F20 ikaz

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Gazı çok hassas bir arabadan buna geçtiğim için confortu güzel ayarlayabiliyorum beni üzmüyor. İlk 1 ay hep eco proda kullandım ancak yazılımdan sonra biraz daha o atikliği hissetmek için confortda kullanıyorum daha kullanışlı oldu böyle. Özellikle istanbul gibi Şehiriçinde dediğiniz gibi eco pro insanı saçmalattırıyor. Epey savaşıyorsunuz arabayla. Ancak uzun yolda çok iyi oluyor ya. Ben 1.4 arabayı 5.8 altına indiremezken( şanzıman ayarlarından) bunda çok rahat 5.5 ve altı görülüyor. Tşk ZF

Düz yolda sıkıntı çıkartmıyor eco pro, aksine keyif katıyor, süzülme efekti veriyor; fakat Ankara gibi yokuşu bol bi yerde yaşıyorsanız eco pro yokuş çıkarken ekonomi işini fazla abartıyor, en başta gaz tepkisi fazla ölüyor ve vitesi düşürmemek için elinden geleni yapıyor, nerdeyse durma noktasına geliyorsun, sonra gazı ezmeye başlıyorsun ve araba birden fırlıyor böylece de gereksiz hızlanmış oluyorsun. Bu modların elden geçmesi gerek. Bu arada, İstanbul Park'a giderken arabayı arkadaşa vermiştim, param çok yoktu (paran yok İstanbul Park'da işin ne dediğinizi duyar gibiyim :D), 100-110 geldik otobanda, 4.8 yaktık, daha azını sanmıyorum yakabilelim.

kazem32

Senkromeççi
26 Şub 2018
3
2
95
selamlar aracım 2015 model 116 i 45 bin km de ilk çalıştığı anda biraz sesli çalışıyor sonra yavaş yavaş düşüyor ama 1 dk kadar rahat sürüyor bu normal midir ? yada tüm BMW 116 i lerde mevcut mu ?

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
selamlar aracım 2015 model 116 i 45 bin km de ilk çalıştığı anda biraz sesli çalışıyor sonra yavaş yavaş düşüyor ama 1 dk kadar rahat sürüyor bu normal midir ? yada tüm BMW 116 i lerde mevcut mu ?
bende'de var youtube da araştırdım waste gate in sesi imiş hatta bu konuda çok fazla şikayet videosu da var. Fazla sesli çalışıyor araba gerçekten.

tuneman

Elit Apaçi
23 Şub 2018
168
128
785
Marka
BMW
ben o yüzden fabrikanın tavsiye ettiği 5w30 yerine 5w40 kullanıyorum. Normalde fabrikasyon önerilerin haricine çıkmak istemem ama 40 bence de daha faydalı
Kitapçıkta 0-30 ve 0-40 var zaten,veya 5-30 5-40, benim eski kayıtlarda kosifler 0-30 koymuş mesela,yetkili servis 0-30 koymuşsa duruma ve km ye göre 0-40 da koyabilir.

selkoc

Senkromeççi
3 Ağu 2018
2
2
95
yeni konu açmayayım burdan yazayım dedim, f20 118i 2012 model, aracımızın orjinal bobin markası nedir acaba?
bende'de var youtube da araştırdım waste gate in sesi imiş hatta bu konuda çok fazla şikayet videosu da var. Fazla sesli çalışıyor araba gerçekten.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
yeni konu açmayayım burdan yazayım dedim, f20 118i 2012 model, aracımızın orjinal bobin markası nedir acaba?

Ngk U5055 bobinleri alıyorsunuz, birde ngk iridyum buji, mis gibi kafa rahat biniyorsunuz, illa orijinal alıcam diyorsanız(orijinali önerdiklerimden kalitesiz), delphi bobin, beru platin buji.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Ngk U5055 bobinleri alıyorsunuz, birde ngk iridyum buji, mis gibi kafa rahat biniyorsunuz, illa orijinal alıcam diyorsanız(orijinali önerdiklerimden kalitesiz), delphi bobin, beru platin buji.

@Ozgur Gunes Bosch ZR7si332s iridyum buji ve bosch bobin denediniz mi hiç? Benim bujiler abarth bmw de talga ustanın tavsiyesi ile bosch zr7 iridyum olarak değişti. Bobinler delphi yeni ama sorun yaşadım, bosch alsam da takım mı olsa diyordum ama siz net NGK demişsiniz kafam karıştı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@Ozgur Gunes Bosch ZR7si332s iridyum buji ve bosch bobin denediniz mi hiç? Benim bujiler abarth bmw de talga ustanın tavsiyesi ile bosch zr7 iridyum olarak değişti. Bobinler delphi yeni ama sorun yaşadım, bosch alsam da takım mı olsa diyordum ama siz net NGK demişsiniz kafam karıştı.

Bosch da iyi, şu bosch zr5 ve ngk kullanıyorum, önceden zr7 bosch vardı, sıkıntı yaşamadım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım