Filmlerde ve Dizilerde Otomobiller Hangi Karakterlerle Temsil Ediliyor?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Evet, forumda bir ilginç konu daha hepimiz araçlarımızı seviyoruz ya da sevmesek de alışıyoruz/kanıksıyoruz.Bu sevme veya alışma sürecini pekiştirmek için aklınıza ne türlü fikir geliyor benim aklıma gelen şeylerden biri de birazdan söyleyeceklerim de gizli.Sorumuz şöyle otomobillerimiz filmlerde yahut dizilerde basmakalıp olarak nasıl temsil ediliyor ya da hangi karakterlerle temsil ediliyor.Konuyu daha da açmak adına örnekler vereceğim.Uzak diyarlar için düşündüğümde şu örneği vereyim.Örneğin BMW E46 denildiğinde Almanya Otoban kovalamalarını düşünmemek çok zor.
BMW E46 ''Kobra Takibi''
i014105.jpg

Yakın diyarlar içinse şu örnek gayet açıklayıcı olacaktır.Aynı şekilde Accent'in bu kasasının tarifi için bir çok defa Behzat Ç. kasa lafını duymuşsunuzdur.
Hyundai Accent 2006 ''Behzat Ç.''
screenshot2014-03-05at32210am.jpg

Eğer aracınızın yer aldığı hiç bir film veya dizi bulamıyorsanız şu siteye göz atmanızı tavsiye ederim.İyi Eğlenceler.
http://www.imcdb.org/

Tıpkı böyle bu ve bunun gibi örneklerle araç sevginizi pekiştirebilirsiniz, Renault 9'un dahi bir çok film geçmişi var sitede dolanırken şaşırabileceğiniz çok nokta bulunuyor.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arabalar 2 çizgi filminde italya yarışında kapıda duran polisler bizim arabaydı :D
LbgyXG.jpg
Fiat Panda oldukça kült bir araç şahsen sevmemek için bir neden yok.:)Bri çok filmde defalarca başarılı oyuncularla canlandırılmıştır.

Ben tekrar bir örnek daha vereyim konuyu açmak adına yıl 2014 Film ''Pek Yakında'' BMW 316İ E30 çok da başarılı bir hayatı olmayan ve umutları kayıp gitmiş ''Cem Yılmaz'' ile birilkte konuk oluyor.Aracı filmin çoğu yerinde görmek mümkün, otomobilin seçimi senaryoya ve Cem Yılmaz'ın filmde canlandırdığı başarısız kişi imajına oynadığı role şıp diye yapışmış.Yapımcıların seçimini gayet yerinde buldum oynanan senaryo neticesinde daha kült bir otomobil konamazdı sanırsam.
screenshot2015-03-22at040654.jpg

screenshot2015-03-22at030203.jpg

Son düzenleme:

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
çok yaratıcı başlık olmuş vallahi tebrikler
xc60 ve alacakaranlık
large_edward-cullen-volvo-twilight.jpg

Vectra b de bir kere kobra takibinde oynadı bizimkinin renginde. Bir de Kurtlar Vadisi'nde Polat'ın testerenin 50 milyon dolarını çaldığı bölümde oynadı ama görseli bulamadım :D
i188943.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım