Emisyon krizi bitmek bilmiyor, Audi üretimi durdurdu ve araçları geri çağırdı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Adamın genel yazdıklarını bilmiyorum ama bu konuda makul şeyler yazmış. Ne anlatsın dünyanın dönme hızını mı konuşsun? Beğenmediyseniz kendi görüşünüzü yazarsınız tartışma döner. Forumun amacı bu değil mi zaten?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sorun bu duruma tutarlı bir yorum yapılmaması. Sadece vw düşmanlığı üzerinden saçma yorumlar yapılması. Vw sahibi olmayıp bu kadar öfke dolu mesaj atan arkadaşlar ya trol, ya da kendi aracının veya almak istediği aracın muadili vw den daha kötü bir araç olduğunu düşünüyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yapılan yanlışı meşrulaştırıyorsunuz.

Su diselgate olmasaydi kimsenin emisyon degerlerine baktigi yoktu. Herkes bir anda cevreci oldu
O mevzudan sonra forumda 485737755 tane baslik acildi hep ayni mevzu..Yazilanlar cizilenler hep ayni oooeehhh geldi artik
Benim bir seyi mesrulastirdigim yok. Cevre kimsenin umurunda degil. Gelip burada sirf markaya sallayayim diye cevreyi bahane edip yazan bir suru insan var
Geciniz

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Su diselgate olmasaydi kimsenin emisyon degerlerine baktigi yoktu. Herkes bir anda cevreci oldu
O mevzudan sonra forumda 485737755 tane baslik acildi hep ayni mevzu..Yazilanlar cizilenler hep ayni oooeehhh geldi artik
Benim bir seyi mesrulastirdigim yok. Cevre kimsenin umurunda degil. Gelip burada sirf markaya sallayayim diye cevreyi bahane edip yazan bir suru insan var
Geciniz
Bu kadar tepki gösterenleri açılan yazılım egzoz modifiye başlıklarında göremiyoruz nedense :) vag kompleksi çok kötü bir şey

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Geciniz

Ben çevreciyim. Her yıl ağaç dikerim tema’ya bağış yaparım. VAG bulunmaz hint kumaşı değil. Galeriye gidip 0 ya da 2. eline ulaşabileceğiniz bir mal. Yeni araç aldım vag da alabilirdim almadım. Burada olay vag değil. buradaki olay sistematik olarak insanların kandırılmasıdır ve siz bunu meşrulaştırıyorsunuz. Modifiye yapanlar bilerek yapıyorlar. Orada bir kandırma söz konusu değil.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben çevreciyim. Her yıl ağaç dikerim tema’ya bağış yaparım. VAG bulunmaz hint kumaşı değil. Galeriye gidip 0 ya da 2. eline ulaşabileceğiniz bir mal. Yeni araç aldım vag da alabilirdim almadım. Burada olay vag değil. buradaki olay sistematik olarak insanların kandırılmasıdır ve siz bunu meşrulaştırıyorsunuz. Modifiye yapanlar bilerek yapıyorlar. Orada bir kandırma söz konusu değil.

Vag’in yaptigi manipulasyon degerleri olagandan dusuk gostermek. Insanlarin direkt olarak kandirilmasi diye bir sey yok
Dpf iptal edeni savunuyorsaniz konusacak cok fazla bir sey yok zaten. Dpf’si iptal edilmis 1 otomobil 100 tane vag aracindan daha fazla zehir yayiyor. Normalde muayeneden de gecemiyor. Ayrica biraktiklari nox atiklari dogada cozunemiyor. Emisyon hilesinden cok daha zararli bir durum anlayacaginiz

Ama size gore dpf’yi sokup insanlarin hakkina girenlerin sucu yok, vag tü kaka

Kusura bakmayin yazdiklariniz marka nefretinden baska bir sey degil

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885

Hocam örnekleri arttıralım o zaman. Toyota dediğimiz ahlak timsali marka dünyanın çoğuna yüksek hacimli atmosferik motor koyuyor ve turboya geçmiyor. Hem de turbonun emisyonu düşüreceğini bile bile. BMW reklamlarında bile sürekli gazlayan ve emisyon oranını arttıran Videolar koyuyor en basitinden. Ford desen; Amerika’da o hacimdeki motorların yarattığı emisyonu vw sittin sene yaratamaz dieselgate ile. Bire bir denk örnek olmadığının farkındayım fakat size bu işin çevre olmadığını söylemek istiyorum. Amaç müşteri kandırmak falan da değil. Kaçımız araç alırken emisyon oranına bakıyoruz Allah aşkına. Üzerine ar ge yapıp para harcamak istemediler ve bir yerde cimrilik yaptılar. Cezasını da ödüyorlar zaten. Olay bundan başka değil. Vw satışları istatistiklere bakıldığında çok da etkilenmedi zaten bu sebeple

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Otomobil alirken emisyon degerlerine kac kisi bakiyor ? Koca bir sifir
Dpf’si iptal edilmis kara duman atan otomobili kac kisi sikayet etti ? O da koca bir sifir
Vag icin kac kisi Cevre ve Sehircilik Bakanligina yazi yazdi ? Koca bir sifir
Samimiyet onemli diye bosuna yazmiyorum. Herkes duyarli vatandas oluyor ya klavye basinda..Vatandas olarak gorevini yapmak klavyede yazi yazmaya benzemez
Gelip o yuzden bosuna kimse duyar kasmasin. Vag’a cakmak hosuna gidiyor iste mevzu bu

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Çevreci olmanız çok güzel birşey. Size tavsiyem Dirty Money dizisinin ilk bölümünü izlemeniz yönünde olacaktır. Ayrıca her dakika aynı konuların dönmesinden sıkıldık. VAG aşağı VAG yukarı başka marka yokmu arkadaş hep onun üstünden konuşuluyor.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Ben VAG kötüdür şu iyidir demedim. Honda’nın göçük sorununa Honda hatalı dedim. Bunda da bu grup yalan söylemiş. Bu açık net. O modifiye konusu zaten hepten kötü sadece çevre değil trafiği de tehdit edebiliyorlar. Toyota ya da Kia hata yaptığında da kötü demek lazım.

Buraya kadar derdimi anlattığımı düşünüyorum. Yazdıklarımdan bir şey anlamayıp hala marka düşmanı diyenlerr söylenecek laf yok. istersem yarın satarım arabamı golf alırım superi alırım. O zaman da fan olacağımı düşünür aynı zihniyettekiler.

Son olarak sistematik hileyi normal bulduğumuz için toplum olarak bu halde olduğumuzu düşünüyorum. Bu düşünce 100 yıllık “çalıyor ama çalışıyor” düşüncesiyle aynı.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben VAG kötüdür şu iyidir demedim. Honda’nın göçük sorununa Honda hatalı dedim. Bunda da bu grup yalan söylemiş. Bu açık net. O modifiye konusu zaten hepten kötü sadece çevre değil trafiği de tehdit edebiliyorlar. Toyota ya da Kia hata yaptığında da kötü demek lazım.

Buraya kadar derdimi anlattığımı düşünüyorum. Yazdıklarımdan bir şey anlamayıp hala marka düşmanı diyenlerr söylenecek laf yok. istersem yarın satarım arabamı golf alırım superi alırım. O zaman da fan olacağımı düşünür aynı zihniyettekiler.

Son olarak sistematik hileyi normal bulduğumuz için toplum olarak bu halde olduğumuzu düşünüyorum. Bu düşünce 100 yıllık “çalıyor ama çalışıyor” düşüncesiyle aynı.

Sistematik hileyi kim doğru buluyor? Ben yazılan yorumların hiçbirinde bunu göremedim.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Bakın beyefendi! Her yazdığınız konuda insanları sinirlendiriyorsunuz. CVT hakkında bile insanlar yaka silkti sizin yüzünüzden. Lütfen üslubunuzu değişiniz! Nasıl bir mentaliteniz var anlamış değilim...

Ben sizinle aynı fikirdeyim. Vw kapatılmalı. Hatta dsg milli utanç kaynağı olarak Berlin duvarının olduğu yere konulmalı. Tork konvertörü üreten firmalar ahlak timsali olarak kamuya mal edilmeli. :D şaka mısınız siz. Güzel trol. Zorlarsan tutar bu

Konu kilitlensin diye uğraşıyorsunuz herhalde ama haddinizi aşıp terbiyesizlik yapmaya başladınız. Siz kimin ne yazdığına karar verme mercisi misiniz? Bu forumdaki misyonunuz ne? Yönetici misiniz nesiniz siz? Adabınızla konu ne ise onun hakkında yorum yazın.

Yarım yamalak kafanıza bakmadan alay etmeye çalışacağız diyorsanız ona göre muamele de ederim.

Valla açıkçası bizde size anlam veremiyoruz beyefendi. Kobe Steel'da benzer bir durum ama onu bir kenara bırakalım diye geçiştirmeyi pek âlâ biliyorsunuz. Dieselgate konusunda VW suçlu bir marka ve kullanıcıları yanılttı bu konuda herkes aynı şeyi söylüyor ama siz inatla başka konuları kaşıyarak insanları sinirlendirmeye çalışıyorsunuz yapmayın. Bakın hala kibarlıkla yazıyorum.

DSG konusunu kilitlettin diye Doğuş'tan aferin mi aldın? Yoksa forumda Vag aleyhine yazılan her mesajda ortaya atlayıp savunmazsan test aracı vermezler diye mi korkuyorsun?

Haspam araba forumunda CVT hakkında konuşulmasından bıkmış. CVT hakkında konuşulmasın, Honda hakkında konuşulmasın, Toyota hakkında konuşulmasın, Vag hakkında zinhar konuşulmasın peki ne yapalım senin gibi boş boş çene mi çalalım?

Yazdığım mesajları beğenmiyorsan, teknik konulara kafan basmıyorsa, konuşulanları anlamadığın için sıkılıyorsan benim mesajlarımı okumazsın olur biter.

Senin içi boş mesajlarını gereksiz gördüğüm için ekseriyetle okumadan atlıyorum ancak mesajımı alıntı yaptığın için okumak zorunda kaldım ve mesajlarını okumamakla ne kadar isabetli bir karar verdiğimi anlamış oldum.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Otomobil alirken emisyon degerlerine kac kisi bakiyor ? Koca bir sifir
Dpf’si iptal edilmis kara duman atan otomobili kac kisi sikayet etti ? O da koca bir sifir
Vag icin kac kisi Cevre ve Sehircilik Bakanligina yazi yazdi ? Koca bir sifir
Samimiyet onemli diye bosuna yazmiyorum. Herkes duyarli vatandas oluyor ya klavye basinda..Vatandas olarak gorevini yapmak klavyede yazi yazmaya benzemez
Gelip o yuzden bosuna kimse duyar kasmasin. Vag’a cakmak hosuna gidiyor iste mevzu bu

İlk iki maddeyi gerçekleştirdim. 3. maddeye ise gerek bile görmedim. Vag hile yapıyor diye şikayet etsen ne olacak Türkiye'de denetim diye birşey mi var? Benzer konuları şikayet ettiğim halde bakanlıktan resmi yazı ile biz karışmayız artık şikayet etme diye cevap geldi. Bunları yanlış kişiye söylüyorsunuz.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İlk iki maddeyi gerçekleştirdim. 3. maddeyeise gerek bile görmedim. Vag hile yapıyor diye şikayet etsen ne olacak Türkiye'de denetim diye birşey mi var? Benzer konuları şikayet ettiğim halde bakanlıktan resmi yazı ile biz karışmayız artık şikayet etme diye cevap geldi. Bunları yanlış kişiye söylüyorsunuz.

Ortaya söylüyorum, size yazacak olsam zaten alıntılarım. Bir arkadaş ağaç dikmekten bahsetti..Dpf'si sökük otomobil onun için sorun değil
Bu mantıkla nasıl hareket edelim peki ?

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Ortaya söylüyorum, size yazacak olsam zaten alıntılarım. Bir arkadaş ağaç dikmekten bahsetti..Dpf'si sökük otomobil onun için sorun değil

Hangi açıdan yaklaştığını bilmiyorum DPF takılı olmaması sorun değil mi diyor yoksa asıl sorun koca firmanın hile yapması mı diyor o konuya kendisi cevap versin.

Ortaya birşeyler yazarak genelleme yapıyorsunuz. Halbu ki daha önce yazmıştım insanların cehaleti ya da farklı firmaların da aynı suçu işliyor olması bu yapılan sahtekarlığı hafifletmiyor. Ucunda insan hayatına verilen zarar olmasa atıyorum bir bilgisayar işlemcisinin 2 ghz hız vaad edip gerçekte 1.7 ghz hız verebilyor olsa bu sadece ticari bir konudur. Bu firmadan ürün almayın der geçeriz ancak yapılan sahtekarlığın sonucu olarak insan sağlığı bozuluyor.

Bu arada Amerika'daki büyük motorlu araçlar filan denmişte atmosferik motorun nox salınımı düşüktür.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Cevap vermeyeyim dedim ama dayanamdım :) "O modifiye konusu zaten hepten kötü sadece çevre değil trafiği de tehdit edebiliyorlar." tırnak içerisindeki cümleyi aynı konuda bir mesaj önce yazmışım ama okumadan ezbere mesaj yazdığınız için görmediniz. Sizinle konuşulmaz ya da tartışılmaz.

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
@Porsche ve @byilmaz beyler. Cahille münakaşayı size devrediyorum. Vaktiniz varsa anlatmaya çalışın fakat fayda edeceğini sanmam. Zira bu kompleksi yenebilecek psikolojik yetiye sahip bireyler yok karşımızda

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Valla yazmayayım dedim de Toyota yıllarca çevreci araba yapmak için hybrid teknolojisine en çok asılan firma :)
Hocam onun bile amacı aslında çevre değil bana göre. Hepsi tamamen pazar payı kapma çabası. Bunu belirtmek istedim. Baktığımız zaman Toyota nın yaptığı gaz kelebeği hatası can aldı dahası var mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım