ETS 2 konvoy

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,665
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Gaza gelmek kötü şey :D

WOTSFR1R21SAD4.jpg

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ekli dosyayı görüntüle 15377
Şu çizdiğim 2 yoldan biriydi sanırım.. Bazıları ölüm yolu ismini takmış. Eğer 50-60 tonluk yüklerle bu yola girerseniz 2.vitesten yukarı atmanız zor. Hele çekicinin en güçsüz motorlu halini seçerseniz çok zevkli oluyor. Ama işte oyunda buna benzer yol yok denecek kadar az. Benim istediğim de bu tarz yolların bol olduğu bir dlc işte.

Biz @DuzboruDownpipe ve bir kaç arkadaş ile 4. servere girip bu yolda gazlıyoruz (yokluk) keyifli oluyor :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biz @DuzboruDownpipe ve bir kaç arkadaş ile 4. servere girip bu yolda gazlıyoruz (yokluk) keyifli oluyor :)
En iyisi.. Oyunun zevkli yollarından biri. 61 tonluk lokomotife 310-320 hp'lik en güçsüz çekicileri alıp çıkıyorum o yokuşları bende. Sanırım bu yoldaydı; bahsettiğim kombinasyonda 6x4 ve 8x4 seçmek yerine başka bir şase seçmiştim. Yolun bir yerinde durdum. Tekrar kalkayım dedim de çekici kalkmadı. Yolda kalmıştım öylece :D

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
En iyisi.. Oyunun zevkli yollarından biri. 61 tonluk lokomotife 310-320 hp'lik en güçsüz çekicileri alıp çıkıyorum o yokuşları bende. Sanırım bu yoldaydı; bahsettiğim kombinasyonda 6x4 ve 8x4 seçmek yerine başka bir şase seçmiştim. Yolun bir yerinde durdum. Tekrar kalkayım dedim de çekici kalkmadı. Yolda kalmıştım öylece :D

Biz bir kere bile yük alıp taşımadık oyunu o kadar amaçsız kullanıyoruz ki :D Bende yazılımlı 750 bg lik mercedes var :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Aynen hocam. Denk getirip daha keyifli oyun deneyimi yaşayabiliriz :) Ben de seviye kasmaya karar verince alternatifleri düşünmüştüm zaten hocam :D Şöyle göstereyim benim belirlediğim güzergahı;
Ekli dosyayı görüntüle 15378
Normalde Paris tarafından Bergen'e yük alınca oyun otomatik olarak daha çok karayolu üzerinden navigasyonu belirliyor. Haliyle yapılan yol oldukça fazla çıkıyor. Bu da parayı ve tecrübe puanını arttırıyor. Oyun, Paris'ten Bergen'e aldığınız yükte Dortmund - Bremen - Hamburg v.s o karayolu güzergahını seçiyor. Bense kırmızıyla çizdiğim güzergaha ayarlıyorum. Paris'ten Rotterdam'a 300-400 km'lik yolu gidiyorum. Oradan İngiltere'ye ve oradan da İskandinavya'ya geçiyorum feribotla. Sonra bir esbjerg - hirtshals arası bir 300 km daha yapıp oradan da direkt feribotla Bergen'e gidiyorum. Bana 2000 küsür km'lik yol çıkardığı güzergahı ben toplam 600-700 km'de bitiriyorum :D Buna benzer bir çok güzergah belirledim o yükleri alıyorum. :D

Hocam tek kelimeyle muazzam mantıklı. Aynı rotayı ben karayolu üzerinden gidiyorum, keyifli olsa bile bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor. Boşuna araba fazla kilometre yapmış oluyor. Realistik olarak düşünürsek yapılan kilometre bizim için zararlı olur. :D Merak ettiğim bir detay var; deniz yolu ulaşımı tercih edildiğinde maliyet düşmüş oluyor mu? Yakıttan edilen kar oranı nasıl? :)

Oyunu sizin yaptığınız gibi oynamak en mantıklısı. Bilgisayarı teslim aldığımda yapacağım bakalım güzel bir rota sizin gibi. :)

Amerikan park mı o? Eyvah eyvah.. :D

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam tek kelimeyle muazzam mantıklı. Aynı rotayı ben karayolu üzerinden gidiyorum, keyifli olsa bile bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor. Boşuna araba fazla kilometre yapmış oluyor. Realistik olarak düşünürsek yapılan kilometre bizim için zararlı olur. :D Merak ettiğim bir detay var; deniz yolu ulaşımı tercih edildiğinde maliyet düşmüş oluyor mu? Yakıttan edilen kar oranı nasıl? :)

Oyunu sizin yaptığınız gibi oynamak en mantıklısı. Bilgisayarı teslim aldığımda yapacağım bakalım güzel bir rota sizin gibi. :)

Amerikan park mı o? Eyvah eyvah.. :D
Benim guzergahta 3 kere feribota biniliyor. Ortalama 3 bin euro maliyeti olsa gitmedigimiz yoldan kazandigimiz mazot, hasar durumu indirimini de dusersek herhalde 2 - 2500 euro ek bir maliyeti oluyor. Ama zaten cizdigim guzergah genelde minimum 150 bin euro nakliye geliri verdigi icin bahsettigim bu maliyet cok onemli degil. Eger kismetliysen 200 - 250 bin euro'ya kadar cikiyor Fransa bolgesinden Iskandinavya'ya goturuluen yukler. Paris sadece bir ornekti. Nantes, Bordeaux ve Fransa'nin en guneyinde ki sehirlerden de yuk aldiginda ayni guzergahi deneyebilirsin hocam. Benim amacim uzun yolu mumkun oldugunca kisaltmak. Bazen 1000 km uzerinde kisaliyor bazen 300 400 km kisaliyor ama neticede kisaliyor ve oyunda bir yukte elde edebilecegin en buyuk kazanci saglamis oluyorsun :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Benim guzergahta 3 kere feribota biniliyor. Ortalama 3 bin euro maliyeti olsa gitmedigimiz yoldan kazandigimiz mazot, hasar durumu indirimini de dusersek herhalde 2 - 2500 euro ek bir maliyeti oluyor. Ama zaten cizdigim guzergah genelde minimum 150 bin euro nakliye geliri verdigi icin bahsettigim bu maliyet cok onemli degil. Eger kismetliysen 200 - 250 bin euro'ya kadar cikiyor Fransa bolgesinden Iskandinavya'ya goturuluen yukler. Paris sadece bir ornekti. Nantes, Bordeaux ve Fransa'nin en guneyinde ki sehirlerden de yuk aldiginda ayni guzergahi deneyebilirsin hocam. Benim amacim uzun yolu mumkun oldugunca kisaltmak. Bazen 1000 km uzerinde kisaliyor bazen 300 400 km kisaliyor ama neticede kisaliyor ve oyunda bir yukte elde edebilecegin en buyuk kazanci saglamis oluyorsun :)

Yolun kısaltılmasıyla daha kısa sürede doğal olarak daha hızlı gelişim sağlamış oluyoruz. Bu sayede seviye daha hızlı yükseliyor. Bu yol kısaltma taktiklerini bir köşeye yazdım artık. Çok teşekkür ederim hocam. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biz bir kere bile yük alıp taşımadık oyunu o kadar amaçsız kullanıyoruz ki :D Bende yazılımlı 750 bg lik mercedes var :D
Bende de 1500 hp'lik volvo var modlu. Oyunda kullandigim tek mod bu yani. Arada kullaniyorum. Bahsettigim yolu mumkun olan en agir yuk ve en gucsu cekiciyle beraber gitmeyi deneyin. Oldukca sariyor. Hele yolda kalinca dif kilidini acip kalkamaya calismak, c1 c2 takviyeli vitesi denemeye calismak falan efsane zevkli oluyor :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yolun kısaltılmasıyla daha kısa sürede doğal olarak daha hızlı gelişim sağlamış oluyoruz. Bu sayede seviye daha hızlı yükseliyor. Bu yol kısaltma taktiklerini bir köşeye yazdım artık. Çok teşekkür ederim hocam. :)
Rica ederim hocam. Aynen oyle, en cabuk seviye yukseltme yonetimi budur. Yani benim bulabildigim bu. Feribot guzergahlarinin tamamini bu mantikla kullanabilirsin hocam. Benim bahsetmedigim baska kisalan alternatif yollar da cikar muhakkak :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Biz en hızlı nasıl gidebiliriz ona bakıyoruz :) 700 küsür bg motor + 12 ileri şanzıman+ 4x2 şasi ile gazlıyoruz. Mp’ye hız limiti gelmeden önce 170-180 gidiyorduk ama şimdi 150 yi geçemiyoruz :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,864
26,219
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ekli dosyayı görüntüle 15377
Şu çizdiğim 2 yoldan biriydi sanırım.. Bazıları ölüm yolu ismini takmış. Eğer 50-60 tonluk yüklerle bu yola girerseniz 2.vitesten yukarı atmanız zor. Hele çekicinin en güçsüz motorlu halini seçerseniz çok zevkli oluyor. Ama işte oyunda buna benzer yol yok denecek kadar az. Benim istediğim de bu tarz yolların bol olduğu bir dlc işte.
Sağdaki yolu denedim baya hoşuma gitti ben de tavsiye ederim. Ağır nakliye denk getirip gitcem bi de :D

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sağdaki yolu denedim baya hoşuma gitti ben de tavsiye ederim. Ağır nakliye denk getirip gitcem bi de :D

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Heavy cargo pack dlc'si varsa yüklerden 61 tonluk lokomotif bulup gitmeyi deneyin. O şekilde oldukça zevkli oluyor :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biz en hızlı nasıl gidebiliriz ona bakıyoruz :) 700 küsür bg motor + 12 ileri şanzıman+ 4x2 şasi ile gazlıyoruz. Mp’ye hız limiti gelmeden önce 170-180 gidiyorduk ama şimdi 150 yi geçemiyoruz :D
Ben gazlayacağım zaman modlu çekiciyi kullanıyorum. Stok motorlu çekicilerle usulüne uygun sürüyorum. 1000-1500 hp'lik motorlu mod indirin olsun bitsin :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben gazlayacağım zaman modlu çekiciyi kullanıyorum. Stok motorlu çekicilerle usulüne uygun sürüyorum. 1000-1500 hp'lik motorlu mod indirin olsun bitsin :D

Multiplayerde 1000-1500 hp lik modlar olmuyor maalesef. Biz de alabildiğimiz en güçlü tırları alıyoruz. Yapılabilen tek mod 750 lik volvo motorunu diğer tırlara koyabilmek. Başka da bir mod yok :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım