Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
Linkini paylaştığım videoda aracım özellikle soğukken çalışıp çalışmamak arasında kalıyor. Fiat servisi daha önce servise giden başka bir Egea ile benzerlik taşıdığını aracın beynine yazılım atılması gerektiğini ancak yinede detaylı bakılarak bir yol izlenmesi gerektiğini söyledi. Pazartesi detaylı baktırmak için randevu aldım. Pazartesiye kadar buradan başına gelen varsa veya bir fikri olan varsa paylaşabilir mi?

Araba 3 4 döneme sonucu çalıştıktan sonra motor soğuyana kadar bir daha aynı sorunu yapmıyor. Soğuduktan sonra tekrar yapmaya başlıyor. Araç bu şekilde çalışmakla çalışmamak arasında kalırken direksiyon çok sert kalıyor aynı araba stop ettiği anda sertleştiği gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
rölanti motoru, rölanti ayarlayıcısı, bunlardan birinde sorun olabilir. araç ilk ateşlemeyi yapıp calısıyor ancak yeterli sıcaklık olmadığı için patlama kesiliyor gibi. daha fazla yakıtla yüksek rölantide çalışsa olmayacak gibi. kendiniz gaz vererek çalıştırıp gözlemlediniz mi davranışları ?

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
rölanti motoru, rölanti ayarlayıcısı, bunlardan birinde sorun olabilir. araç ilk ateşlemeyi yapıp calısıyor ancak yeterli sıcaklık olmadığı için patlama kesiliyor gibi. daha fazla yakıtla yüksek rölantide çalışsa olmayacak gibi. kendiniz gaz vererek çalıştırıp gözlemlediniz mi davranışları ?
Tam emin değilim ama bu sıkıntı sırasında araba gaz yemiyor gibi gaza basıyorum devir yükselmiyor ilk gaza basışımda.

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
Araştırma yaparken linkteki videoya rastladım benimle bire bir aynı sorun yazılım ile çözülmüş. Hatta yorumlara bakınca baya bir kullanıcının aynı sorunu yaşadığı gözüküyor çoğu usta enjektör diyerek çözmeye çalışmış ama çözülmemiş. Sanırım haklısınız yazılım sorunu çözecek gibi.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Kızdırma bujisinde sıkıntı olabilir.
@yaso sen bu motora aşinasın sen de bir baksana.
Kızdırma bujisini düşündüm ben de ama arıza yapınca ışık yakması lazım abi. Gerekli yakıt basıncı olmadığı zaman yapar genelde böyle. Motor bi çalışır sonra böyle tıksırarak stop eder. Pompada sıkıntı yoksa yazılımsal olabilir dendiği gibi. Kronik sorun sanırım, o konuda bilgim yok

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
Kızdırma bujisini düşündüm ben de ama arıza yapınca ışık yakması lazım abi. Gerekli yakıt basıncı olmadığı zaman yapar genelde böyle. Motor bi çalışır sonra böyle tıksırarak stop eder. Pompada sıkıntı yoksa yazılımsal olabilir dendiği gibi. Kronik sorun sanırım, o konuda bilgim yok
Aracı ford otokoç bayisinden aldım. Orada bana gösterdikleri kayıtlarda arabanın kızdırma bujisi değişmiş gözüküyordu muhtemelen bayi sorunun farkındaydı ve bujiyi değiştirerek çözmeye çalıştılar.

mehmettt932

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
17
145
Bu işte ekspertiz firmasının hatası olabilir mi? Beyinde veya enjektör de olan bir arıza ekspertiz sırasında çıkar mı? Fiat bayisinde çalışan tanıdıklar çıkmayacağını söylediler.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Enjektörlerden olabilir de,araba normal çalışıyormuş gibi görünüyor.Marş motoru araba çalışmasına rağmen motoru niye hala çalıştırmaya uğraşıyor,asıl bu büyük bir soru işareti.Marş motorundan da olabilir.

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Passat durduk yere stop ediyordu özellikle soğukken, devir dalgalanmaları oluyordu rolantideyken ve stop ediyordu şuraya giren kablolarda bir sıkıntı varmış kabloya dokununca kıbırdayınca stop edecek gibi oluyor veya stop ediyor elektrikçiye gideceğiz ancak daha zaman ayıramadık
ZXyBaz.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım