Ev Araç Takası (MG ZS)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar selamlar,

Babam tam 1 sene önce arkadaşıyla ortak 200 er bin tl koyup linkteki evi aldılar:

Eve 50-60 bin lira falan harcadılar totalde

Ev şu an arsa tapulu, imar barışı çıkacak gibi seçim öncesi, çıkarsa imar alınacak, evin fiyatı da malum artar, ayrıca sitede asfalt yok, çalışmaları devam ediyor, biterse o da büyük artı

Şimdi bi adam da MG ZS 1.0 T-GDI Luxury varmış, bi tane sıfır, bi tane de 1000 km de

Ör İlan:
SUVMARKET 100.000 TL 0,99 KREDİ 2021 MG ZS + TAKAS DESTEĞİ İlan No: 1060780442
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...021-mg-zs-plus-takas-destegi-1060780442/detay

Web Sitesi:

Adam 2 ortak olduğunu duyunca babamların, size bu arabadan 2 tane vereyim, sizde bana evi verin demiş, siz olsanız ne yapardınız? Binilir mi yoksa satılır mı? Passat ı zaten satacaktım, bunu da Puma yerine binilebilir diye düşündüm. Evi satmak için acelemiz yok.

Her türlü fikre açığım.

Ekli dosyalar

• 0261DFC9-31DB-4780-8E87-002542F1C257.jpeg
    0261DFC9-31DB-4780-8E87-002542F1C257.jpeg
    619.9 KB · Görüntüleme: 0

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Evin konumu Çankaya Üniversitesine yakın, eskişehir yolu sürekli değer kazanan katma değeri yüksek bir konum. Ancak öte yandan ev natamam ve bir çok eksiği var. İnşaat maliyetlerinin de çok büyük boyutlara ulaştığını duyuyorum. Arabayı alıp nakte çevirirseniz daha mantıklı olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,743
3
9,669
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Evin konumu Çankaya Üniversitesine yakın, eskişehir yolu sürekli değer kazanan katma değeri yüksek bir konum. Ancak öte yandan ev natamam ve bir çok eksiği var. İnşaat maliyetlerinin de çok büyük boyutlara ulaştığını duyuyorum. Arabayı alıp nakte çevirirseniz daha mantıklı olabilir diye düşünüyorum.
Desteklerim sanırım bu fikri

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,831
2,105
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Bizim değil, uzman bir gayrimenkul yatırım danışmanının fikrini alın özgür. Evin değeri birden 10 katına fırlayabilir, o sırada MG'nin fiyat 3 kat artarsa üzülürsünüz :)
Kesinlikle katılıyorum.Yani uzman birinin bilgisi ile bizimki arasında çok ciddi fark olur.Belli olmaz belki belediyenin o bölge ile ilgili bir projesi vardır ve 3-5 yıla inanılmaz değer kazanır.Sonra pişman olmamak için şahsen gayrimenkul uzmanına danışırdım.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,657
2,921
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eğer inşaatı tamamlayacak maddi gücünüz varsa ben olsam inşaatı bitirip imar barışını beklerdim. Dediğiniz gibi imar barışı gelme ihtimali yüksek (seçim öncesi). Bu durumda değeri çok artar. Takas olarak alacağınız MG yerine bilindik bir markanın aracı olsaydı mantıklı olabilirdi. Ancak MG ülkemizde beklenen ilgiyi göremediğini düşünüyorum ve o az olan ilgi elektrikli modeli zs ev üzerine oldu. Çoğu insanın benzinli modeli olduğundan bile habersiz olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden aracı alıp nakite çevirmeniz zor(trink sat vb. sistemler fiyat veriyorsa düşünülebilir) (ytd 😄)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,249
45,852
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gayrimenkul bu ulkede hemen her zaman degerlenir. Hatta otomobil piyasasina gore de daha fazla degerlenebiliyor. Hali hazirda zaten satmayi planladiginiz, nakit getirecek bir araba elinizde var. Eger nakit paraya ihtiyaciniz yoksa bir ikincisine ne gerek var ? O ev zaman icinde her turlu daha da degerlenir. Sizin su durumunuzda ben olsam satmam. Eger Passat'i ve MG'yi satar baska bir yerden ev aliriz gibi bir durum olursa o zaman olabilir.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yorumlar oldukça mantıklı, takasa girmek şu dönemde mantıksız gibi :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım