Eve 2. araç alıp almamak konusunda fikirleriniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Biraz absürd bir öneri olabilir ama hafif ticari de bir seçenek gibi duruyor. Nispeten yeni model, ucuz bakım ve geniş yükleme hacmi. Yıllık muayene zorunluluğu ve uzun yolda konforsuz olması dışında bence iyi bir seçenek olabilir. Diğer bir aklıma gelen araç ise Opel Zafira. Temizi bulunabilirse yüksek oturma pozisyonu ile SUV kullanıyor hissi vermişti. 7 kişilik olduğu için çok ciddi bir yükleme hacmi de var.
Ticaride otobandaki hız sınırı dezavantajı da var. Sürekli şehir içinde kullanıyorsan mesela İ10 yerine fiorino mantıklı.

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Biraz absürd bir öneri olabilir ama hafif ticari de bir seçenek gibi duruyor. Nispeten yeni model, ucuz bakım ve geniş yükleme hacmi. Yıllık muayene zorunluluğu ve uzun yolda konforsuz olması dışında bence iyi bir seçenek olabilir. Diğer bir aklıma gelen araç ise Opel Zafira. Temizi bulunabilirse yüksek oturma pozisyonu ile SUV kullanıyor hissi vermişti. 7 kişilik olduğu için çok ciddi bir yükleme hacmi de var.
Öneri için teşekkür ederim. Aslında dediğiniz gibi hafif ticari hacim açısından iyi bir seçenek olabilir. Ancak ben hiç düşünmüyorum, bunun yanı sıra hız dezavantajı tam bilmiyorum ama vergi ve muayenesi gibi durumlar biraz dezavantajlı gibi. Bir de şehir içine girdiğimde sorun olabilir sanırsam. Bunun dışında zafirayı da listeme yazıyorum:)

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
@v1scount aslında güzel seçenek. Roomster'i birazı şehir içinde olmak üzere genel olarak uzun yolda 1000 km kullandım. Öğrenci evimdeki ıvır zıvır eşyaları tepeleme doldurarak bursadan ankaraya taşıdım. Hem sürüş anlamında hem de eşya taşıma konusunda (hacmi ve pratikliği-koltukları falan çok rahat katladmı ve baya geniş bir alan ortaya çıkmıştı) beklentimin çok üzerinde bir sonuç elde etmiştim. Hiç aklıma gelmemişti, öneri için çok teşekkür ederim.

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
@v1scount aslında güzel seçenek. Roomster'i birazı şehir içinde olmak üzere genel olarak uzun yolda 1000 km kullandım. Öğrenci evimdeki ıvır zıvır eşyaları tepeleme doldurarak bursadan ankaraya taşıdım. Hem sürüş anlamında hem de eşya taşıma konusunda (hacmi ve pratikliği-koltukları falan çok rahat katladmı ve baya geniş bir alan ortaya çıkmıştı) beklentimin çok üzerinde bir sonuç elde etmiştim. Hiç aklıma gelmemişti, öneri için çok teşekkür ederim.
Rica ederim hocam, benim ilanı atarken tek endişem 70bg yeterli gelir mi acaba kısmıydı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
E o zaman Skoda Yeti ve Ford C-Max'i de ekleyin listeye. :) Özellikle C-Max'in sürüş kalitesi ve yol tutuşu MPV'den ziyade bineklere daha yakın.

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Eğer araç alacaksam belirttiğiniz gibi C-max, roomster ve yeti oldukça mantıklı duruyor. Hem geniş hacimli hem de model yılı daha yeni. Geniş ve nispeten daha yeni olmuş oluyor. Fiyatları da bütçeye uygun. Eski ve geniş alıp çok masraf etmekten yada yeni ama küçük otomobillere bu parayı vermekten daha iyi gibi görünüyor benim için. Gerçi yetiler biraz bütçeyi aşıyor gibi ancak c-max ve roomster içime siniyor. Eğer benzer özelliklerde başka bir araç varsa onlara da bakabilirim.

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
Bence Volvo sizde kalsın, eve B sınıfı benzinli bir araç alın. Sonuçta çok daha az kullanılacak ve şehir içinde çok da uzun olmayan mesafelerde kullanılacak.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
hqdefault.jpg

:( Kim üzdü seni İspanyol?

------------------

Volvo eğer 0'dan beri sizdeyse onu elden çıkarmamanızı öneririm (şimdi hatırladım, aracınızın başlığı vardı siz ilk sahibiydiniz diye hatırlıyorum).
Yanına anneniz için B sınıfı benzinli bir araç bakmanızı tavsiye edebilirim eğer beklentinizi karşılayacaksa.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım