Ehliyet Sorusu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Merhabalar.28 Mart günü hayırlısıyla 18'imi dolduruyorum.Ehliyet başvurusu için 29 martta mı gitmeliyim 28'inde gitsem de olur mu?Bir de adli sicil kaydı için 18 imi doldurmak gerekiyor mu şimdi gitsem de alabilir miyim?Aynı şekilde diğer belgeleri sağlık raporunu felan şuan 17 yaşında olduğum için alsam bir problem çıkar mı?

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Şimdiden yeni yaşın kutlu olsun, Allah uzun ömürler versin diyelim :)

18 yaş altında velin ile beraber alabiliyorsun diye biliyorum ama istenen 18'den sonra alacak olduğun belge, alırken hangi firmaya aldığını da yazıyorsun. Direk e-devlet'ten halledebilirsin.
Sağlık raporu alabilirsin ama kursa kayıt olamadıktan sonra pek anlamı yok erken almanın bazı ehliyet kursları kendileri doktor getiriyor herkese veriyor. Aile hekimin veriyorsa zorlamadan ondan alırsın git onlarca test yaptır falan derse küçük kliniklere gitmeni öneririm bir iki muayene yapıp uygun fiyata veriyorlar.
Sınav tarihinden ziyade kursların kayıt dönem-tarihleri önemli bunu kurs ile konuşman gerekiyor sanırım pek bir bilgi bulamadım internette kayıt tarihleri için. Bir telefon edip sormanı öneririm.

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Şimdiden yeni yaşın kutlu olsun, Allah uzun ömürler versin diyelim :)

18 yaş altında velin ile beraber alabiliyorsun diye biliyorum ama istenen 18'den sonra alacak olduğun belge, alırken hangi firmaya aldığını da yazıyorsun. Direk e-devlet'ten halledebilirsin.
Sağlık raporu alabilirsin ama kursa kayıt olamadıktan sonra pek anlamı yok erken almanın bazı ehliyet kursları kendileri doktor getiriyor herkese veriyor. Aile hekimin veriyorsa zorlamadan ondan alırsın git onlarca test yaptır falan derse küçük kliniklere gitmeni öneririm bir iki muayene yapıp uygun fiyata veriyorlar.
Sınav tarihinden ziyade kursların kayıt dönem-tarihleri önemli bunu kurs ile konuşman gerekiyor sanırım pek bir bilgi bulamadım internette kayıt tarihleri için. Bir telefon edip sormanı öneririm.
Çok teşekkür ederim abi peki resmi olarak 28 i doğum günüm, ben 28inde mi 18 imi doldurmuş, oluyorum 29 unda mı

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Diğer arkadaşın dediği gibi direksiyon sınav tarihlerini beklemen gerekiyor. Ben kurs bittikten hemen hemen 1 ay sonra sınava girdim. Yalnız direksiyon sınavı 21 Nisan'da. Ona yetişmen mümkün gelmiyor bana sürücü kursunu arayıp sorman daha iyi olur. 3 haftada yazılı sınavı geçip direksiyon sınavına girmen gerekiyor.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Diğer arkadaşın dediği gibi direksiyon sınav tarihlerini beklemen gerekiyor. Ben kurs bittikten hemen hemen 1 ay sonra sınava girdim. Yalnız direksiyon sınavı 21 Nisan'da. Ona yetişmen mümkün gelmiyor bana sürücü kursunu arayıp sorman daha iyi olur. 3 haftada yazılı sınavı geçip direksiyon sınavına girmen gerekiyor.
21 nisanda yazılı sınav var hocam bizim. Kursa 2 hafta falan önce kaydoldum.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Merhabalar.28 Mart günü hayırlısıyla 18'imi dolduruyorum.Ehliyet başvurusu için 29 martta mı gitmeliyim 28'inde gitsem de olur mu?Bir de adli sicil kaydı için 18 imi doldurmak gerekiyor mu şimdi gitsem de alabilir miyim?Aynı şekilde diğer belgeleri sağlık raporunu felan şuan 17 yaşında olduğum için alsam bir problem çıkar mı?
Sen en iyisi bir kursla konuş kardeşim. Her ay kayıt var. Sağlık raporu 4 tane biyometrik foto bi de kimlik dışındaki her şey e devletten çıkıyor :)

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Abilerim ben elektronik sınava girip hemen almak istiyorum o yüzden 21 nisana yetişemiyorum diğeri de ağustosta

yaarkaan

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2017
52
41
670
Yakin zamanda ehliyet almis biri olarak deneyimlerimi yaziyim. Kaliteli kurslar yada risk almayan diyeyim teorik derslere girmeni sart tutuyor. Yaklasik 10 15 saat ders aliyorsun ama hic bir ise yaramiyor.(bence) Benim kursum e sinava yonlendiriyordu. Bende e sinava girdim cok guzel bir uygulama 10 15 dk da yapip cikiyorsun ve sorular onceki yazili sinavlarla cok benzer. 14 16 saat kursa gore degisiklik gosteriyor direksiyon dersi aliyorsun. Yaklasik her 2 haftada bir direksiyon sinavi oluyor. Muayene falan cok basit isler direk aile hekimi veriyor hatta bana direk araba kullanabilir misin diye sorup falan verdi. Her turlu ihtimale karsi bence 18 yasina girince al belgelerini cunku o tum belgeler ve kayit 1 gun surmez. Birde ufak bir taktik veriyim direksiyon hocana hocam daha once cok kullanmadim de ki bi tur daha anlatsin ve ilgilensin seninle ve direksiyon sinavinda ki kominiteyle muhabbet edip mumkunse tavla muhabbet iyi kurunca bir hayli toleransli oluyorlar.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
anlatim. şubatın 14üydü millet sevgili manyaklığıyle gezerken gidip sağlık raporumu aldım E devletten sabıka çıkarttım 2 gün sonra yani şubatın 16 sında kursa gittim her evrak hazır elimde ve adam bana dediki. dedi bu evraklar 17 yaşındayken alınmış git tekrar al :D aynı gün gittim hepsini tekrar aldım mesai saati içersinde yetiştirdim akşam da doğum günümü kutladılar işte.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
5 ağustos doğum günümdü sağlık ocağına rapor almaya gittim daha 18 olmadın versem de kabul edilmez dedi 6 ve 7si haftasonuydu 8ini bekledim, o yüzden bi gün sonra gidersen sıkıntı olmaz :D

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Arkadaşlar belki birilerinin işine yarar doğum günüm 28 mart olmasına rağmen bütün belgeleri 27 Martta tamamlayıp verdim bir sıkıntı olmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım