Ferrari 812 özellikleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Arabayı gerçekten rüzgar tünelinden hiç çıkarmamışlar:)
7.20de bahsedilen emme sisteminin nasıl çalıştığını anlatan video
Nasıl çalıştığını tam anlayamadım birisi türkçe olarak anlatabilirmi? @motorsinann yardımcı olabilirmi?

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Arabayı gerçekten rüzgar tünelinden hiç çıkarmamışlar:)
7.20de bahsedilen emme sisteminin nasıl çalıştığını anlatan video
Nasıl çalıştığını tam anlayamadım birisi türkçe olarak anlatabilirmi? @motorsinann yardımcı olabilirmi?
Kısaca anlatmak gerekirse, düşük devirde intakete havanın alacağı yolu uzatıyor, bu sayede türbülans oluşturuyor. Türbülans oluşturmasının iki artı yönü var; ilki hava daha yavaş silindire girecek, ikincisiyse çok kısıtlı bir devir aralığında da olsa, türbülans dolayısıyla orada biriken hava ufak çapta supercharge etkisi yaratıyor. Yüksek devirde de intake yolu kısaltılıyor, hava için daha az direnç sağlanıyor, türbülansa sokmadan daha çok hava yollanıyor silindire. Ara devirlerde de hesaplamalara göre en iyi sonuçları veren açıklıkların olması sağlanmış. Hem hava yakıt karışımı, hem de yanmalar en verimli düzeye getirilmiş. Kısaca akışkanlar dinamiğini sonuna kadar kullanmış hacı dayılar :D

Bu arada F12 hayalimin arabasıydı, F812 de daha kötü durmuyor kesinlikle. Hele mühendisliği beni benden aldı.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim bu tip arabalardan beklentim, geçici bir heves değil, devamlı sürdürülebilir olması yani ben ferrarim ile yılda 20 bin km yapabilmeliyim. Yolu taş koyacak masraflar çıkarmadan beni pişman etmeden ömür boyu basit bakımlarla işimi görmeli. Bu araba 200 beygir eksik olsun ama randımanlı olsun. F1 arabası gibi 25 saat çalıştıktan sonra motor bitmesin. Bu motor çok fazla oynak şey barındırıyor. Gene arabada çok oynak parça var. Umarım dayanıklıdır.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Benim bu tip arabalardan beklentim, geçici bir heves değil, devamlı sürdürülebilir olması yani ben ferrarim ile yılda 20 bin km yapabilmeliyim. Yolu taş koyacak masraflar çıkarmadan beni pişman etmeden ömür boyu basit bakımlarla işimi görmeli. Bu araba 200 beygir eksik olsun ama randımanlı olsun. F1 arabası gibi 25 saat çalıştıktan sonra motor bitmesin. Bu motor çok fazla oynak şey barındırıyor. Gene arabada çok oynak parça var. Umarım dayanıklıdır.
Tamamen pist arabası olmadığı için muhtemelen 50k kmde motor bitirmeyecektir. FF'i gündelik kullanan manyaklar var sonuçta mesela.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Ferrari ile yılda 20.000 km yapmak..Seni tanımak istiyorum yiğidim :D
Ferrari yüksek performans aracıdır, amacı gündelik kullanıma uygun araçlar üretmek değildir. Her Ferrari güç ve yarış mottosuyla üretilir..Amacı dayanıklılık olsa Le Mans'tan çekilmezdi orada sınardı kendini :)
Ayrıca çok da dayanıksız bir araç olduğunu düşünmüyorum :)

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Tamamen pist arabası olmadığı için muhtemelen 50k kmde motor bitirmeyecektir. FF'i gündelik kullanan manyaklar var sonuçta mesela.
images.jpg

Böyleleri de var:confused:

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
458 ile başladılar biraz daha gündelik kullanıma uygun araçlar çıkaralım diye,biraz da olsa başardılar.Sonuçta 360 gibi her 2k kilometrede baskı balata,debriyaj değiştirmek gerekmiyor ancak yinede Ferrari alacak paran varsa 2.bir günlük makina almak da yarar var :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
458 ile başladılar biraz daha gündelik kullanıma uygun araçlar çıkaralım diye,biraz da olsa başardılar.Sonuçta 360 gibi her 2k kilometrede baskı balata,debriyaj değiştirmek gerekmiyor ancak yinede Ferrari alacak paran varsa 2.bir günlük makina almak da yarar var :D

Gunluk kullanima uygun model California'dir
458 gunluk kullanima uygun bir model degil

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Gunluk kullanima uygun model California'dir
458 gunluk kullanima uygun bir model degil
California 2008'de üretimine başlanan ve zaten grandtourer sınıfında günlük kullanıma uygun olma amacı ile üretildi ancak Ferrari 360-430 un halefi olarak çıkardığı 458 aralarında günlük kullanıma en uygun olanı :D

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Bu başlığı gördükçe sinirleniyorum kız gibi arabayı naapmışlar. F12 yi makyajlamak yeterdi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
California 2008'de üretimine başlanan ve zaten grandtourer sınıfında günlük kullanıma uygun olma amacı ile üretildi ancak Ferrari 360-430 un halefi olarak çıkardığı 458 aralarında günlük kullanıma en uygun olanı :D

Hic kullanmadigim icin farklari konusunda ne desem yalan olur :)
California, FF vb.. araclar ticari kaygilarla uretilmis ılık Ferrarilerdir. Safkan olanlar bahsettigin uzere 360,430,458,488,Enzo gibi modellerdir..
Gunluk kullanima en uygun olan model de olsa Ferrari genel olarak gundelik bir araba degil bence..Gundelik kullanacak bir delikanli da yoktur kanimca :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten Türkiye yollarında bu güçlü makineleri kullanamıyorsun. Doğan Kabak'ın Ferrari videosu dahil, 2-3 dakikalık Türkiye'de kullanılan Ferrari videolarına bakıyorum gaza biraz yüklendiğin anda otomobil saçma sapan tepkiler vermeye başlıyor, doğru düzgün asfalta tutunamıyor bile.

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Hic kullanmadigim icin farklari konusunda ne desem yalan olur :)
California, FF vb.. araclar ticari kaygilarla uretilmis ılık Ferrarilerdir. Safkan olanlar bahsettigin uzere 360,430,458,488,Enzo gibi modellerdir..
Gunluk kullanima en uygun olan model de olsa Ferrari genel olarak gundelik bir araba degil bence..Gundelik kullanacak bir delikanli da yoktur kanimca :)
Bence de,dediğim gibi o rakamlara çıkılıyorsa ikinci bir gündelik araba alınmalı :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım