HABER F1 İspanya GP: Hamilton kazandı, Mercedes seriyi bozmadı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Formula 1’de sezonun beşinci yarışı olan İspanya GP’yi, Mercedes’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton kazandı. Alman ekibin duble serisini bozmadığı F1 yarışı ile ilgili tüm detaylar haberimizde!
İspanya’da Mercedes kazandı, Hamilton liderliğe oturdu!
Katalunya’da düzenlenen yarışa ikinci cepten başlayan Lewis Hamilton, starttan sonra takım arkadaşını geçerek liderliğe oturdu. 66 turluk yarışta ilk sırayı hiç kaptırmayan İngiliz pilot, damalı bayrağı birinci sırada görerek bu sezon üçüncü galibiyetine uzandı.
İspanya’ya şampiyona lideri olarak gelen Valtteri Bottas ise pole pozisyonunda başlama avantajını starttan sonra Hamilton’a kaptırdı. Takım arkadaşıyla olan farkı 4 saniyenin altına indiremeyen Fin pilot, ikinci sırada finiş görerek takımına beşinci dublesini kazandırdı...

Okumaya devam et...

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Bu sene de şampiyon olacaklar ve o kırılmayan rekoru sonunda kıracaklar :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Valla bu gidişle öyle gözüküyor :D Ferrari'nin stratejileri hakkında ortalıkta gezene meme'leri bile saymıyorum :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım