Egea Hatchback (Tipo) Euro NCAP

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HenLeys

Profesör
9 Eyl 2016
85
63
1,010
Euro NCAP Tiponun çarpışma testini yayınlamış. 3 yıldız almış güvenlik paketi ile ise 4 yıldız diyor. Bana araba çok dağılmamış gibi geldi ama iihs nin testini de görmek güzel olurdu. Siz ne düşünüyorsunuz?

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Beklenen sonuc.surpriz degil.ncap e girse dahi 3 yildiz alabilecegini burda bircok arkadasimiz belirtmisti.ancak hakkıni vermek lazim arac diri kalmış

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,585
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Avrupa üretim hatchback ile Türkiye üretim sedan arasında fark var mı ? Varsa ne kadarlık bir fark merak ettim açıkçası. Sadece video'ya bakınca 3-4 yıldız alması şaşırtabiliyor çünkü kabin ve direkler sağlam kalabilmiş. Ayrıca mankenlerin yüzü de hava yastıklarını es geçmemiş. Fakat sanırım çocuk güvenliği, yaya güvenliği, yandan darbe gibi genel toplam dereceleriyle beraber bu sonucu aldı.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Avrupa üretim hatchback ile Türkiye üretim sedan arasında fark var mı ? Varsa ne kadarlık bir fark merak ettim açıkçası. Sadece video'ya bakınca 3-4 yıldız alması şaşırtabiliyor çünkü kabin ve direkler sağlam kalabilmiş. Ayrıca mankenlerin yüzü de hava yastıklarını es geçmemiş. Fakat sanırım çocuk güvenliği, yaya güvenliği, yandan darbe gibi genel toplam dereceleriyle beraber bu sonucu aldı.

Cocuk guvenligi gercekten cok kotu.%60 cikmis.dacia sandero bile ncap ten 4 yildiz almis ve cocuk guvenligi %79

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben demiştim 3 yıldız diye ama sağlam çıkmış yani fena değil. Çocuk güvenliği beni de çok şaşırttı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Buyrun patladığı yerler:

Güvenlik yardımcısı:
upload_2016-10-26_12-46-34.png

upload_2016-10-26_12-45-11.png

Çocuk koltuğundan düşük alma sebebi ise sadece iki koltuğa montaj yapılabiliyor olması
upload_2016-10-26_12-49-20.png

4 yıldızı getiren şehir içi fren desteği vb orta donanımdan itibaren standart sunulan donanımlar. Detaylara baktım da, yaya güvenliğinde beklediğimden iyi sonuçlar almış.
Aynı altyapı ile 4 yolcu için de isofix desteğinin yanında güvenlik paketini standart donanıma çekerlerse 4 yıldız zaten garanti de, 5 yıldızı zorlama ihtimali var. Bu şekilde yıldızları kapan markalar var. Tam bu noktada EuroNCAP'e güvenim sarsılıyor. IIHS'nin son zamanlarda öne çıkma sebebi de bu. Artık daha çetin testler yapılması gerekiyor.

duhan13

Profesör
10 Eyl 2016
190
271
1,335
27
adana
o kadar çıkan haberlere ve kaza fotoğraflarına göre dediğiniz gibi yaşam alanında bi sorun görünmüyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ön ve yan çarpmalarda kabin içerisinde büyük bir deformasyon yok. O yüzden fiyatı kadar güvenlik sağlıyor diyebiliriz bence. Kesinlikle yürüyen tabut olmadığını ispatlayacak kadar geçerli sağlamlık sağlamış. Tabii yine Golf veya Focus sağlamlığını beklememek gerekiyor, güvenlikte rakibi B sınıfı gibi...

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,572
18,323
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ön ve yan çarpmalarda kabin içerisinde büyük bir deformasyon yok. O yüzden fiyatı kadar güvenlik sağlıyor diyebiliriz bence. Kesinlikle yürüyen tabut olmadığını ispatlayacak kadar geçerli sağlamlık sağlamış. Tabii yine Golf veya Focus sağlamlığını beklememek gerekiyor, güvenlikte rakibi B sınıfı gibi...
Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı yani:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sedan egea'yı ciddi ciddi merak ediyorum. Bakalım belki ileride gelir.
Hocam Sedan Egea'nın muhtemel test sonucu donanım eksiğinden dolayı 3 yıldızda kalır. Son baktığımda şu meşhur puan düşüren sürüş destek sistemleri Sedan'da yoktu. Ama genel sağlamlıkta farklılık olmaz. Çünkü araç önce sedan olarak tasarlanıp, hb ve sw versiyonları sedandan türetilmiş bir model.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım