Focus 1.6 TDCI yazılım mantıklı mı?

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
2010 Ford Focus 1.6 TDCI Trend paket aracımız var. 90 beygir olan paket. Hantal kaldığını düşünüyoruz. Bir yazılım yeri ile görüştük +35 HP ile +70 NM tork artışı sağlıyor. Bu yazılım hakkında pek fikrimiz de yok açıkçası zararlı mı falan, bilen yaptıran birileri varsa yardımcı olursa seviniriz.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Abi bu işler motora ve kullanana bağlı ya, aracın motorunu kullanan tanır 35hpnin getireceği ekstra strese ısınmaya tolerans gösterir diyorsanız yaptırın bir şey olmaz.
Motoru zorlamadan kullanıyorsanız soft yazılımdan dolayı hiç sorun olmaz diyebilirim, zaten her türlü soğuyor olacak.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
90hp'lik 1.6 tdci'lar mekanik turbolu, ve kısmen daha dayanıklıdır. Eğer yazılım sonrasında itinalı kullanırsanız, kolay kolay bir şey olmaz. ama araba gidiyor diye her yerde sıkıştırıp, kalkışta tapa gaz kalkarsanız zamanla bir şeyler elde kalmaya başlar. Özellikle focus'lardaki turbo hortumlarına dikkat etmek gerek. ölümcül sonucu olmaz ama, ara ara yırtık, kaçak vs var mı diye kontrolleri sağlarsınız.

Ayrıca yapılan firma da önemli tabii.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
208
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
2006 Megane'ı 6 yılı yazılımlı toplam 10 yıl kullandım. %20 civarı güç artışı olmuştu. Sizin teklifde 90'da 35 biraz fazla geldi. Firmalar yapmam demez ama uzun vadede sorun yaşama ihtimali olan gene siz olursuzuz.

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
Bazı firmalar da 117HP veriyor anlamadım. Hiç bulaşmasak mı acaba 170-180 neyimize yetmiyor? :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,836
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İlla yaptiracaksaniz daha guvenli sinirlar icin kullanim keyfi - uzun omur dengesinde 110-115 hp ve 270-280 nm tork araliginda kalacak sekilde guc artisi saglayabilen, bilinen firmalara gitmeyi deneyin. Psa'nın dizel motorları yıllardır kullanılıyor. Dolayısıyla yazılım konusunda bir çok firmanın tecrübesi çoktur. İyi bir firmaya gidin yeter. O yılların psa dizelleri ise maksimum 115 hp 280 tork şeklinde stok bir güç sunuyor. Siz yine de ilk başta söylediğim gibi stok motorların maksimum değerleri içinde kalıp, aracı sürekli zorlayarak kullanmaz ve bakımlarını zamanından biraz önce düzenli yaptırırsanız sorun yaşama riskiniz düşer. Önemli olan çok güç alabilmek değil, sağlıklı sınırlar içinde güç alabilmek.

Son düzenleme:

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
Firma söylemek yasak mı forumda bilmiyorum ama Ecumasters şubesi buradaki firma hocam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım