KAPALI Fabia VS Mazda3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
arkadaşlar 2014/15 mazda 3 skyactiv g mi yoksa 2016 skoda fabia mı. segment farkı var tabiki biliyorum ama, fabiamı mazda 3le değişemeye değermi?

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Sadece segment farkı yok, motor farkı da büyük bir etmen.

İhtiyaçlarınızı yazın ki hangi araç daha uygun tavsiyede bulunabilsin arkadaşlar.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Benzin/Manuel olduğu varsayımı ile kıyaslama yaptığında;

Atmosferik motor ile turbo motor farkı en önemli etken.
Yakıt tüketimleri benzer.
Donanım olarak Mazda 3'te "doğuş"tan full araç.
Daha geniş, daha uzun olmasıyla çok daha rahat hissedeceğin, ciddi bagaj hacmi farkı ile ailen için tercih sebebi olabilir.

Pek çok arkadaş için karşılaştırmak bile abes bu iki aracı :)

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Benzin/Manuel olduğu varsayımı ile kıyaslama yaptığında;

Atmosferik motor ile turbo motor farkı en önemli etken.
Yakıt tüketimleri benzer.
Donanım olarak Mazda 3'te "doğuş"tan full araç.
Daha geniş, daha uzun olmasıyla çok daha rahat hissedeceğin, ciddi bagaj hacmi farkı ile ailen için tercih sebebi olabilir.

Pek çok arkadaş için karşılaştırmak bile abes bu iki aracı :)
karşılaştırmakdan çok, fabimı satıp bunu almak mantıklı bi hareketmi, danışmak istediğim bu

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Segment farkı var lakin "segment" olayına iç hacim endeksli bakarsak genelde Skodalar bu konuda çok iyiler .. ama yinede iç hacim olarak Mazda 3 daha iyi bir yaşam alanı sunacaktır ... çok kolay bir şekilde gidip içine oturup anlaşılabilir...

Bunun dışında bagajınız büyür... konfor ve donanımınız da artar... mağlesef büyük ihtimalle tüketiminizde artacaktır...
Niye Octavia düşünmüyorsunuz ki... devasa hacimi var.. 1.0 TSI larıda geldi ve 1.2 lerden daha başarılı bir motor...

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Segment farkı var lakin "segment" olayına iç hacim endeksli bakarsak genelde Skodalar bu konuda çok iyiler .. ama yinede iç hacim olarak Mazda 3 daha iyi bir yaşam alanı sunacaktır ... çok kolay bir şekilde gidip içine oturup anlaşılabilir...

Bunun dışında bagajınız büyür... konfor ve donanımınız da artar... mağlesef büyük ihtimalle tüketiminizde artacaktır...
Niye Octavia düşünmüyorsunuz ki... devasa hacimi var.. 1.0 TSI larıda geldi ve 1.2 lerden daha başarılı bir motor...
ben daha öncede japon kullanıyordum, honda toyota vs almana geçeyim dedim bana göre değil açıkcası, o yüzden düşünmüyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
sanıyorum bizim @pulusoglu buralarda değil bildiğim kadarıyla ben cevap vereyim donanım konfor sürüş vs sıkıntıları yok, tek sıkıntısı yakıt tüketiminin biraz fazla oluşu. @gtepro da yolcu olarak bulunmuştu ceyhun bildiklerinden aktarabilir misin ?

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
aslında b değil de c segment bir almana geçseydiniz düşünceler daha pozitif olabilirdi. bence mazda 3de aradığınız hacim olduğu için fabia'dan çok daha derdinize derman olacaktır.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
skoda 7-7.5 yakıyor. buda bu civarlarda demişler

ADAC testlerinde düz vites Mazda 3 ile düz vites Fabia arasında 0.3lt tüketim farkı var...
DSG en kötü ihtimalle Fabianın mevcut yakıt tüketimini aynı tutar... Mazda ise otomatik şanzıman ile heralde en az 0.5 lt fazla yakar ... aradaki fark ve test ortamlarından olmayışımızdan dolayı bence 1lt den az fark çıkmaz reel tüketimde. Hadi 1-1.2lt olsun.. ama tabiki bu iki araç arasındaki hacim, kalite, donanım ve sınıf farkı gözetildiğinde değer bir rakkam

bu arada bende Mazda 3 dedim

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
karşılaştırmakdan çok, fabimı satıp bunu almak mantıklı bi hareketmi, danışmak istediğim bu

Aracınızın donanımını, temizlik durumunu tam olarak bilemesem de aradaki fark en az 15-20bin gibi duruyor. Fabia ihtiyaçlarınızı karşılıyor, ancak keyfe keder değişim için Mazda 3 düşünüyorsanız olabilir aksi durumda borç/kredi ile yapılacak değişim çok mantıklı gelmedi bana.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Aracınızın donanımını, temizlik durumunu tam olarak bilemesem de aradaki fark en az 15-20bin gibi duruyor. Fabia ihtiyaçlarınızı karşılıyor, ancak keyfe keder değişim için Mazda 3 düşünüyorsanız olabilir aksi durumda borç/kredi ile yapılacak değişim çok mantıklı gelmedi bana.
aynen araç linkdeki araç hali hazırda 10k kadar param var en fazla 5 6k daha ihtiyacım olabilir.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Skyactiv g AT sahibiyim izmitte şehir içi kullanımda genelde kullanıma bağlı olarak 6,5-7,5 arası ortalama tüketime sahip. Bizim ortalamamız genellikle 7,2lt. Bir kaç kez istanbulda saatlerce dur kalk yaptım uzun süreli ortalamada 8lt civarında çok rahat gezilebileceğini düşünüyorum istanbul koşullarında. 100 km/h hızın üstüne hiç çıkmayan aşırı sakin kullanıma sahip arkadaşımın 1,2tsi dsg polo izmitte 6 lt ortalamayla geziyor yani aralarında çok fazla uçurum yok tüketim konusunda. Donanım, güvenlik, hacim, yol tutuş konularında da mazdanın daha ön planda olduğunu düşünüyorum.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Mazda 3 güzel,farklı bir seçim ama sizin yakıtla ilgili derdinizi tam anlayamadım senede 20000 yapıyormusun?

7-8 litrenin altında yakacak benzinli araç bilmiyorum var mı ve 7 8 sizin için çok ise dizel öneririm.

Dizel bir c segment seni her açıdan mutlu eder gibi geliyor bana .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım