KAPALI Fabia VS Mazda3

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan KeremDK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeremDK

Profesör
204
arkadaşlar 2014/15 mazda 3 skyactiv g mi yoksa 2016 skoda fabia mı. segment farkı var tabiki biliyorum ama, fabiamı mazda 3le değişemeye değermi?

Hocam öncelikle kolay gelsin. İki araçta da az çok bulunmuş biri olarak Mazda 3 almanızı tavsiye ederim. Rafinelil düzeyi olarak, genişlik olarak ve donanım olarak Mazda 3 baya başarılı bir araç. Motor konusunda yakıtı çok değildir fakat pek iyi yürümez. Tamam öyle kağnı arabası değil ama iyide değil yani. Fabia'nın tek artısı şehir içindeki kullanım kolaylığı olacaktır onun dışında Mazda 3 bence motor hariç fersah fersah daha iyi bir araç. Şimdiden hayırlı olsun, başka sorularınız varsa zevkle cevaplarım.

Hocam öncelikle kolay gelsin. İki araçta da az çok bulunmuş biri olarak Mazda 3 almanızı tavsiye ederim. Rafinelil düzeyi olarak, genişlik olarak ve donanım olarak Mazda 3 baya başarılı bir araç. Motor konusunda yakıtı çok değildir fakat pek iyi yürümez. Tamam öyle kağnı arabası değil ama iyide değil yani. Fabia'nın tek artısı şehir içindeki kullanım kolaylığı olacaktır onun dışında Mazda 3 bence motor hariç fersah fersah daha iyi bir araç. Şimdiden hayırlı olsun, başka sorularınız varsa zevkle cevaplarım.
1.2 tsi dsg den azmı kaçar?

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.2 tsi dsg den azmı kaçar?

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,

Sizin Fabianız 1.2 TSI ve 110hp mi ?
Eğer öyle ise Mazda 3 ün içinden geçersiniz...
0-100km hızlanmaların da 2.5 sn fark var... his olarakta TSı size çok daha hfarklı bir performans tecrübesi verir... Mazda 3 de benzer bir performans veya en azından çekiş yakalamak için gaza biraz daha fazla yüklenebilir, tüketimi de arttırabilirsiniz... tabi bu teori.. pratikte nasıl olur bilemiyorum...

ama olaya sadece performans gözüyle bakmayın .. 2.5sn lik fark çok, ama Mazda 3 ünde Fabiaya 2.5sn lik fark attığı bir çok yer olacaktır.

Merhaba,

Sizin Fabianız 1.2 TSI ve 110hp mi ?
Eğer öyle ise Mazda 3 ün içinden geçersiniz...
0-100km hızlanmaların da 2.5 sn fark var... his olarakta TSı size çok daha hfarklı bir performans tecrübesi verir... Mazda 3 de benzer bir performans veya en azından çekiş yakalamak için gaza biraz daha fazla yüklenebilir, tüketimi de arttırabilirsiniz... tabi bu teori.. pratikte nasıl olur bilemiyorum...

ama olaya sadece performans gözüyle bakmayın .. 2.5sn lik fark çok, ama Mazda 3 ünde Fabiaya 2.5sn lik fark attığı bir çok yer olacaktır.
110luk aynen , kalkış vs fark ederde içinde de geçmez ya. Neyse yarın test de göreceğiz :)

karşılaştırmakdan çok, fabimı satıp bunu almak mantıklı bi hareketmi, danışmak istediğim bu

bence gayet mantikli, tabi kisisel tercihlere bagli,
-bence boyut olarak en optimum segment C segment
-C segment, B'den daha konforlu , daha buyuk bagaj hacmi, daha iyi diz mesafesi, daha cok saklama gozu
-turbo motor vs atmosferik olunca atmosferik tercihimdir.
-cift kavrama vs digerleri olunca digerleri tercihimdir

bence gayet mantikli, tabi kisisel tercihlere bagli,
-bence boyut olarak en optimum segment C segment
-C segment, B'den daha konforlu , daha buyuk bagaj hacmi, daha iyi diz mesafesi, daha cok saklama gozu
-turbo motor vs atmosferik olunca atmosferik tercihimdir.
-cift kavrama vs digerleri olunca digerleri tercihimdir
Bende aynı tercihleri yapıyorum [emoji106][emoji106]

fabia b segmentinde bence en tercih edilebilir araçlardan biri; içi geniş, tipini baya düzelttiler. bende alırken düşünmüştüm. ama 2000 tl farkı çıkartamadım, birde dsg den tırstım. sizin aracınızda güzelmiş, rengi cam tavan falan iyiymiş. mazda 3 e gelirsek; bence c segmentinin en güzel, en rafine (And'ın kulağı çınlasın) aracı, ayrıca kullanışlı. genişlik v.s zaten bariz, b den c ye geçiyorsunuz, o konuya girmeye gerek yok. ağırlığı düşük. motor 1.5 atmosferik sorunsuz, şanzıman aynı şekilde 6 ileri tork konventörlü, dsg belki daha hızlı ama sorunsuzlukta kıyas kabul etmez. ki bu araç eğer ki 7.5-8 yakıyor ise (fabrika verisi ortalama 5.2) bu araç için çok iyi demektir. süspansiyon, yol tutuş v.s zaten segmentinde belki en iyisi mazda 3. bence ilk aracınızda güzel bir tercih, segment atlayıp c ye geçecekseniz de mazda 3 güzel bir tercih, uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız, performans derdiniz çok yoksa pişman olacağınızı zannetmiyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...