KAPALI Egea Sedan Miror 1.4 fire(sıfır) vs Astra sedan 1.4 edition plus (sıfır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
engelli indirimi ile 0 araç almayı düşünüyorum yalnız bütçem kısıtlı 115 bine kadar (indirimsiz hali) bir araç düşünüyorum şuanda aracım megane sw 1.4 16 V 98hp korkum şudur ki egea yakıt yönünden üzmeyecek fakat çekişte sıkıntı yaşar mıyım? miror donanımından vazgeçip ağır kasa ile düşük donanım&ama kalite astra 1.4 140 hp tercih edilir mi? yoksa bomboş megane joy 1.6 mı alınası? bu fiyata önerebileceğiniz başka araç var mıdır ? (sedan&sw) (dizel&benzin-lpg)

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
listenizde olmasada bakmanızı tavsiye edeceğim 2019 corolla ve kia ceed tercih ediniz çünkü yeni güncel yeni araçlar eğer sadece yukarıdaki seçenekler varsa renault megane bence. bu arada engelli indirimi kaç tl ye kadar sınırınız var nasıl bir indirim oluyor.

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
LPG ile 1.4fire yakıt olarak üzmez. Ama ankete ekledikleriniz arasında en güçsüz araba 1.4fire motorlu egeadır. Şanzıman oranları çok yakın birbirine gidişinde 60-70e kadar sorun yaşamazsınız ama uzun yolda 110-120 sabit giderken hafif rampalarda bile ya hız ya vites düşmeniz gerekecek. Yağ yakma muhabbeti var zaten az araştırdıysanız görmüşsünüzdür. Bizimki rodaj döneminde çok az bi eksiltti (tahmini 0.1-0.2litre kadar) bu normaldir ama yıllık bakımdan sonrası asıl bunu fark edeceğimiz kısım. LPG ile de yağ yakma olayının arttığı söyleniyor. Serviste konan opar yağın yaktığını da söylüyorlar ki buna ben de inanıyorum. Eğer 1.4fire performans olarak yeter, lpg yi taktırır sigorta yaptırır daha sonra bakımı da dışarıda kaliteli yağ ile yaptırırım derseniz önerebilirim. Yine diğer modellerden bağımsız söylüyorum farklı markalara modellere de baktıktan sonra egeada karar kılarsanız eğer söyleyeceklerim böyle.

Son olarak performansı iyi değil falan diyorum ama yetmiyor mu derseniz bizim için yeterli. Sadece performans beklentiniz varsa diye uyarmak istiyorum.

bu arada yardımcı olacaksa yağ yakma olayı araçtan değil yağdan kaynaklanıyor bana göre oparın (servisin) kullandığı 0-40 yağ ince ve aşırı kalitesiz ,motul castrol veya mobil kullanılarak 5-40 5-35 lpg ve benzinde motoru daha sağlıklı aşınmasını yağ eksiltmeden aşınmasını sağlar

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bu arada yardımcı olacaksa yağ yakma olayı araçtan değil yağdan kaynaklanıyor bana göre oparın (servisin) kullandığı 0-40 yağ ince ve aşırı kalitesiz ,motul castrol veya mobil kullanılarak 5-40 5-35 lpg ve benzinde motoru daha sağlıklı aşınmasını yağ eksiltmeden aşınmasını sağlar
Bi arkadaşımın 77hp 1.4fire motoru yağ yakmazken servis selenia yağı bırakıp opara geçtikten sonra yağ yakar oldu. Bir sonraki bakımda selenia alıp koydu tekrar normale döndü. Ben de buna güvenerek yağdan diyorum ama ilk üretimlerde motorda da varmış bi sıkıntı garantiden segman değişimi yapılan çok

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Megane 1.6 joy almanın eşiğinden dönmüştük şubat ayında, satış temsilcisinin ısrarlı bir şekilde liste fiyatından 5-6 bin lira yüksek söylemesinden ötürü gıcık kapıp almamıştık, başka şehirlerde de üst donanımlar olduğu için fiyat uçmuştu falan.

Aynı şekilde astraya da bakıyorduk, onu eleme nedenimiz de 1.4 turbo motor yoktu diye olmuştu o zamanlar.

Şahsi fikrim ikisinden biri olurdu, egeadan bence daha iyi arabalar, bu egeanın kötü olduğu anlamına kesinlikle gelmiyor, bilakis Fiat intibasını yıkan arabalardan bence.

Megane kasa olarak daha güncel olduğu için cazip geliyor ama astra motoruyla bayağı iyi. Güncellikten dolayı megane diyorum ben. Genel olarak Renault Türkiye şartlarına daha uygun arabalar olarak gelir hep gözüme, piyasada çok gördüğümden dolayı da olabilir bu tabi :D

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
Megane 1.6 joy almanın eşiğinden dönmüştük şubat ayında, satış temsilcisinin ısrarlı bir şekilde liste fiyatından 5-6 bin lira yüksek söylemesinden ötürü gıcık kapıp almamıştık, başka şehirlerde de üst donanımlar olduğu için fiyat uçmuştu falan.

Aynı şekilde astraya da bakıyorduk, onu eleme nedenimiz de 1.4 turbo motor yoktu diye olmuştu o zamanlar.

Şahsi fikrim ikisinden biri olurdu, egeadan bence daha iyi arabalar, bu egeanın kötü olduğu anlamına kesinlikle gelmiyor, bilakis Fiat intibasını yıkan arabalardan bence.

Megane kasa olarak daha güncel olduğu için cazip geliyor ama astra motoruyla bayağı iyi. Güncellikten dolayı megane diyorum ben. Genel olarak Renault Türkiye şartlarına daha uygun arabalar olarak gelir hep gözüme, piyasada çok gördüğümden dolayı da olabilir bu tabi :D

babamın aracı clio idi 12 yıl bindk 2001 privlage... 43 binde alıp 107 binde satmıştık ondan önce nice brodwayler nice fahri beyler geldi geçti şimdi bende de 2003 megane var yine alırım ama artık renault ta sapıttı , 2019 da 110 binlik arabaya kolçak koymamak nedir? 6 ileri vites koymamak nedir? şimdi bu arabanın motoru ve şanzımanı ile benim arabanınki aynı neden kasa değişimine 40-50 bin vereyim?? Renaultu bu olay yüzünden kınıyorum en azıından corolla kadar dolu olsa da boş paket olsa , aklım astrada kalmıyor değil 6 ay kadar kullandım ama ne yakıyordu bea :) ondan endişeliyim ama motor konfor mükemmel donanım da gayet iyi muhtemelen egeaya kalacağız bakalım hayırlısı araştırmaya devam para kolay kazanılmıyor maalesef bu ülkede:(

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bildiğim kadarıyla 1.4T opellerin 150'Lik astra K'larında sorun var. 140 hp ile ilgili bilgim yok maalesef.
Sürüş hissi, yola oturuşu ve tokluğu ile, ve gerçek C segment olmasından kaynaklı ilk tercihim o olurdu. Turbo'dan çekiniyorum, lpg takabilirim derseniz 1.6 atmosferik edition plus'ları da çok uyguna veriyorlar Astra J sedan olarak.

2.tercihim de megane olabilirdi benim. Şirkette edc Touch paketleri var, yüksek hızlarda oldukça stabil, sessiz ve sağa sola yatmadan seyrediliyor. Sevmiştim ben. Egea bunların yanında epey zayıf.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Corolla bakın derim. Hem sorunsuz hem 2.eli kuvvetli hem de fiyati uygun.
1.4 Astralar sorunlu deniyor, Megane olabilir motoru güzel lakin boşu iyi değil, Egeaya inmeye de bence gerek yok bütçeniz Corolla için yeterli

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Astra 1.4 ve Multijet 1.3 bunlar da cekıs yok hıc dusunmeyın derım..
1.3 için hadi neyse diyecem de 1.4 turbo 140 beygirlik arabaya çekiş yok demek bayağı iddialı bir cümle.
babamın aracı clio idi 12 yıl bindk 2001 privlage... 43 binde alıp 107 binde satmıştık ondan önce nice brodwayler nice fahri beyler geldi geçti şimdi bende de 2003 megane var yine alırım ama artık renault ta sapıttı , 2019 da 110 binlik arabaya kolçak koymamak nedir? 6 ileri vites koymamak nedir? şimdi bu arabanın motoru ve şanzımanı ile benim arabanınki aynı neden kasa değişimine 40-50 bin vereyim?? Renaultu bu olay yüzünden kınıyorum en azıından corolla kadar dolu olsa da boş paket olsa , aklım astrada kalmıyor değil 6 ay kadar kullandım ama ne yakıyordu bea :) ondan endişeliyim ama motor konfor mükemmel donanım da gayet iyi muhtemelen egeaya kalacağız bakalım hayırlısı araştırmaya devam para kolay kazanılmıyor maalesef bu ülkede:(
Biz de alırken açıkçası sıfır ve güncel kasa olmasına para verecektik. Sonra satış görevlisinin ısrarlı bir şekilde fazla fazla fiyat çıkarmasından ötürü vazgeçip 2. Ele yöneldik ve superb aldık, 3 bin lira daha ucuza 2016 model 😀

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
Bildiğim kadarıyla 1.4T opellerin 150'Lik astra K'larında sorun var. 140 hp ile ilgili bilgim yok maalesef.
Sürüş hissi, yola oturuşu ve tokluğu ile, ve gerçek C segment olmasından kaynaklı ilk tercihim o olurdu. Turbo'dan çekiniyorum, lpg takabilirim derseniz 1.6 atmosferik edition plus'ları da çok uyguna veriyorlar Astra J sedan olarak.

2.tercihim de megane olabilirdi benim. Şirkette edc Touch paketleri var, yüksek hızlarda oldukça stabil, sessiz ve sağa sola yatmadan seyrediliyor. Sevmiştim ben. Egea bunların yanında epey zayıf.

megane joy derken en boşu 5 ileri vites olanından alabiliyorum astraya gelince 1.6 115 hp kullandım yaklaşık 1.5 ton arabayı o motor yürütmüyor(şahsi görüşüm) 1.4 t ise lpg uyumlu değil diye korkuyorum sorun yaşayan çokmuş diye daha önce kullandım ama benzinde ş.içi 80 krş civarı yakarak tabiri caizse yan cebime kodu :D egea 1.3 multijet düşünüyorum gidip test edeceğim inşallah çok yakmıyordur

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
corolla için 122 bin fiyat aldım bayiiden ki bu beni aşıyor 3-4 ay beklesem belki de 105-110 seviyelerine iner aralık ocak gibi ama şuan corolla zor megane ı eledim zaten test sürüşünden sonra reno ile büyümüş biri olarak yazıklar olsun...
Corolla bakın derim. Hem sorunsuz hem 2.eli kuvvetli hem de fiyati uygun.
1.4 Astralar sorunlu deniyor, Megane olabilir motoru güzel lakin boşu iyi değil, Egeaya inmeye de bence gerek yok bütçeniz Corolla için yeterli

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
megane joy derken en boşu 5 ileri vites olanından alabiliyorum astraya gelince 1.6 115 hp kullandım yaklaşık 1.5 ton arabayı o motor yürütmüyor(şahsi görüşüm) 1.4 t ise lpg uyumlu değil diye korkuyorum sorun yaşayan çokmuş diye daha önce kullandım ama benzinde ş.içi 80 krş civarı yakarak tabiri caizse yan cebime kodu :D egea 1.3 multijet düşünüyorum gidip test edeceğim inşallah çok yakmıyordur
Astra'nın 1.4 T için fabrika çıkışlı LPG'lisi mevcut ve bir ara ülkemizde bile satıldı, yani aslında LPG'ye uyumlu bir motor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
corolla için 122 bin fiyat aldım bayiiden ki bu beni aşıyor 3-4 ay beklesem belki de 105-110 seviyelerine iner aralık ocak gibi ama şuan corolla zor megane ı eledim zaten test sürüşünden sonra reno ile büyümüş biri olarak yazıklar olsun...
Birkaç bayiye sorun telefonla arayın daha aşağı inebilirler diye tahmin ediyorum genelde otv indirimli araca başta uygun yaklasmiyorlar sebebi biraz o da olabilir.
Yada Egea ile arasında indirim sonrası 20-30 oynuyorsa Egea alın geçin pişman olacağınızı da sanmıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım