Engine Rebuild (Motor Toplama) Videoları

Ivy97

Senkromeççi
21 Şub 2019
35
28
70
27
İstanbul
Marka
BMW
Kendimce çevirdim bu anlama geldiğini düşündüğüm için. Yanlış ise söylemeniz yeterli.

Bir iki defa denedim ama bir şey bulamadım forumda bu şekilde bir başlık diyeyim, varsa konuyu silip oraya atabilirim.

Bu tarz motor toplama dağıtma videolarını izlemeyi çok seviyorum, malumunuz imkanımız olmuyor. Sanayide bir ustanın yanına gidip ''Abi az izleyeyim mi?'' deyince ''-Beni ekmeğimden edecek!'' temalı bakışlarla karşılaştığım oldu. Ne alakaysa.. Zaten hiç tanıdığım yok o yüzden bu durumdayım :D Gelelim mevzuya;

Biliyorum Youtube girip aratınca bir dünya şey dökülüyor bu havalarda ama ben sizin sevdiğiniz, takip ettiğiniz veya unutamadığınız bu tarz/ böyle videolar var ise buraya koyarsanız isteyenler(benim gibi) faydalanır diye düşünüyorum.
Not: İngilizcemi geliştirmek için uğraşmaya başladım.. Bunları seyrederken ''ne diyor yav'' acaba dememek için :D

''Hayde atayiztler bunuda açıhlasın!11!''

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
EricTheCarGuy kanalını takip etmenizi öneririm. Geçen senelerde project car'ı için motor topladı. Eğer konuşulanları da anlayabiliyorsanız inanılmaz zevkli oluyor.
İlk videoda hareketli aksamın (krank, kollar vs.) balansı yapılıyor. Sonrakinde motoru topluyorlar.

Ondan sonra sürekli silindir kapağı yapan bir kanal var. Link: https://www.youtube.com/channel/UCnoYVeFbsPiOVOcf80tW6Bg/videos
Bir örnek:

Aklıma geldikçe buraya eklerim.
Hazır yeri gelmişken de yazayım. Ben de bu tür videoları severim ve boş vakitlerimde denk geldikçe izlerim. Bizim gözümüzde büyüyen, sanayideki ustaların "en büyük tamir" gibi göz korkuttuğu motor yapmanın hiç bir zor yanı yok. Belirli bir araç için, gerekli teknik dokümanları elde ettikten sonra eli anahtar tutan, yer ve zamanı müsait ve arabalarla daha önce tecrübesi olan meraklı kişilerin yapabileceği bir şey. Çünkü belli adımları takip ediyorsunuz, ne yapmanız gerektiği belli ve gerekli ölçümleri yaptıkça motorun neresinde sorun var, neresi değişmeli, taşlanmalı vs. her şeyin net bir çözümü mevcut. Karşılaşılabilecek en büyük sıkıntı motoru araçtan indirip geri yerine oturtmak olacaktır bana sorarsanız. Uzay bilimi değil sonuçta. İnsanoğlu 150 senedir içten yanmalı, 300 senedir de buharlı motorlar üretiyor.
Mesela kendi aracımın bu tür videolarını zamanında bolca izledim. Şu an bana göre benim araçta silindir kapak contasını değiştirmek; ön viraj demiri lastiklerini değiştirmekten daha kolay:).

Ivy97

Senkromeççi
21 Şub 2019
35
28
70
27
İstanbul
Marka
BMW
EricTheCarGuy kanalını takip etmenizi öneririm. Geçen senelerde project car'ı için motor topladı. Eğer konuşulanları da anlayabiliyorsanız inanılmaz zevkli oluyor.
İlk videoda hareketli aksamın (krank, kollar vs.) balansı yapılıyor. Sonrakinde motoru topluyorlar.

Ondan sonra sürekli silindir kapağı yapan bir kanal var. Link: https://www.youtube.com/channel/UCnoYVeFbsPiOVOcf80tW6Bg/videos
Bir örnek:

Aklıma geldikçe buraya eklerim.
Hazır yeri gelmişken de yazayım. Ben de bu tür videoları severim ve boş vakitlerimde denk geldikçe izlerim. Bizim gözümüzde büyüyen, sanayideki ustaların "en büyük tamir" gibi göz korkuttuğu motor yapmanın hiç bir zor yanı yok. Belirli bir araç için, gerekli teknik dokümanları elde ettikten sonra eli anahtar tutan, yer ve zamanı müsait ve arabalarla daha önce tecrübesi olan meraklı kişilerin yapabileceği bir şey. Çünkü belli adımları takip ediyorsunuz, ne yapmanız gerektiği belli ve gerekli ölçümleri yaptıkça motorun neresinde sorun var, neresi değişmeli, taşlanmalı vs. her şeyin net bir çözümü mevcut. Karşılaşılabilecek en büyük sıkıntı motoru araçtan indirip geri yerine oturtmak olacaktır bana sorarsanız. Uzay bilimi değil sonuçta. İnsanoğlu 150 senedir içten yanmalı, 300 senedir de buharlı motorlar üretiyor.
Mesela kendi aracımın bu tür videolarını zamanında bolca izledim. Şu an bana göre benim araçta silindir kapak contasını değiştirmek; ön viraj demiri lastiklerini değiştirmekten daha kolay:).
Teşekkürler, kaç defa denk geldim ama hiç dikkatli bakmamıştım, abone oldum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım