da sana kalmış.

Uyuz oluyorum bizim milletin minimum maliyet ile elektrik süpürgesi kılıklı motorlardan 2.0, 3.0 performansı bekleme hayallerine.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Gırtlak E180 alıp LPG taktırmak, hmm düşündürücü. Airmatik bile var, bildiğim kadarıyla körüğün tanesinin değişimi 11 bin liraydı; onun riskini alıp kuruş bazında Lpg' den kâr yapmaya çalışmak... İyi bu işler aga.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yaptırın yaptırın, LPG ile minimum yakıt, chip ile roket olsun araba.

Üreticiler gerizekalı zaten düşünemiyorlar böyle üretmeyi.

Chip, yazılım vs yaptırıp yüklene yüklene kullandıktan sonra yok motorda şöyle sorun var, yok blok çatladı, yok piston kırdı, yok oradan kaçak var, turbo bitti vs diye ağlayanlar yetmedi zaten sizde yaptırın.

Ben anlamıyorum bu mantığı. sinan'ın dediği gibi, adam optimum özelliklerde her türlü koşula dayansın diye yapmış motoru, sen ekstra olarak yükleyince çıkacak sorunlarda ya ağlamayacaksın ya da performans istiyorsan basacaksın parayı gideceksin 535i ya da E350 alacaksın.

Ha yok çok pahalı, vergisi, şusu busu diyorsan da efendi efendi kullanacaksın, performansı da yettiği ölçüde artık seni tatmin eder ya da etmez orası da sana kalmış.

Uyuz oluyorum bizim milletin minimum maliyet ile elektrik süpürgesi kılıklı motorlardan 2.0, 3.0 performansı bekleme hayallerine.

Hocam şöyle bi durum var, altında 155 hp'lik araba var, İstanbul trafiği gibi leşşş ötesi trafiktesin ve bu hp bile yetmeyip arabaya yüklemek istiyorsun... Sanırsın 300 km/h'ları göreceğin boş bi yol var da hıaaa..... Hayır altındaki araba öyle dandirikli şahin doğan tempra cart curt falan değil 200bin Tl verdiğin 2014 model mercedes..Vallahi yazık günah....

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Hocam şöyle bi durum var, altında 155 hp'lik araba var, İstanbul trafiği gibi leşşş ötesi trafiktesin ve bu hp bile yetmeyip arabaya yüklemek istiyorsun... Sanırsın 300 km/h'ları göreceğin boş bi yol var da hıaaa..... Hayır altındaki araba öyle dandirikli şahin doğan tempra cart curt falan değil 200bin Tl verdiğin 2014 model mercedes..Vallahi yazık günah....
Ya olay o değil zaten.

Işıkta kalkarken yok çevreyolunda, e5'te, tem'de 2 şomoya denk gelirsem basınca geçeyim egomu tatmin edeyim. Bunu yaparkende minimum yakıt tüketimim olsun. Bizim ülkede olay budur. Onun dışında gece otobanda 100 - 200 süreleri ölçenler zaten Porsche GT3'lere biniyor filan falan.

UNLIM 500+ yarışına katılacak olursun altında supersport bir makina olurda stage değişimleri + modifiye ile 0 - 100km, 100 - 200km, 1/4 mil, 1/2 mil, 1 mil kovalarsın anlarım. Bizimkilerde o da yok.

Bırakın abi isteyen istediğini yaptırsın. Sonra motoru kucağa alınca zır zır ağlıyorlar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ya olay o değil zaten.

Işıkta kalkarken yok çevreyolunda, e5'te, tem'de 2 şomoya denk gelirsem basınca geçeyim egomu tatmin edeyim. Bunu yaparkende minimum yakıt tüketimim olsun. Bizim ülkede olay budur. Onun dışında gece otobanda 100 - 200 süreleri ölçenler zaten Porsche GT3'lere biniyor filan falan.

UNLIM 500+ yarışına katılacak olursun altında supersport bir makina olurda stage değişimleri + modifiye ile 0 - 100km, 100 - 200km, 1/4 mil, 1/2 mil, 1 mil kovalarsın anlarım. Bizimkilerde o da yok.

Bırakın abi isteyen istediğini yaptırsın. Sonra motoru kucağa alınca zır zır ağlıyorlar.

Aslında haklısınız, Sanayiideki ustalarımızın da paraya ihtiyacı var... Yüklesinler....

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Bilemiyorum Altan...
Bu forumda en lpg dostu adam benim, ama ben bile chip + lpg ye sıcak bakmıyorum.
Nasıl olur, lpg sadece düşük devir ve düşük basınçta çalışır, chip in coşkuyu vereceği kısımda sadece benzinde çalışır falan...
Bu söylediğim senaryo olası bir senaryo, ama bunu hakkıyla yapan pek çıkmaz. Hatta bu işi direk kendin yapabiliyorsan yap.
Son olarak şunu da söyleyeyim, chip ve yazılım olayları, araca genellikle lpg den de fazla ciddi zarar veriyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yıllarca Arge çalışmaları yapılan, ciddi bir mühendislik ve hesap gerektiren motorlara pata küte dalmak suretiyle LPG takılmasını doğru bulmuyorum. Neticede o motor tek bir yakıt türü için üretilmiş. Zaten yok performans kaybı olmuyor vb.. söylemler tamamen yalan. Bal gibi de performanssız, kısa ömürlü bir motorunuz olmuş oluyor. Düzgün bir LPG kitine harcanacak hatırı sayılır para + LPG'ye gelen son zamlarla birlikte bu harcamayı çok kısa bir sürede amorti edemeyebilirsiniz. Hele Chip + Lpg çok saçma bir kombinasyon olur. Chip'le birlikte arabanın yazılımsal verileriyle oynayıp bir de motorla oynamak suretiyle Lpg taktırdığınızda altınızdaki araç Mercedes olmaktan çıkar, her an arıza verecek patlamaya hazır bir bomba haline dönüşür. 2013 C180 kompressor kullandım ve yakıt tüketimi normal kullanımda 7.5 - 8.5 arasında değişiyor şehir içi. Böyle bir araç için makul diye düşünüyorum. Hiç kullanmadım ancak E180'de de ağırlık sebebiyle en fazla 1 lt oynar diye tahmin ediyorum, ki E180 için bence makul bir değer. Ayrıca bir Mercedes E kasaya 200k verecek olsaydım kesinlikle LPG'li ve Chipli araçları elerdim

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
beyler öncelikle selamlar şuanda bmw 520i kullanıyoruz 2015 çıkışlı hayalet araçtan memnunum fakat babam direksiyonun ağırlığından şikayetçi daha önce de c180 kullanıyorduk lpg de vardı 25 kr yakıyodu iyi kötü gidiyordu da şimdi babam şuanda e180 bakıyor lpg li yeni yeni çıkmaya başlamış ama araç gidermi şüphelerim var bu yüzden ben chip yaptırmak isterim alınınca fakat bi sıkıntı falanda çıkarır mı diye sormak istedim :) cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
baktığımız aracın linki:https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-amg-premium-airmatik-vs...vs-219373987/detay
Merhaba,
"E"gibi bir araca lütfen lpg taktırmayınız,
İyi akşamlar dilerim.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Şöyle bir şey var lpgye karşı değilim fakat premınum bir araç alıyorsunuz bu markalar için lpg taktırmak bence uygun değil zaten sinan gerekli teknik verileri açıklamış. Ha derseniz ki ben performans istiyorum motora yüklenicem o zaman bugün ki evo testini izlemenizi tavsiye edicem o sizin için daha aydınlatıcı olur. Modifiye benim gözümde o araçtır mantıklı bilinçli bir modifye öyle olmalı motora o tarz bir yükleme yapıp gücü arttırmayacaksanız 20-30 beygir için mercedesi üzmeye gerek yok bmw yi satmayın onda devam edin

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
şahsen bu araç uçan halı arabası bununla konforun keyfini çıkarıp şehir içinde ve dışında rahat ve yorucu olmayan bir yolculuk vaad eder

theonemax

Asfalt Kurutucu
14 Eki 2016
23
11
595
Gücü chipten ekonomiyi tüpten beklemek. Ama Mercedes almak. Videoyu da görünce dedim ki: ayranı yok içmeye...

From m8 with love(or Tapatalk).
Dostum ayranımda var içmeye s*çmayada giderim tahterevalliyle allaha şükür durumum iyi gidip e250 cdı 4matıc almayı bende biliyorum sadece böyle birşey olurmu diye düşündüm ki tekniksel bakımda bilgi almak istemiştim zaten benzin almış başını gidiyor bmw şuanda zaten 55 kr falan yakıyor ve benim buna verebilecek maddi gücüm var allaha şükürler olsun lütfen bilip bilmeden yorum yapmayalım

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Dostum ayranımda var içmeye s*çmayada giderim tahterevalliyle allaha şükür durumum iyi gidip e250 cdı 4matıc almayı bende biliyorum sadece böyle birşey olurmu diye düşündüm ki tekniksel bakımda bilgi almak istemiştim zaten benzin almış başını gidiyor bmw şuanda zaten 55 kr falan yakıyor ve benim buna verebilecek maddi gücüm var allaha şükürler olsun lütfen bilip bilmeden yorum yapmayalım
Çok net söyleyeyim, ADAM HAKLI BEYLER!!!
Aklına bişi gelmiş, buraya konusunu açmış. İyi kötü biz de yorumlamışız.
Ama böyle ayranlar falan olmuyor.. Adamı ağır tahrik etmişsiniz. Bu cevap maalesef uygun olmuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım