Eski Modeli Yenisinden Güzel Olan Araçlar

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ford focus,
Özellikle mk2.5 o kadar tok dururken mk4'ün o kadar şişirilmiş içi boş bir araç gibi durması (bknz Fluence) arabanın karizmasını bozmuş

🥲

1697706670631.jpeg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,802
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ford focus,
Özellikle mk2.5 o kadar tok dururken mk4'ün o kadar şişirilmiş içi boş bir araç gibi durması (bknz Fluence) arabanın karizmasını bozmuş
Şu makine de şişirilmiş içi boş fluence'a benzetildiğine göre bir yaşıma daha girdim demektir.

x5_11223023793k3.jpg

Ekran görüntüsü 2023-10-19 124451.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,802
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sözüm daha çok sedan versiyonu için, yoksa SW versiyonu ve st line hb versiyonu her türlü iyi duruyor
Heh işte şimdi oldu. Diyorum bu makine nasıl fluence'a benziyor. Mk4'ün kasa versiyonları çok fazla. Trend paket ile st-line paket arasındaki farkları geçtim, HB, SW ve Active gibi başka kasa türleri arasında bile aşırı tasarım farkı var. Mümessil paket sedanlar zaten bir halta benzemiyor. Ama st-line olduğu zaman hele bir de temiz güneşli bir gündeyse trafikte dönüp dönüp tekrar baktırıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,802
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fotodaki HB ♥️ BEN

Neymiş ya bu arkadaşın cezası bir bakayım.
Zonguldak'ta 3 4 tane var mavi hb st line. Bir tanesi de 35 plakalı hatta. Trafikte masmavi rengiyle dolanırken inan diğer araçların çoğu gölgede kalıyor. Keşke içi de biraz güzel olsaydı ama işte hem tipi hem sürüşü aşırı güzel bir makine.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
BMW'nin neredeyse tüm modelleridir.
Bu büyük ızgara akımını kim çıkardıysa onun ta abv.. hele bir de gidip led dönmüşler etrafına yani "eski bir bmw" fanı olarak üzgünlükle takip ediyorum. Gelen eleştirilere de kaporta şekillendirmeyi bilmeyen bizi eleştirmesin yönünde açıklama yapan marka yöneticilerinin tripleri hakkında şimdi hazırladığım video ektedir:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Akla ilk gelen tabii ki Focus.
Mk1>mk3,5>mk2,5>mk2>mk4,5>mk4 benim kişisel görüşüm.
Fiesta'da da bir önceki nesil, son neslinden daha doğru bir tasarıma sahipti. Nitekim satışları da bunu kanıtlıyordu.
Corolla'da efsane kasanın üstüne çıkarılan yuvarlak farlı jenerasyon epic fail olmuştu
Impreza'da da aynı dönemde aynı şey yaşanmıştı. Bugeye tıpkı corolla gibi hızlıca makyajlanmıştı.
mercedes'te w204>w205 (yine kişisel görüşüm)
BMW zaten yazıldı...
Jeep Grand Cherokee'de de geriye gidiş olmuştu.
Golf 7 > Golf 8
Corsa D > Corsa E
Toyota C-HR makyajı da tasarımı geriye götürdü.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
En sert düşüşü bmw yaşadı. Bazı modellerine uzun uzun bakarsanız 2 numara astigmat olabilirsiniz.

Honda civic çok geriye gitmese de tasarımındaki ruh fd6 dan sonra kayboldu.

Porschelerden de elde sadece 718 kaldı bana göre. Yeni arabaları dolma gibi mübarek.
Bkz. Ayı gibi iri araba yapmak

Lancia nın deltası öncekine göre tam bir faciaydı.

Mini lerin hepsi. Yenileri "mini mini bir obez"

Golf 8... hayırlı babanın hayırsız evladı gibi maalesef. Golf ün kalitesinden eser yok. Bana göre aynı durum son kasa a3 için de geçerli.

Corvette. Son kasada fiyat çirkinlik oranı olarak takdire şayan bir tasarımı var.

Herkes katılmayabilir ama ford gt. Eskisi ne kadar güzeldi oysaki.

Mercedes amg gt. 100 kere sorsalar 100 ünde de selefi sls i alırdım.

F8 ferrari. Tekil olarak bakınca çok güzelsin ama dedelerin 355, 360, f430 kadar mı? Hayır.

Vw beetle. Bu kadar sempatik bir güzeli son kasada bozdular. 90 lar sonunda çıkan new beetle dede beetle ın çok daha güzel bir uyarlamasıydı bence.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Zonguldak'ta 3 4 tane var mavi hb st line. Bir tanesi de 35 plakalı hatta. Trafikte masmavi rengiyle dolanırken inan diğer araçların çoğu gölgede kalıyor. Keşke içi de biraz güzel olsaydı ama işte hem tipi hem sürüşü aşırı güzel bir makine.

Dışı bu kadar ilgi çekici bir aracın, içinin Fiat'lar gibi olması Ford'un düşünmesi gereken yegane şey bence. Zira bi sürücü en çok aracın içinde vakit geçiriyor.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım