KAPALI Fiestadan Poloya Geçiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Merhabalar arkadaşlar , daha önce de belirtmiştim 2011 model Ford Fiesta 1.4 tdci trend kullanıcısıyım. İzmirde üniversite okuyorum ancak manisada yaşıyorum. Her gün yaklaşık 70 kilometre civarlarında yol güzergahım var. Bu yüzden yakıt benim için önemli. Ama mevcut aracım da yüksek kilometreye ulaştığı için hem de değişiklik olması açısından başka bir b sınıfı araç düşündüm. Volkswagen poloları çok seviyorum. Hep dizel kullanıcısıydık ve B sınıfı araçlar içinde diğer markalarla min 7-8 bin tl oynadığı için almak mantıksız geldi. İçimde hep bir polo kalmıştı. Şimdi de fırsata çevirebilirim diye düşündüm. Aslında pek aklımda olmamasına rağmen buradan bir takipçi arkadaşıyla birlikte aracını çekmişler ve paylaşmışlardı. Yakıt tüketimi çok yüksek değildi. Durum öyle olunca da bir düşüneyim dedim.
Şimdi sizinle paylaşmak , sormak istediğim aklımdaki araç Volkswagen Polo 1.2 TSİ BlueMotion Comfortline 90 HP manuel şanzıman.
Aracın sıfır fiyatı 54.400 ancak hazır almışken birkaç ekstrasız olmaz diye düşündüm. Sıfır alıp o kadar para veriyorsam diye düşünerek Açılır cam tavan , ön-arka park sensörü + hız sabitleyici paketlerini ekledim ve aracın anahtar teslim fiyatı 59 bin civarına geldi. Önerilerinizi beklerken bir iki soru da ben sormak istiyorum. Kullanan varsa gerçekçi yakıt tüketimi nedir? Sizce hem yıl sonu olması hem de aracın pazarlığı derken 55 bin gibi fiyatlara bitmesi mümkün müdür ? Eğer o paralara bitecek gibiyse eğer mevcut aracımın üstüne aylık 400 tl civarında üst vererek sahip olabiliyorum. Benim aracımla kıyaslandığında donanım olarak çok üstte olacağını biliyorum. Ancak buraya da sunup artısını eksisini görmek istedim ona göre bir karar vereceğim Teşekkürler

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Polo cok yaşlandi kasa degistirir yakinda ben bu acidan mantikli bulmuyorum. Alicaksin az bi zaman sonra araban bi kasa eskiyecek. Adı eski kasa olacak. Ayni gruptaki araclara bakmanizi tavsiye ederim. İbiza 1.0 dsg 200 tork 53 bin liste fiyati var sanirim. Ama donanim olarak eksikleri var.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Aslında haklısınız ancak polonun bu kasasını gerçekten çok seviyorum. İbizayı da pek düşünmüyorum görünüş açısından da donanımsal açıdan da polodan daha düşük olduğunu düşünüyorum, yorumunuz için teşekkürler :)

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Poloda 2017'de kasa değişecek diye biliyorum. Fabia olabilir. Polo hakkında bilgi almak isterseniz bizde 1.2 tsı dsg polo var. Şuan %5 indirim var diye biliyorum. Allstar donanım olabilir. Ön-arka park sensörü ve hız sabitleyici var. 6.5 inç dokunmatik ekran var. Detay için linke tıklayabilirsin.
https://binekarac.vw.com.tr/polo-allstar.aspx#donanim

Son düzenleme:

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Poloda kasa değişecek 2017'de. Fabia olabilir. Polo hakkında bilgi almak isterseniz bizde 1.2 tsı dsg polo var. Şuan %5 indirim var diye biliyorum. Allstar donanım olabilir. Ön-arka park sensörü ve hız sabitleyici var. 6.5 inç dokunmatik ekran var. Detay için linke tıklayabilirsin.
https://binekarac.vw.com.tr/polo-allstar.aspx#donanim
Benim de düşündüğüm opsiyonlarda 6.5 inç ekran vardı onu söylemeyi unutmuşum , sizden öğrenebileceğim şeyler var o zaman :) Yol tutuşu , ses sistemi ve yakıt tüketmi konusundaki düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Benim de düşündüğüm opsiyonlarda 6.5 inç ekran vardı onu söylemeyi unutmuşum , sizden öğrenebileceğim şeyler var o zaman :) Yol tutuşu , ses sistemi ve yakıt tüketmi konusundaki düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Ses sisteminden başlıyayım. Bence yeterli bir ses sistemi var 6 hoparlör tabi sonuna kadar açmaya kalkarsanız ses bozuluyor. Yakıt olarak babam kullanıyor otomobili. Daha 3200 kmde :) biz en fazla 5 litre ortalama görmüştük diye hatırlıyorum ama 3.6 gören bile var :) Basıncada yakıyor tabi. Yol tutuşta Otopark ne dediyse o yani tabi bizde spor süspansiyon falan yok standart comfortline :) Test aracında vardı diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Ses sisteminden başlıyayım. Bence yeterli bir ses sistemi var 6 hoparlör tabi sonuna kadar açmaya kalkarsanız ses bozuluyor. Yakıt olarak babam kullanıyor otomobili. Daha 3200 kmde :) biz en fazla 5 litre ortalama görmüştük diye hatırlıyorum ama 3.6 gören bile var :) Basıncada yakıyor tabi. Yol tutuşta Otopark ne dediyse o yani tabi bizde spor süspansiyon falan yok standart comfortline :) Test aracında vardı diye hatırlıyorum.

Yakıt konusunda beni çok mutlu ettiniz :) Peki attığınız linkten de girerek biraz daha inceledim, aynı motor aynı paket olmasına rağmen allstar ile normal polo arasında 5000 tl ye yakın fiyat farkı var. Nedenini merak ettim doğrusu

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yakıt konusunda beni çok mutlu ettiniz :) Peki attığınız linkten de girerek biraz daha inceledim, aynı motor aynı paket olmasına rağmen allstar ile normal polo arasında 5000 tl ye yakın fiyat farkı var. Nedenini merak ettim doğrusu
Video için derseniz jant falan var spor süspansiyon vardı diye hatırlıyorum cam tavan var klimatronik var. Klimatronik'e hiç para vermeyin bence.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Yok video için demedim , benim opsiyonladığım şeyler dahil fiyatım allstar fiyatına eşit gerçi allstarda o opsiyonlar direk kendinden var :) Bilgileriniz çok yardımcı oldu tekrardan çok teşekkür ederim aklıma takılan soru olursa tekrardan sizi rahatsız etmek isterim :) bu arada jant ölçünüz standart 15 inç miydi bahsettiğiniz ortalamalardayken

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yok video için demedim , benim opsiyonladığım şeyler dahil fiyatım allstar fiyatına eşit gerçi allstarda o opsiyonlar direk kendinden var :) Bilgileriniz çok yardımcı oldu tekrardan çok teşekkür ederim aklıma takılan soru olursa tekrardan sizi rahatsız etmek isterim :) bu arada jant ölçünüz standart 15 inç miydi bahsettiğiniz ortalamalardayken
İstediğiniz zaman rahatsız edebilirsiniz :) Jantlar standart 15 inç. Fabia düşünürseniz. style donanım olabilir. 1.2 tsı 90 hp manuel 54100₺ indirim var diye biliyorum. Bluetooth & SKODA Surround Ses Sistemi var.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Benzinin 5 lira olduğu dönemde az yakıyor bile olsa benzinli arabaya geçmek mantıksız bana göre. Üstelik sıkıştırsan 10 litre yakmayacağının garantisi yok, dizelde yaksın yaksın 7 litre yaksın maksimum üstelik kuruş hesabı yaparsan benzin her türlü zarar. Yol yapıyormuşsun birde.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Yol yapıyorum ancak fiesta 17 inç lastikler ile uzun vadede 7 litre civarlarında yakıyor, 6 litre yakana kadar polo kabul edilebilir Hesabımla başa baş gelmesi için :) Gelen zam maalesef mazotu da benzini de etkiliyor bu yüzden bu tarz düşündüm. Düşüncem yanlış ise buraya yazmamın sebebi o zaten uyarabilirsiniz :)

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yol yapıyorum ancak fiesta 17 inç lastikler ile uzun vadede 7 litre civarlarında yakıyor, 6 litre yakana kadar polo kabul edilebilir Hesabımla başa baş gelmesi için :) Gelen zam maalesef mazotu da benzini de etkiliyor bu yüzden bu tarz düşündüm. Düşüncem yanlış ise buraya yazmamın sebebi o zaten uyarabilirsiniz :)
İkinci el 1.4 tdı poloda olabilir tabi

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

Dizel Fiesta' nın 7 litre yaktığı yol koşulu veya sürüş tarzında imkanı yok 1.2 Tsi Polo 6 litre yakmaz. Ya yolun çok yokuşlu ya da çok sıkıştırıyorsun aracı, bu ikisi de yoksa Fiesta' nın o kadar yakmaması lazım ama koşullar böyleyse 1.2 Tsi ile de minimum 7 litre civarı yakarsın diye düşünüyorum.

Yani kısaca çare dizel.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Polo 2017 geneva fuarında kasa değiştiriyor. Yakıt tüketimi 1.2 TSI için baya iyi. Ama ben olsam fiesta dan polyester geçmezdim çünkü segment farkı yok iki aracın. En azından biraz daha bekleyin alacaksanız yenisini alın yada ikinci el golf 1.2 TSI lara bakın.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Poloya geçseniz bile 1.2 TSI bana hiç mantıklı gelmiyor. Ben de 1.0 Fiesta kullandım 1 yıl boyunca. Sizinkine benzer bir kullanımım vardı. Haftada en az 350 km yol yapıyordum. Ve bu yolun 300 kmsi uzun yol. Yani yüksek hızlardan bahsediyoruz. Bu hızlarda da düşük hacimli bir motorun 5-6 yakması pek mümkün değil. Tecrübeyle sabittir. Arkadaşların da dediği gibi dizel fiestanın 6 yaktığı yolda en az 7.5 diyorum ben 1.2 veya 1.0 bir araç için. Bu tip motorlar şehir içi için elverişli fakat sürekli şehir dışı yapan birine gelmez. 1.4 tdi da ekonomisiyle meşhur. Onu da incelemekte fayda var.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Her gün 70km yol yapıcaksanız benzinli araç almanızın pek mantıklı olduğu söylenemez. Ben izmitte yaşıyorum sakarya üniversitesinde okuyorum günlük sadece okula gidip gelmem 70-75 km birazda gezince günde 100 kilometreden aşşağı yol yapmıyorum neredeyse geçen sene üniversiteye başlarken eylülde alınan aracım yazın 1 ay yurtdışında olduğum için yatmasına rağmen şuan 30 bin km yi geçmiş durumda aşağı yukarı benimle aynı kilometreyi yapıcaksınız okula gidip gelirken hiç gezmediginizi var sayarsak 12 bin kilometre civarı yol yapıcaksınız o yüzden dizel araç bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca kız arkadaşımda 1.2 tsi lounge polo var kendisi 100'ü pek geçmez ortalaması 6,5lt civarı genellikle yani dizelle arasında uçurum var.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım